Maminka.czNaše tipy

Malování? Psaní? Snadno a s radostí

Komerční článek
8. 7. 2013
Malování? Psaní? Snadno a s radostí
Období dětské hravosti a fantazie střídá období prvních povinností. A právě v tomhle čase se malí školáci učí psát. Jak jim to usnadnit?

Nástup do školy s sebou přináší spoustu změn: neznámé prostředí, nové kamarády, požadavky, které děti zatím neznaly. Zvládnout tolik úkolů během pár měsíců není snadné. A ještě k tomu bojovat s neposednými písmenky? I proto firma STABILO dlouhodobě vyvíjí speciální ergonomické psací pomůcky, které malým školákům začátky psaní usnadňují.

Bez pastelek a papíru ani ránu

Základem dobrého psaní je správné držení pera. Již v předškolním věku proto dejte dětem možnost, aby mohly kreslit, malovat, čmárat a vybarvovat kdykoli budou mít chuť. A to ideálně hned od chvíle, kdy si samy vezmou do ruky tužku nebo pastelku, a začnou tvořit. A nemusí to být jen úhledné malůvky, zdobné domečky či dokonale vyvedená zvířátka. Kdepak! Děti svou jemnou motoriku nejlépe trénují, když si mohou malovat i zdánlivě nesmyslné vlnky, spirály, kolečka a klikyháky. Taková průprava v předškolní věku bývá obvykle nejlepší přípravou k tomu, aby se dítě naučilodobře, snadno a úhledně psát.

Skvělým pomocníkem při nácviku správného držení tužky od samých začátků jsou ergonomicky tvarované pastelky STABILO EASYcolors. Jsou totiž vylepšené o speciální dùlky, které dítě intuitivně vedou ke správnému úchopu. Navíc díky vysokému obsahu pigmentu pastelky skvěle kreslí a šířka jejich hrany (9 mm) je ideální pro děti předškolního věku a prvního stupně ZŠ. Navíc v těchto pastelkách se tuha při výrobě lepí po celé délce, takže se nelámou.

Tužka dětem na míru

S trochou nadsázky bychom mohli říct, že STABILO EASYgraph je tužka, na které každý prst lehce najde své místo. Trojhranný tvar a jedinečné neklouzavé prohlubně pro uložení prstů totiž i zde zajišťují, že děti tužku drží rovnoměrně a uvolněně a nebude je z psaní bolet ruka. Od ostatních výrobků se navíc tato tužka liší take grafitovou tuhou tvrdosti HB, díky které je vhodná pro první psaní a skicování.

Nespornou výhodou výrobků z řady STABILO EASY je i skutečnost, že je seženete ve variantě pro praváky i leváky. Jak je rozlišíte? Snadno. Žlutý konec pastelky označuje tužku vhodnou pro leváky, červený konec tu správnou pro praváky.
Když dětem jejich první kresby a pokusy o písmenka půjdou “od ruky” a budou z nich mít radost, získají k těmto činnostem příznivý vztah. A to se jim v životě určit bude hodit.

Více informací ZDE

Témata: Naše tipy

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Pojďte s námi na nákupy do LINDEXU a pořiďte dětské oblečení se slevou
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu