Maminka.czŽivotní příběh

Máma dvou synů se 5 let snažila ještě o jedno dítě, osud jí nadělil paterčata! Bála jsem se, abych dala všem stejně lásky, vzpomíná

Dita Mrázková 23.  12.  2023
O tom, že život někdy přináší vskutku nečekaná překvapení, se mohli přesvědčit rodiče dvou synů. Chtěli si pořídit ještě jednoho potomka, nakonec z toho ale bylo štěstí rovnou pětinásobné! Čeho se sedminásobná máma bála úplně nejvíc?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Skyler a Jamie Scottovi byli docela obyčejný pár s dvěma syny Shaydenem a Landonem. Když Jamie zatoužila ještě po jednom dítěti, nečekala ani ona, ani její muž, že si budou muset počkat celých pět let.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JAK POROZUMĚT PLÁČI MIMINEK

Jamie po snaze počít přirozeně nakonec podstoupila intrauterinní inseminaci. Úspěch se dostavil po druhém kole procesu, a celá rodina se tak začala těšit na dalšího člena. Jenže už v 19. týdnu těhotenství vypadala nastávající maminka, jako by byla těsně před porodem. Zvýšená hladina těhotenského hormonu naznačovala možnost, že pod srdcem nosí víc než jen jedno dítě.

Následný ultrazvuk tak přinesl překvapení, jakého se může dostat jen málokteré mamince. Žádná dvojčata, dokonce ani trojčata, snímek odhalil rovnou paterčata!

Klepněte pro větší obrázek

Jamie vzpomíná, v jakém úžasu ležela u svého lékaře a jak na obrazovce nevěřícně sledovala pět tepajících srdíček. Její břicho se zvětšilo tak rychle, že musela být kvůli omezení pohybu nějakou dobu odkázána na invalidní vozík. V těhotenství konzumovala kvalitní stravu a dopřávala si i oblíbené mléčné koktejly, aby co nejlépe podpořila prospívání plodů.

Sama sebe nazývala "obří dýní" a na sociálních sítích mapovala průběh svého těhotenství s vícerčaty. Po celých devět měsíců byla pod bedlivým dohledem lékařů a i přes rizikové těhotenství a menší zdravotní komplikaci v podobě zvýšené hladiny leukocytů ona i děti prospívaly na výbornou.

Klepněte pro větší obrázek

Ve 29. týdnu přivítali Scottovi pomocí císařského řezu svých pět pokladů: tři holčičky Violet, Daisy a Lily a dva chlapce Logana a Lincolna. Jamie i všech pět dětí bylo zdravých.  Když byly ona a děti propuštěny z nemocnice domů, doma se na ně těšili táta a dva bráškové.

Klepněte pro větší obrázek

Jamie si na sociálních sítích postěžovala, že měla velký strach z toho, aby dala, stejně jako svým dvěma starším synům, všem pěti dětem stejně lásky najednou. Důvodem bylo, že chtěla být tou nejlepší mámou. Tyto obavy ale brzy pominuly a dnes se této devítičlenné rodince daří skvěle. 

Přesvědčit se o tom můžete v naší fotogalerii.

Sedminásobná máma Markéta Šichtařová o dětech: 5 trsů banánů, 6 kilo jablek, 40 balíčků šunky týdně. A žádné zlobení
 
Témata: Těhotenství, Porod, Láska a vztahy, Příběhy, Rodičovství, Mateřství, Rodina a vztahy, Kuriozita, Vaše příběhy, Zajímavosti, Syn, Rodiče, Sourozenci, Životní příběh, paterčata, Inspirativní ženy, mateřská láska, Sociální sítě, Emoce, osud, Odvaha, zázrak, Daisy, Violeta, Láska