Maminka.czRodina a vztahy

Máma je ta nejlepší přítelkyně na světě! Nevěříte? Tohle jsou důkazy

8. 1. 2020
Máma je ta nejlepší přítelkyně na světě! Nevěříte? Tohle jsou důkazy
Nikdy nekončící nabídka podpory, pomoci, shovívavosti, laskavosti, něhy a bezbřehé trpělivosti. Miluje vás, bezvýhradně a bezpodmínečně. A vůbec nic to nemůže změnit! Pouto mezi matkou a dcerou je vždy unikátní a jedinečné, a pokud se vám povede vybudovat celoživotní přátelství, je to jedna z největších radostí, která vás může potkat! Jak poznáte, že se to právě vám dvěma daří?

Máma je vaším největším fanouškem!

Absolutně vám důvěřuje a dobře ví, že se na vás může stoprocentně spolehnout. Někdy ve vás a vaše schopnosti věří dokonce víc, než to zvládáte vy sama! Je k dispozici kdykoli, kdy ji opravdu potřebujete, pokaždé otevře náruč a je ochotna vyslechnout vaše radosti, trápení, sny i plány. A to i v případě, že se jí příliš nezamlouvají nebo s nimi tak úplně nesouhlasí. I tak se pokusí zaplašit vaše obavy a pochyby a podpoří vás ve vlastním rozhodnutí. Jediné, co skutečně chce, totiž je, abyste byla šťastná a spokojená a cítila se dobře. A udělá všechno, co může, aby to tak bylo!

Přečtěte si emotivní dopis, který napsala matka svým dvěma adoptivním dcerám

Kdykoli vás vyslechne

Je ochotná snášet vaše nálady a rozmary, i když jí třeba lezou na nervy. Pokud se ve vašem životě zrovna děje něco náročného nebo ošklivého, stojí při vás, je po ruce a nabídne pomocnou ruku i rameno k vyplakání. Máma je (bez výjimky) prvním člověkem, který pozná, že se s vámi něco děje, něco vás trápí nebo naopak těší. Svá tajemství před ní neschováte, má totiž oči jako ostříž. Raduje se s vámi, pláče i smutní. A pokaždé dokáže utěšit a vlít novou sílu a energii do žil! Ze všech sil se vám snaží porozumět a pomůže s řešením problémů.

Budu lepší matka! Naučím se vařit! Jaké předsevzetí jste si dala vy?

Nepodceňujete její rady!

Její názor je pro vás stejně důležitý jako váš vlastní. Když v čemkoli váháte nebo musíte udělat jakékoli zásadní rozhodnutí, prvním člověkem, na kterého se obrátíte, je právě máma. Zajímá vás, co si myslí, vážíte si jejích rad a to, co vám doporučí, berete velmi vážně. Nebojíte se být k ní upřímná, otevřít se a svěřit i věci, které vás děsí nebo dlouhodobě týrají. Protože víte, že vám pomůže. A na druhou stranu, zároveň může maminka požádat o radu vás, protože si můžete navzájem důvěřovat. Respektuje váš názor a nevadí jí, když není stejný jako její.

Vždycky vám řekne pravdu!

Nesnaží se vás měnit, ale když s vámi nesouhlasí nebo se jí něco nezdá, řekne vám to. Můžete si být jistá, že bez obalu vysloví nahou a nepřikrášlenou pravdu. Nechce taktizovat a chodit kolem horké kaše a s klidem (a z pohledu člověka, který má se životem už mnohem větší zkušenosti) tak jedná, i když ví, že možná její slova nebudete chtít slyšet, rozzlobí vás nebo rozesmutní. A to ať už se jedná o váš aktuální vztah a partnera, účes a styl oblékání nebo chaotický životní styl. Přesto vás respektuje a nakonec od srdce přeje jen to nejlepší a nejkrásnější!

Budu milá, hodná, důsledná a trpělivá vůči dětem. Jde to splnit?

Bojí se o vás! A vy o ní!

Jste na sebe duševně napojené a obě cítíte potřebu být v co nejčastějším kontaktu, vědět o sobě navzájem. Občas vám může připadat, že na vašem štěstí záleží mámě mnohem více než na sobě samé. Každý den si alespoň krátce zavoláte, abyste se ujistily, že je vše v pořádku a máte se fajn, často si píšete zprávy nebo posíláte fotky, ať už jste kdekoli. A realita je prostě taková, že bez ohledu na to, jak jste stará, máma vás bude v jednom kuse hlídat, starat se o vaše blaho a také kontrolovat. A vy patrně zjistíte, že po ní vyžadujete to stejné. Aby se nahlásila, když odjíždí na víkend na chatu, dala vědět, že v pořádku dorazila za kamarádkou do jiného města a ozvala se hned, jakmile bude mít po vyšetření u lékaře…

Témata: Rodina a vy, Rodina a vztahy, Chování a vztahy, Rodina, Rodiče, Přítelkyně, Nejlepší přítelkyně, Radost, Shovívavost, Máma, Něha, Pouta, Laskavost

Mohlo by vás zajímat
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Muž píše o porodu: Bolest byla cítit po celém sále, zatínal jsem zuby s ženou
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi

Horoskopy

Ryby Dnes se projevíte jako báječní a zábavní společníci. Pokud vyrazíte ven s dětmi, netrhnete si u nich…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Svatopluk, Svatobor, Alfréda

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné