Maminka.czKoronavirus

Tahle máma je vtipná! Kreslí krutou realitu rodičovství v karanténě

12. 5. 2020
Ještě žiju, vzkazuje z karantény belgická ilustrátorka a máma čtyř dětí Thais Vanderheyden. Jedna z jejích kresbiček obletěla internet a měla obrovský úspěch. Důvod je jasný, mnoho rodičů se v ní poznalo. Karanténa z nás udělala nejen učitele, ale i osoby na pokraji nervového zhroucení a není divu, že si občas musíme dát skleničku vína.

U českých rodičů konkrétně bodovala roztomilá ilustrace, na které stojí nahá maminka v koupelně a dcera jí nese počítač, na kterém má zapnutý video hovor ze školy s tím, že jí chce paní učitelka pozdravit. Kdosi nápis přeložil a napsal k obrázku: "Mami, jak vypnu videohovor ze školy?" Tak či tak, ilustrace vzbudila vlnu nadšení. A nás také dost pobavila, protože takových přešlapů v karanténě s dětmi zažíváme spoustu.

Přestaňte nám říkat, ať jsme vděční, že můžeme být s dětmi doma!

Thais je ilustrátorka a máma čtyř batolat – Boba, Morrise a dvojčat Pepy a Colette. Poté, co ji koronavirus uvěznil doma s dětmi, začala si kreslit u snídaně vtipné situace. Většina z nich se jí opravdu stala (třeba oblíbený vtip s video hovorem), jiné veselé momenty ji napadly. Kresbičky začala zveřejňovat na svém Instagramu a začala dostávat spoustu zpráv od pracujících maminek a tatínků, kteří se v konkrétních momentech poznávali. 

"Po osmi týdnech se čtyřmi dětmi jsem stále naživu. Moje vlasy jsou sice rozcuchané, přibrala jsem několik kilo, ale často jsem se s touhle bandou i nasmála," přiznává. A doufám, že vás veselé obrázky také pobaví. Prohlédnout si je můžete v naší galerii nebo na Instagramu Thais. Dokonce z nich vznikla i kniha Quarantaine mama. 

Před dětmi a po dětech. Šokující galerie, která odhaluje, jak nás mění rodičovství!

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Děti, Koronavirus, Galerie, Péče o dítě a jeho výchova, Instagram, Rodičovství, Ilustrátorka, Máma, Nápis, Videohovor, Pokraj, Morris, Karanténa, Internet, Přešlap, Kolaps, Boba, Kresbička, Pokraj kolapsu, Reál, Colette

Mohlo by vás zajímat
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Prohlédněte si 40 nejkrásnějších fotek dětí. Jejich atmosféra vás dostane!
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!

Horoskopy

Rak Na svět se jenom smějete a nic zásadního neřešíte. Během neděle se rozmazlujete a dáváte svému tělu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Přemysl, Přemek, Přemyslav

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné