Maminka.czKoronavirus

Tahle máma je vtipná! Kreslí krutou realitu rodičovství v karanténě

12. 5. 2020
Ještě žiju, vzkazuje z karantény belgická ilustrátorka a máma čtyř dětí Thais Vanderheyden. Jedna z jejích kresbiček obletěla internet a měla obrovský úspěch. Důvod je jasný, mnoho rodičů se v ní poznalo. Karanténa z nás udělala nejen učitele, ale i osoby na pokraji nervového zhroucení a není divu, že si občas musíme dát skleničku vína.

U českých rodičů konkrétně bodovala roztomilá ilustrace, na které stojí nahá maminka v koupelně a dcera jí nese počítač, na kterém má zapnutý video hovor ze školy s tím, že jí chce paní učitelka pozdravit. Kdosi nápis přeložil a napsal k obrázku: "Mami, jak vypnu videohovor ze školy?" Tak či tak, ilustrace vzbudila vlnu nadšení. A nás také dost pobavila, protože takových přešlapů v karanténě s dětmi zažíváme spoustu.

Přestaňte nám říkat, ať jsme vděční, že můžeme být s dětmi doma!

Thais je ilustrátorka a máma čtyř batolat – Boba, Morrise a dvojčat Pepy a Colette. Poté, co ji koronavirus uvěznil doma s dětmi, začala si kreslit u snídaně vtipné situace. Většina z nich se jí opravdu stala (třeba oblíbený vtip s video hovorem), jiné veselé momenty ji napadly. Kresbičky začala zveřejňovat na svém Instagramu a začala dostávat spoustu zpráv od pracujících maminek a tatínků, kteří se v konkrétních momentech poznávali. 

"Po osmi týdnech se čtyřmi dětmi jsem stále naživu. Moje vlasy jsou sice rozcuchané, přibrala jsem několik kilo, ale často jsem se s touhle bandou i nasmála," přiznává. A doufám, že vás veselé obrázky také pobaví. Prohlédnout si je můžete v naší galerii nebo na Instagramu Thais. Dokonce z nich vznikla i kniha Quarantaine mama. 

Před dětmi a po dětech. Takhle nás změní rodičovství. Jste v šoku?

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Koronavirus, Děti, Péče o dítě a jeho výchova, Instagram, Galerie, Rodičovství, Internet, Pokraj, Kolaps, Colette, Karanténa, Kresbička, Nápis, Pokraj kolapsu, Máma, Ilustrátorka, Boba, Morris

Mohlo by vás zajímat
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak

Horoskopy

Střelec Dnes je poslední letní den. Patříte k milovníkům léta, a proto jste z toho malinko naměkko - v létě se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné