Maminka.czKoronavirus

Tahle máma je vtipná! Kreslí krutou realitu rodičovství v karanténě

12. 5. 2020
Ještě žiju, vzkazuje z karantény belgická ilustrátorka a máma čtyř dětí Thais Vanderheyden. Jedna z jejích kresbiček obletěla internet a měla obrovský úspěch. Důvod je jasný, mnoho rodičů se v ní poznalo. Karanténa z nás udělala nejen učitele, ale i osoby na pokraji nervového zhroucení a není divu, že si občas musíme dát skleničku vína.

U českých rodičů konkrétně bodovala roztomilá ilustrace, na které stojí nahá maminka v koupelně a dcera jí nese počítač, na kterém má zapnutý video hovor ze školy s tím, že jí chce paní učitelka pozdravit. Kdosi nápis přeložil a napsal k obrázku: "Mami, jak vypnu videohovor ze školy?" Tak či tak, ilustrace vzbudila vlnu nadšení. A nás také dost pobavila, protože takových přešlapů v karanténě s dětmi zažíváme spoustu.

Přestaňte nám říkat, ať jsme vděční, že můžeme být s dětmi doma!

Thais je ilustrátorka a máma čtyř batolat – Boba, Morrise a dvojčat Pepy a Colette. Poté, co ji koronavirus uvěznil doma s dětmi, začala si kreslit u snídaně vtipné situace. Většina z nich se jí opravdu stala (třeba oblíbený vtip s video hovorem), jiné veselé momenty ji napadly. Kresbičky začala zveřejňovat na svém Instagramu a začala dostávat spoustu zpráv od pracujících maminek a tatínků, kteří se v konkrétních momentech poznávali. 

"Po osmi týdnech se čtyřmi dětmi jsem stále naživu. Moje vlasy jsou sice rozcuchané, přibrala jsem několik kilo, ale často jsem se s touhle bandou i nasmála," přiznává. A doufám, že vás veselé obrázky také pobaví. Prohlédnout si je můžete v naší galerii nebo na Instagramu Thais. Dokonce z nich vznikla i kniha Quarantaine mama. 

Před dětmi a po dětech. Takhle nás změní rodičovství. Jste v šoku?

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
povleceni
Témata: Děti, Koronavirus, Péče o dítě a jeho výchova, Galerie, Instagram, Boba, Kolaps, Máma, Morris, Pokraj kolapsu, Karanténa, Pokraj, Colette, Ilustrátorka, Kresbička, Internet

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát

Horoskopy

Kozoroh Pátek a úplněk ve Střelci Vám udělají moc dobře. Díky tomu naberete sílu. Není divu, vždyť měsíc má…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dobroslava, Dobroslav, Dobruše

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné