Maminka.czMáma maká

Máma maká: Gábina vymyslela houpací prkno pro děti a dobyla s ním svět!

26. 10. 2020
V novém pořadu Máma maká představují moderátorky Adéla Klingohrová a Kateřina Kořínková ženy, které po narození svých dětí zásadně změnily kariéru. Jednou z nich je i Gábina Hrdina, akční a odvážná maminka dvou ratolestí, která se nebála opustit zaměstnání v administrativě a vrhnout se do zcela neprobádaných vod. Se svým „vynálezem“ v podobě speciálního houpacího prkna pro děti doslova nadchla celou Evropu.

Zvládnout výchovu dětí a svou práci je někdy náročné, v Česku je pouze 6 procent rodičů, kteří mohou pracovat na zkrácený úvazek. Mnoho maminek tak po porodu dětí hledá práci, kterou by mohly co nejvíce skloubit s výchovou dětí.

Také Gábina Hrdina, maminka dvou dětí, si chtěla při mateřské přivydělat, ale její zaměstnavatel jí nabídl částečný úvazek jen na omezenou dobu. Tak se rozhodla, že bude podnikat. Vymyslela a se svým týmem vyvinula speciální houpací prkno pro děti a dobyla s ním svět. Se svou značkou UTUKUTU získala ocenění Živnostník roku 2017. Celý den s ní strávily moderátorky pořadu Máma maká. Pojďte se podívat na Gábinin příběh.

Gábina pracovala před mateřskou dovolenou ve státní správě. Poté, co přišly děti, se rozhodla, že půjde jinou cestou. Dnes má truhlářskou dílnu a tým lidí, se kterým vyrábí pohybové hračky a produkty pro děti i dospělé.

„Dlouho jsem přemýšlela, co budu dělat. Jednou jsem viděla obrázek prkna a moc mě zaujalo, tak jsem začala zjišťovat, jestli to vůbec existuje na evropském, potažmo českém trhu. Nic takového nikde nebylo. Nejdřív jsem svůj nápad konzultovala s manželem, pak jsme si na pomoc zavolali truhláře, jestli je to vůbec reálné. V ten moment vzniklo první houpací prkno. Následně se mi ozvaly dvě fyzioterapeutky a pomohly nám doladit celý tvar, aby byl pro děti fyziologicky správný a zdravý.

Houpací prkno má specifický tvar a děti baví samo o sobě. Tím, jak se na něm děti houpou ve stoje, tak musí zapojovat levou i pravou část břišních svalů, tedy celý střed těla. Děti to berou jako hru, není to pro ně cvičení nebo nějaká povinnost. Prkno jsme nejdřív otestovali u svých dětí, pak u dětí kamarádů a teprve potom jsem ho zkusila odprezentovat na sociálních sítích,“ popisuje své podnikatelské začátky Gábina Hrdina.

Gábina a její tým se v současnosti věnují nejen výrobě hraček pro děti, ale na své si přijdou i dospělí. Podívejte se, jak vypadá její typický den.

Pořad Máma maká uvádí Mall.tv

Lucie kvůli práci neměla čas na vlastní život. Sekla s obchodem, učí ženy sebelásce
Máma maká: Iva Fiškandlová pomáhá matkám po porodu k plochému břichu. A funguje to!
Maminka
Témata: Mateřství, Kariéra, Máma maká, Pracující matky, Inspirativní ženy, Gábina Hrdina, Česká republika, Zaměstnání, Maminka, Vynález, Děti, Adéla Klingohrová, Kateřina Kořínková, Utukutu, Evropa, Prkno

Mohlo by vás zajímat
Jste zavřená doma a nemůžete pracovat? Hlavně žádný stres, víme, co dělat
Vzpomínáte? Tohle se dřív nosilo do školy. Měli jste tyhle pomůcky taky?
Obávaný klešťový porod: Jsou situace, kdy zachrání život!
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Od kdy může mít dítě v autě jen podsedák? Nepořizujte ho příliš brzy!
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové

Horoskopy

Ryby Šéf je k vám nemilosrdný a klade na vás obrovské nároky. I když se mu snažíte právem bránit, k ničemu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kamil, Vladivoj, Kunhuta

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné