Maminka.czMáma maká

Máma maká: Na mateřské začala šít oblečení na nošení dětí, dnes má milionové obraty

25. 9. 2020
V novém pořadu Máma maká představují moderátorky Adéla Klingohrová a Kateřina Kořínková ženy, které po narození svých dětí zásadně změnily kariéru. Jednou z nich je i Rehana Ježková. Češka s pakistánskými kořeny vyměnila povolání učitelky za podnikání a vsadila vše na jednu kartu. V roce 2015 získala titul Živnostník roku a od té doby je její jméno skloňováno ve spojení s úspěchem. Podívejte se na její příběh.

Obliba v šití se u Rehany objevila už v dětství, a hlavně pak v období dospívání, kdy závodně tančila a toužila mít originální šaty, které si musela vždy sama ušít. Poté, co se jí narodilo první dítě, se akční maminka rozhodla pro nošení miminka v šátku. Narazila ale na díru na trhu a tou bylo hezké oblečení pro nosící maminky. Navrhla si tedy první bundu s vsadkou pro miminko. Svůj nápad chtěla Rehana vyměnit s jednou táborskou firmou za to, že ji bundu vyrobí. Šla se pochlubit rodičům a tatínek následujícími slovy nastartoval její podnikatelskou dráhu. 

To je skvělé, ty jim dáš své know-how a šanci zaplnit díru na trhu… a co z toho budeš mít ty? Jednu bundu?“ To Rehaně otevřelo oči a rozhodla se, že bundy začne vyrábět sama.

Děti měla sympatická rodačka z Tábora brzy. A přesto, že manželství s jejich otcem nevydrželo, tak se věčná optimistka svého snu o podnikání nevzdala. Překonala období, kdy musela každou korunu několikrát obrátit, naplno se věnovala práci a po čase si založila vlastní šicí dílnu, která ji umožnila expandovat i do ciziny.

Po rozvodu jsem počítala i to, jestli mám peníze na benzín, abych mohla jet k rodičům. Přes den jsem se věnovala dětem a každou volnou chvíli jsem pracovala. Spala jsem kolikrát jen tři hodiny. Bylo to náročné, ale o to víc si i mé děti uvědomují, že za vším, co dnes máme, je těžká práce“. Rehana ovládla trh se zbožím, nyní má desetimilionové obraty a dělá tak radost tisícům maminek z celého světa. Pojďte se podívat, jak vypadá její typický den. Pořad Máma maká uvádí Mall.tv.

Další inspirativní maminky podnikatelky najdete také v naší soutěži Maminka roku. Kdo bude letošní Maminkou roku? Sledujte přímý přenos ve středu 21. 10. 2020 a zapojte se do hlasování. Více informací najdete na maminkaroku.maminka.cz.

Témata: Kariéra, Máma maká, Pracující matky, Kateřina Kořínková, Děti, Máma, Nošení, Adéla Klingohrová, Bunda, Podnikání

Mohlo by vás zajímat
25 vychytávek, které vám ulehčí život s dětmi a vy je možná neznáte
Představy vs. realita. Vánoční fotky dětí, které se tak úplně nepovedly
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
To se nedá jíst, stěžují si mámy v porodnicích. Co jste dostaly na talíř vy?
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Takhle vypadá porod! Neuvěřitelné detaily, dojemné první momenty, intimita
7 nečekaných způsobů, jak malé dítě vyznává lásku rodičům
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Retro krása! Mateřská láska byla před 50 lety stejně sladká jako dnes

Horoskopy

Býk Hlavou se vám honí všelijaké myšlenky. V práci se to totiž nedá vydržet. Pokud myslíte na změnu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alice, Severín

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné