Maminka.czMáma maká

Máma maká: Na mateřské začala šít oblečení na nošení dětí, dnes má milionové obraty

25.  9.  2020
V novém pořadu Máma maká představují moderátorky Adéla Klingohrová a Kateřina Kořínková ženy, které po narození svých dětí zásadně změnily kariéru. Jednou z nich je i Rehana Ježková. Češka s pakistánskými kořeny vyměnila povolání učitelky za podnikání a vsadila vše na jednu kartu. V roce 2015 získala titul Živnostník roku a od té doby je její jméno skloňováno ve spojení s úspěchem. Podívejte se na její příběh.

Obliba v šití se u Rehany objevila už v dětství, a hlavně pak v období dospívání, kdy závodně tančila a toužila mít originální šaty, které si musela vždy sama ušít. Poté, co se jí narodilo první dítě, se akční maminka rozhodla pro nošení miminka v šátku. Narazila ale na díru na trhu a tou bylo hezké oblečení pro nosící maminky. Navrhla si tedy první bundu s vsadkou pro miminko. Svůj nápad chtěla Rehana vyměnit s jednou táborskou firmou za to, že ji bundu vyrobí. Šla se pochlubit rodičům a tatínek následujícími slovy nastartoval její podnikatelskou dráhu. 

To je skvělé, ty jim dáš své know-how a šanci zaplnit díru na trhu… a co z toho budeš mít ty? Jednu bundu?“ To Rehaně otevřelo oči a rozhodla se, že bundy začne vyrábět sama.

Děti měla sympatická rodačka z Tábora brzy. A přesto, že manželství s jejich otcem nevydrželo, tak se věčná optimistka svého snu o podnikání nevzdala. Překonala období, kdy musela každou korunu několikrát obrátit, naplno se věnovala práci a po čase si založila vlastní šicí dílnu, která ji umožnila expandovat i do ciziny.

Po rozvodu jsem počítala i to, jestli mám peníze na benzín, abych mohla jet k rodičům. Přes den jsem se věnovala dětem a každou volnou chvíli jsem pracovala. Spala jsem kolikrát jen tři hodiny. Bylo to náročné, ale o to víc si i mé děti uvědomují, že za vším, co dnes máme, je těžká práce“. Rehana ovládla trh se zbožím, nyní má desetimilionové obraty a dělá tak radost tisícům maminek z celého světa. Pojďte se podívat, jak vypadá její typický den. Pořad Máma maká uvádí Mall.tv.

Další inspirativní maminky podnikatelky najdete také v naší soutěži Maminka roku. Kdo bude letošní Maminkou roku? Sledujte přímý přenos ve středu 21. 10. 2020 a zapojte se do hlasování. Více informací najdete na maminkaroku.maminka.cz.

Témata: Kariéra, Pracující matky, Máma maká, Děti, Podnikání, Máma, Kateřina Kořínková, Nošení, Bunda, Adéla Klingohrová
Mohlo by vás zajímat
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Máma maká: Gábina vymyslela houpací prkno pro děti a dobyla s ním svět!
Procházková Simona
Máma maká
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram