Maminka.czRodina a vztahy

Máma nechtěla nechat své dceři propíchnout uši. Tchyně udělala neuvěřitelnou věc

Irena Stará 25.  2.  2024
Propíchnout, nebo nepropíchnout uši? Touhle otázkou se zabývá mnoho maminek. V některých rodinách je to zvykem, většinou prarodiče obdarují náušnicemi vnučku, hned když se narodí. Jiní rodiče se rozhodnou počkat, až si dítě řekne samo. Ať už zastáváte jedno či druhé stanovisko, většinou vaše rozhodnutí zbytek rodiny respektuje. Jedna vypečená tchyně ale vzala věc do vlastních rukou...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nechala vnučce propíchnout uši a nikoho se neptala. O svůj zážitek se naštvaná maminka podělila na sociální síti Reddit: „Jasně jsem řekla, že to neudělám a počkám, až se dcera rozhodne samaTchyně s náušnicemi začala otravovat už několik dní po narození dítěte. Vymezila jsem se a vysvětlila jí, proč počkáme." A když maminka jednou přijela vyzvednout dceru k tchyni domů, zjistila, že má holčička propíchnuté uši a pláče bolestí. Hned ji vzala k pediatrovi a ten doporučil, že bude lepší náušnice sundat, protože jí zjevně vadí.

VIDEO:  Maminka podcast Pasení hříbátek

Přehání to?

„V tu chvíli jsem se rozhodla, že tchyně ani nikdo jiný z téhle strany rodiny (kromě mé švagrové, která je v tomhle ohledu na mé straně) nebude s dcerou o samotě, a to minimálně po čas, dokud z ní nebude teenager,” napsala rozhořčená maminka. Přiznala, že v tchyni ztratila důvěru a bojí se, že se etuda s náušnicemi bude opakovat. Dokonce tchyni řekla, že pokud jí návštěvy pod dohledem vadí, nahlásí celý incident policii. Dodala, že její manžel s ní souhlasí, ale zároveň si myslí, že to trochu přehání a že se nic tak extrémního nestalo.

Náušnice: Kdy je ten správný čas? A proč nepíchat ouška hned po očkování?

A co na to ostatní?

Zastání od manžela možná nebylo takové, jaké by si představovala. Našla ho ale v komentářích pod svým příspěvkem, kde byli všichni jasně na její straně.

„Tradice, nebo ne… Nejsou to její rodiče a nemají právo takové rozhodnutí udělat. Věděla, že si to nepřejete, a i tak se rozhodla vnučce uši za vašimi zády propíchnout,” napsala jedna z komentujících. Dodala: „Ještě bych si zjistila, kde se to stalo, a na podnik bych napsala recenzi a nahlásila, že bez souhlasu vlastních rodičů něco takového udělali. Tohle vůbec není v pořádku!”

Vybíráte první náušnice pro miminko? Poradíme vám, na co si dát pozor

„Vždyť tohle je absolutní porušení důvěry. Já bych je se svou dcerou už nenechala o samotě,” napsala další. „Bohužel je tu spousta vláken o tchyních, které jdou až za hranu. Jedna naschvál nakazila vnouče neštovicemi, jiná ho zas nechala bez souhlasu pokřtít. Bůh ví, čeho byste se dočkala.” Někdo dokonce označil propíchnutí uší za „zmrzačení”. „Sice je to kulturní zvyk, ale k čertu s ním! Babička moc dobře znala váš postoj, a ten porušila. I když manžel za vámi stojí, je škoda, že nevidí, jak velký problém to doopravdy je,” napsal někdo další.

A co si o tom myslíte vy? Je reakce maminky přehnaná? Diskutujte na našem Facebooku.

ANKETA: Necháte dceři jako miminku propíchnout uši?

Témata: Děti, Rodina, Rodina a vztahy, Miminko, Dcera, mateřská láska, Tchyně, vnučka, tchýně, náušnice, Máma, Facebook, Maminka, Reddit, Neuvěřitelná věc, Ucho

Video