Maminka.czZajímavosti

Máma policistka (30) a její hrdinský čin: Neváhala nakojit cizí hladové dítě nalezené v troskách po smrtícím hurikánu

Dita Mrázková 16.  1.  2024
Ne, tohle opravdu není ukázka z hollywoodského akčního trháku. Tento příběh napsal sám život. Dvojnásobná maminka, která pracuje jako policistka, svou pohotovou reakcí dojala celý svět.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když byla třicetiletá mexická policistka Arizbeth Dionisio Ambrosio vyslána do oblasti v Acapulku, které před pár týdny zasáhl silný hurikán Otis, netušila, že ve zpustošeném letovisku poskytne záchranu teprve čtyřměsíčnímu miminku.

Arizbeth je členkou speciální organizace v Mexico City, která se zaměřuje na pátrací a záchranné akce. Ona a její kolegové tak byli mobilizováni právě během bouře v Acapulku. Bohužel se pořád ještě mnoho lidí pohřešuje.

VIDEO: JAK POZNÁTE, ŽE JE VAŠE MIMINKO HLADOVÉ?

Při odstraňování spadaných stromů a budov narazila na ženu v panické atace, vedle které leželo její malé naříkající dítě. Vystresovaná žena vysvětlila policistce, že její syn neměl už dva dny mléko, protože o něj přišla a sehnat jinou výživu bylo nemožné.

Třicetiletá Arizbeth, která je sama maminkou dvou malých dětí, nezaváhala ani na vteřinu a plačícího miminka se hned ujala. Štěstím bylo, že kojila i jedno ze svých vlastních dětí, takže chlapečka hned přiložila k prsu a nakojila ho.

Klepněte pro větší obrázek

Šťastný tak nebyl jen chlapec, ale i jeho maminka, která se po tomto hrdinském činu uklidnila a policistce vyjádřila svůj vděk obejmutím. Ta pak s odstupem prohlásila, že by ji nenapadlo neposkytnout pomoc a že při kojení cizího miminka cítila stejný klid jako při kojení vlastního.

O několik dní později policistku vyzval její nadřízený, aby se dostavila do sídla policie v Mexico City. Tam se setkala s hlavním představitelem městské policie a ten jí oznámil, že jí její ušlechtilý čin vynesl povýšení na supervizorku týmu dalších důstojníků.

Podobnou zkušenost jako tato odvážná maminka má za sebou i herečka Salma Hayek. Když v roce 2008 přijela v rámci africké charitativní mise coby humanitární pracovnice do Sierry Leone, v nemocnici narazila na matku, které došlo mateřské mléko. Herečka, která v té době měla roční dcerku, vzala podvyživené miminko do náruče a nakojila ho. Později se médiím svěřila, že i její prababička zachránila v jedné mexické vesnici hladovějící dítě tím, že ho nakojila. Kéž by bylo více podobných dobrých konců i jinde než v Mexiku...

Klepněte pro větší obrázek


Máma čtyř dcer hrdě propaguje kojení na veřejnosti. Důvod? Byla vykázána z aquaparku, nákupního centra i ze školky

Témata: Výživa a stravování, Příběhy, Mateřství, Miminko, Kojení, Kojenec, Miminko, Kuriozita, Zajímavosti, herečka, Inspirativní ženy, Emoce, Odvaha, Kojení na veřejnosti, hurikán, policistka, Salma Hayek, záchrana, Máma, Hladové dítě, Trosky, Salma Hayeková, Mexiko, Maminka, Hrdinský čin