Maminka.czBlogy

Máma za vodou: V učení na nočník nám pomohly pohádky, teď toho litujeme

redakce 18.  11.  2016
Máma za vodou: V učení na nočník nám pomohly pohádky, teď toho litujeme
Jako naivní prvomatka jsem si myslela, že naučit mini chlapíka na nočník bude absolutní brnkačka. Povzbuzena čtením názorů jiných matek a různejch užitečnejch článků jsem si počkala, až bude mini chlapík schopnej sedět, neb to prej nemá cenu zkoušet, když je dítě vleže.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jelikož je mini chlapík napůl český dítě, rozhodla jsem se, že se do toho odplínování pustíme fakt natvrdo před mini chlapíkovýma druhejma narozeninama. Ten pokus s nočníkama, kterej jsem zkusila kolem mini chlapíkova roku a půl radši zapomenu celej, neb jak jsem si přečetla, že jsem mu málem způsobila újmu do konce života.

Normálně mohl chudák čůrat do gatí až do stáří a to kvůli mámě, která ho zkoušela dávat na nočník, když ještě nebyl mentálně připravenej. Ona to totiž není žádná legrace, takový nočníkování. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Únor

Ano, už je to tady začínáme trénovat na nočník, tak Jessovi už jednak budou za pár týdnů dva roky a jednak je na největší velikosti plín, tedy zatím jen na noc, ale přeci jen. Ano, koupila jsem všechno potřebné.

Jessínek má jeden nočníček šedivý a jeden nočníček jako mašinka Tomáš, který zahouká, když se do něj dítko vyčůrá, máme taky záchodový sedátko a plno knížek, přípravu jsem tedy nepodcenila. Ale narazila jsem na menší problém zvanej mini chlapík.

Ne, ten kluk tam prostě sedět nebude, mašinka Tomáš může houkat, celkově se může třeba stavět na hlavu,, vtip je ale v tom, že se to mini chlapík nikdy nedozví pokud se do toho nočníku nevyčůrá. Zeptala jsem se svý moudrý matky, jak na to.

Bez plenek snadno a rychle
Dítě je na světě

Bez plenek snadno a rychle

No, hele tobě i tvýmu bráchovi prostě vadilo bejt počůraný. Šlo to celkem samo. Problém máš v tom, že je tohle mini chlapíkovi celkem u zadku.“ Není nad rady starších a zkušenějších.

Díky ti studnice vědomostí tak na tohle bych sama nepřišla. Ptát se tchýně smysl nemá, ta má americký přístup, prej se to jednou naučí. No tak je fakt, že synovci už hodně dlouho chodí dokonce na záchod a když jsem se naposled koukala, tak ani Amík do gatí nic nedělal.

Nikam to nehoním, s nikým nesoutěžím, ale přeci jenom další dva roky nebo kolik přebalovat plíny? Zatím teda chodí mini chlapík více méně nahatej a kudy chodí tudy chčije, výhodou je, že když se pochčije tak to víme, neboť začne zběsile běhat po bytě a hledat autíčka, aby si je mohl v těch teplých čůránkách omýt.. ano, zdá se, že mini chlapík je work in progress.

O dva tejdny později:

Moje dítě je génius, před třema dny přišlo na to jak si zahrát tu písničku na nočníku, aniž by se do nočníku muselo vyčůrat. Ono stačí si do nočníku stoupnout a tlakový to tlakový čidlo hraje o sto šest.

To hraní to dítě ovšem tak nadchnulo, že si nočník obrátilo vzhůru nohama a našlo zázračnej čudlík, kterým se písnička dá spouštět jen tak, a tak nám doma dva dny hrála mašinka Tomáš. Juhů.

Podle mý mámy a Amíka to je dobrý znamení, neb dítě se má s nočníkem nejdřív skamarádit a získat k němu důvěru. No tak, uff, seznámení tedy proběhlo na jedničku, kdykoliv teď zabloudí oko mého synka k nočníku, začne si prozpěvovat iiiíí, aaaajjaaj huuuuu.

Pokroky jsou ovšem znát i jinde. Třeba dneska ve 4 ráno mě probudilo volání "mamá, mamá," já mírně rozespalá jsem si přenesla mini chlapíka do postele, kde jsem zjistila, že je durch počůranej, no nic, jdu pro plíny a ujmu se převlíkání, které mi rozveseluje jednak rozesmátá tvář mini chlapíka a jednak jeho veselé ble, ech, ech.

Jdeme trénovat, máme na to celý víkend a mašinka Tomáš má v zásobě překvapení... hraje oslavnou ódu, kterou mini chlapík ještě neumí spustit!

Listopad:

Mini chlapík na nočník chodí úplně bez problémů, je to už přeci velikej chlap. Ano, přiznávám, udělala jsem jednu zásadní chybu a při učení jsem mu pouštěla pohádky, to aby vydržel sedět.

Ta chyba se mi samozřejmě vrací, kdykoliv má mini chlapík nepřekonatelnou touhu dívat se na pohádky, přitáhne nočník, připraví stůl na notebook a čeká. Pokud se nikdo přípravy nechytí, začne mini chlapíka bolet břicho. Je to stvrzený, moje dítě ví přesně jak na nás, v mžiku obrátí naše zbraně proti nám.

Máma za vodou

Další texty blogerky Anny, maminky dvouletého chlapečka, o mateřství a taky o manželství a hlavně o životě v New Yorku, kde žije, si můžete přečíst na mamazavodou.blogspot.com nebo na facebooku.

 

Máma za vodou: Přečtěte si, jak Češka vtipně popisuje bilingvní soužití s Amíkem
Témata: Pohádky, Blogy, Maminky ve světě, učení, Mašinka, Máma, Mašinka Tomáš, Chudák, Nočník, Tréma, Celý víkend, Sedátko, Volání, Noc, Lít, Studnice, Génius, Největší velikost, Mama
Mohlo by vás zajímat
RETRO: Na dovolenou v sedmdesátkách. Podívejte se na fotky z cest i pláží z dětství!
Víchová Tereza
Retro
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Romana Jákl Vítová: S Petrem jsme se v porodnici hádali, kdo bude děti po kojení vážit a kdo koupat
Mrázková Dita
Slavné maminky
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky