Maminka.czSlavní rodiče

MamaDomisha a Erik Meldik v rodinném rozhovoru: O třetím dítěti, domškoláctví a smaženém sýru

Dita Mrázková 14.  12.  2023
Oba jsou úspěšní influenceři, nedávno společně založili novou značku šperků, uvažují o stěhování se do zahraničí a líbí se jim představa domškoláctví. Čím je oba jejich děti Anakin a Malia nejvíc dostávají?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dominika Šťovíčková alias MamaDomisha má na svém Instagramu přes 300 tisíc sledujících, její partner Petr Melicherík, který vystupuje pod pseudonymem Erik Meldik, dokonce přes 600 tisíc.

Rodiče sedmiletého Anakina a čtyřleté Malie slovo nuda rozhodně neznají. Kromě péče o děti stíhají cestovat, vyvíjejí oříšková másla a další dobroty. A nedávno založili i rodinnou firmu USHI, která se zaměřuje na tvorbu originálních stříbrných náušnic z výroby předních českých zlatníků.

VIDEO: HOLKY NA VÍNĚ: DOMINIKA ŠŤOVÍČKOVÁ ALIAS MAMADOMISHA

Dominiko, kdy a proč vznikl nápad rozjet vlastní značku náušnic? 

Vzniklo to vlastně úplně náhodou, když jsem si domů přinesla nové náušnice z bižuterie. Ještě než jsem si je stihla navléct do uší, rozlomily se na dva kusy. Erik mě poslouchal, jak jsem nadávala a stěžovala si, že stály dost peněz. A pronesl něco ve smyslu, ať si udělám vlastní značku. Tomu jsem se zasmála, ale nápad ze stolu jsem úplně neshodila. Pak jsem asi za čtrnáct dní přišla za Erikem s tím, že mě napadl název pro značku náušnic USHI. To Erika natolik nadchlo, že jsme ještě ten večer založili e-maily, sociální sítě, a dokonce i firmu USHI, s.r.o.

Klepněte pro větší obrázek

Nakolik se na realizaci šperků podílíte vy sama a kde hledáte inspiraci?

Sleduji trendy a ty se pak snažím do svých návrhů přenést a překreslit. Pak je společně s profesionální designérkou šperků doladím do finálního návrhu.

Klepněte pro větší obrázek

S rodinou hodně cestujete. Dokonce prý zvažujete stěhování se z České republiky. Je to pravda?

Ano, je. Tento proces jsme započali už tento rok na jaře. To jsme byli ve Španělsku a Portugalsku, pak na léto v Chorvatsku, kde máme domek na pláži. Teď na podzim/zimu jsme doma v ČR, kde je to pro nás i nejdůležitější období, co se byznysu týče. Ale koncem roku opět zvedáme kotvy a budeme celkem zase půl roku pryč. Zatím jsme ve fázi hledání destinace, kde by pro nás bylo možné žít po celý rok.

Kde jste čerpali inspiraci při výběru jmen pro vaše děti? Anakin a Malia nejsou úplně obvyklá jména...

Vždycky jsme věděli, že chceme pro naše děti zajímavá a nevšední jména. Nechtěli jsme se dostat do situace, že na ně na hřišti zavoláme a otočí se x dalších dětí. Jsme toho názoru, že když máte zajímavé jméno, hned si ho každý zapamatuje. Člověk tak má lepší cestu k velkým věcem.


Dominiku a Erika jsme vyzpovídali i v rychlém rodinném dotazníku.
Co na sebe prozradili?

Klepněte pro větší obrázek

Ideální dovolená bez dětí

Dominika:
Wellness nebo nějaká exotika, kde to není vhodné pro děti. Ale nám by se stejně stýskalo, takže raději tu dovolenou, kde jsme všichni spolu.

Erik:
Nepředstavuji si, protože můj ideálně strávený čas je s dětmi jako rodina.

Ideální dovolená s dětmi

Dominika:
Kdekoli na světě, kde je vyžití pro děti a dělá je to šťastnými. Pak jsme šťastní i my. I když pravdou je, že dětem stačí jen pláž, moře a celý den utíkat před vlnami.

Erik:
Kdekoliv.


Třetí dítko: Ano, nebo ne?

Dominika:
V plánu není. Myslím, že jsme takto kompletní parta.

Erik:
Souhlasím s Domčou.

Domškoláctví, nebo klasická výuka?

Dominika:
To je něco, co zrovna aktuálně hodně řešíme, ale je tam hodně strachů, abychom děti o něco neochudili. Takže zatím máme britskou školu, která v mnoha ohledech klasická není, a to je to, co se nám líbí.

Erik: 
Teď to zrovna s Domčou řešíme každý den, jestli náhodou nemá homeschooling větší benefity než nevýhody, ale zatím jsme to stále nedořešili.

Smažený sýr s hranolky, nebo špagety s kečupem?

Dominika:
Děti jedí stejné pokrmy jako my. Úplně neholdují klasickým dětským jídlům. Ale těstoviny jsou záchrana vždycky, to je jasné.

Erik: 
Smažený sýr snad nikdy v životě neměly...

Kdo je doma víc za rodiče "přísňáka"?

Dominika:
Určitě jsem přísnější. Ale tak někdo být musí, že.

Erik: 
Domča.

Rodinný film, nebo thriller?

Dominika:
S dětmi máme hodně filmové večery, takže tam bude nějaký rodinný. Ale sami si rádi pustíme i jiný žánr.

Erik:
Já mám rád thrillery, ale na to s dětmi zatím koukat nemůžeme.

Kdo jsou vaši sledující na Instagramu?

Dominika:
Především ženy ve středním věku. Hádám, že maminky se stejně starými dětmi. Ale máme i mladší či o dost starší publikum, než jsme my.

Erik:
Kupodivu mě sleduje také více žen, asi to bude tím, že dokumentuji především náš rodinný život.

Co na protějšku milujete úplně nejvíc?

Dominika:
Asi Erikovo odhodlání. Když se pro něco rozhodne, tak přes to nejede vlak.

Erik:
Na Domče miluju, že i když vymyslím ten nejšílenější nápad, který nám může otočit život naruby, vždycky jde do toho po hlavě se mnou.

Co se naopak snažíte na tom druhém "skousnout“?

Dominika:
Asi to bude někdy až moc velký perfekcionismus. Je to výhra a prokletí zároveň. Ale bez toho bychom my všichni jako rodina nebyli tam, kde jsme a kam směřujeme.

Erik:
To, že jsou Domče občas některé věci tak jedno, že to musím vyřešit za ni.

Čím nejvíc vás dostávají vaše děti?

Dominika:
Tím, jak jsou empatické a jaký mají mezi sebou vztah. Je to něco, za co jsme opravdu rádi, protože víme, že to není samozřejmostí.

Erik: 
Dostávají mě tím, jak spolu mají krásný vztah. A jen se modlím, aby jim to vydrželo.

Herečka Pavla Vitázková v upřímné zpovědi o vážné nemoci své dcery: Barunka byla na pokraji smrti, osvěta je nutnost!
Témata: Děti, Slavní rodiče, Láska a vztahy, Slavné maminky, Rozhovor, Rodičovství, Mateřství, Rodina, Rodina a vztahy, Instagram, Rodiče, Cestování, Dětství, Inspirativní ženy, Sociální sítě, Odvaha, Chorvatsko, Influencerka, Dominika Šťovíčková, podnikání, Grizly, šperky, Španělsko, MamaDomisha, Erik Meldik