Maminka.czŽivotní příběh

"Mami, jsem nemocná," slyšela od své nenarozené dcery, než o ni nadobro přišla. Nyní pomáhá rodičům se stejně bolestným osudem

Simona Formánková 8.  11.  2021
Když Debra Kilby přišla o svoji dceru v 16. týdnu těhotenství, cítila se naprosto zničená. Šest týdnů po pohřbu se však stalo něco, co nikdo nečekal. Debra měla vizi, která ji obrátila život vzhůru nohama. Nyní pomáhá rodičům s podobnou zkušeností spojit se s jejich "andělskými" dětmi.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Navzdory ultrazvuku věděla, že je něco špatně

Jedenapadesátiletá Debra z Tootingu v jižním Londýně žila s manželem Leem a synem Maxem celkem poklidný život. Zlom nastal ve chvíli, kdy se rozhodli pro další miminko. Debře se podařilo třikrát otěhotnět, ovšem všechna tato těhotenství skončila potratem. V srpnu 2010 se zdálo, že nastal zlom a Debra pod srdcem nosila dceru Rosu. Oba s manželem doufali, že holčička bude jejich "duhovým dítětem".

V těhotenství s Rosou začala Debra v devátém týdnu krvácet, ale podle ultrazvuku bylo vše v pořádku. Jednu noc však měla velmi podivný zážitek. "Četla jsem si v posteli a slyšela jsem slova, která přicházela zvenčí: ‚Mami, jsem nemocná.‘ Řekla jsem to Leemu, ale připsali jsme to zjevnému strachu, který jsem prožívala kvůli našim posledním třem potratům. Navzdory ultrazvukům jsem věděla, že je něco špatně."

VIDEO: Na potraty nechodí jen ženy ze sociálně slabých skupin, říká odbornice

Nejtěžší životní rozhodnutí

Od této chvíle věří Debra, že má zvláštní dar. "Nyní si uvědomuji, že mám intuitivní schopnosti naladit se na energie lidí a duší," říká. Naneštěstí se Debřiny obavy potvrdily a páru bylo řečeno, že se miminko nevyvíjí správně. "Zlomilo mi to srdce a naprosto se mi zhroutil svět. Jak se to mohlo stát? Co jsem udělala, že jsem si zasloužila takovouto bolest?" vzpomíná Debra na toto těžké období. 

Další dny byly náročné. Pár musel učinit velmi bolestivé rozhodnutí. "Chtěla jsem zemřít s ní. Neztratila jsem Rosu kvůli nějaké strašlivé nehodě nebo potratu, rozhodla jsem se ji propustit. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem kdy musela udělat. Když mi porodní asistentka dala pilulku, která by ukončila její život, chtělo se mi zvracet, stočit se do klubíčka a zemřít s ní." S podporou charitativní organizace ARC – Antenatal Results and Choices – ona a Lee uspořádali pohřeb, který Debra popisuje jako nejkrásnější, nejdojemnější okamžik a začátek svého léčení.

Vize, která všechno změnila

Šest týdnů po pohřbu Debra slyšela, jak jí Rosa říká: "Mami, všechno bude v pořádku." Tato vize změnila Debře život. "Prostě jsem cítila ten nejneuvěřitelnější pocit klidu, jako bych byla propuštěna. Mým tělem proudily vlny úžasnosti a lásky. Tehdy jsem věděla, že musím pomoci ostatním maminkám, které procházejí stejným utrpením jako já."

Přála si pro syna sourozence a dlouho se nedařilo. Pak se ale stal zázrak!

Dala výpověď v práci a zapsala se na dvouletý kurz na Holistic Healing College v jižním Londýně, kde studovala poradenství, meditaci, EFT (Techniky emoční svobody) a celou řadu dalších dovedností. Díky své schopnosti napojit se na Rosinu energii se stala duchovní průvodkyní a energetickou léčitelkou. Spojovat se s duchy je pro ni už naprosto běžné. Dokonce měla vizi jejich syna Sama, nyní devítiletého, než s ním otěhotněla. "Rosa ho nechala, aby za mnou přišel. Dovolila mi najít si v srdci místo pro Sama."

Debra má vlastní praxi a pomáhá rodičům, kteří přišli o dítě, se s ním spojit. "Stejně jako mně jim to pomáhá léčit se a také se posunout k početí a donošení dítěte v termínu. Za posledních pět let jsem pomohla stovkám maminek z celého světa – od učitelů přes právníky až po osobní trenéry. Je to ta nejpřínosnější a nejvíc naplňující práce, jakou jsem si kdy dokázala představit, a necítím nic jiného než požehnání, že jsem našla své povolání," dodává nakonec. 

Témata: Těhotenství, Děti, Příběhy, Instagram, Rodiče, Dcera, Inspirativní ženy, Životní příběh, Potrat, Pohřeb, ARC, Debra, Londýn, Rod, EFT, Nejtěžší rozhodnutí, Rosina, Nena, Debř, Požehnání, Rosa, Máma, Rosi, Vize