Maminka.czŽivotní příběh

Maminka adoptovala dítě exmanželky svého muže. Nechtěla dopustit, aby vyrůstalo v dětském domově

Vanda Stöckbauerová 8.  11.  2023
Christie Werts z Ohia je maminkou, která svými činy dokazuje, že má srdce na pravém místě. Adoptovala totiž syna bývalé manželky svého muže Wesleyho. Motivací byla nejen bezpodmínečná láska, ale i její osobní zkušenost z dospívání.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když se Christie (48) a Wesley (45) před pěti lety seznámili, hned si padli do oka. Oba měli dvě děti z předchozího vztahu a podobné zájmy. Zjistili, že to není jediná věc, která je spojuje. Oba vyrůstali s rodiči závislými na návykových látkách. Christie se kvůli tomu jako teenagerka ocitla v pěstounské péči a tato zkušenost ji ovlivnila na celý život.

Během dospívání se Christie i Wesley stali přímými svědky toho, jakou daň si vybírá zneužívání návykových látek, a oba se toho chtěli za každou cenu vyvarovat. Pro sebe a svoje děti chtěli lepší život.

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Daniel Krejčík a Matěj Stropnický: Adopce holčičky nevyšla, ale dítě dál chceme

Svatba, velká patchworková rodina a sny o novém dítěti

Po svatbě se Wesley a jeho dvě děti Austin (14) a Dakota (10) přestěhovali za Christie a jejími dětmi Megan (21) a Vancem (15) do Ohia. Zanedlouho šťastní novomanželé začali doufat, že se jim podaří zplodit ještě jednoho potomka. Oběma bylo přes čtyřicet, proto počít dítě přirozeně bylo obtížné, a tak uvažovali o umělém oplodnění. Po rozhovoru s odborníky se Christie dozvěděla, že vzhledem k jejímu věku neexistují žádné záruky, že se umělé oplodnění povede, a náklady na celý proces byly velké, proto se rozhodli nechat to osudu. Christie, která je silně věřící, pro The Village Reporter vzpomíná: "Rozhodla jsem se, že se začnu modlit, a pokud je to Boží vůle, tak dítě mít budeme."

Zanedlouho se jí začaly zdát živé sny o světlovlasém a modrookém dítěti. "Tři měsíce se mi ten sen pořád opakoval. Někdy to bylo miminko, jindy batole. Mysleli jsme si, že je to možná znamení, že otěhotním," vypráví. Manželé netušili, že jejich modlitby a sny se splní, ale úplně jiným způsobem, než čekali…

Klepněte pro větší obrázek

Šokující zpráva, která jim změnila život

Wesley měl děti z předchozího manželství ve výhradní péči. Jejich biologická matka, která měla vážné problémy s drogami, žila naposledy v Texasu a Wesley a jeho děti o ní neslyšeli více než rok. Vše se změnilo 25. srpna 2021, kdy se Wesleymu ozvala její sestra s tragickou zprávou. Austinova a Dakotina biologická matka, která se již delší dobu potýkala s drogovou závislostí, byla přijata do nemocnice s těžkým covidem. Dále se dozvěděl, že čekala dítě se svým současným partnerem. Kvůli zdravotním problémům a drogové závislosti předčasně porodila ve 33. týdnu těhotenství. Bohužel o dva dny později podlehla komplikacím spojeným s covidem.

"Nikdo o Wesleyho exmanželce více než rok neslyšel. Její sestra se s námi spojila, aby nám řekla, co se stalo a že je tu jedno dítě, o které se nemá kdo starat," vzpomíná Christie pro Newsweek.

I když byl chlapeček Levi předčasně narozený, byl vzhledem k okolnostem relativně zdravý. Jenže nebyl nikdo, kdo by se o něj postaral. Jeho biologický otec měl velké problémy se zákonem a drogami.

Když Wesley o situaci pověděl Christie, okamžitě řekla, že by měli pomoct: "Když jsem slyšela o Levim, bez váhání jsem řekla, že se jeho rysy nápadně podobají mým vlastním."

Klepněte pro větší obrázek

Když se manželé definitivně rozhodli, že chtějí dítě adoptovat, rodina biologické matky je v tom podpořila. Biologický otec zmizel a byla mu odebrána rodičovská práva.

„V té době jsme žili v jiném státě, takže jsme prodali náš dům v Ohiu a pronajali si dům v Texasu, protože jsme museli být oficiálně Leviho pěstouni, abychom ho adoptovali. Celý proces trval 16 měsíců," vypráví statečná maminka.

Christie měla těžké dětství a nechtěla, aby se to samé stalo Levimu. „Věděla jsem, že děti Wesleyho miluji natolik, abych se postarala o to, aby mohly vyrůstat se svým nevlastním bratrem. Nechtěla jsem, aby Levi skončil v dětském domově." 

Klepněte pro větší obrázek

Wertsovi rychle zjistili, že adopce nebude snadný proces. Vzhledem k tomu, že dítě již bylo v péči Úřadu na ochranu dětí, musela se rodina přestěhovat do Texasu, aby mohla požádat o pěstounskou péči, než mohli Leviho natrvalo adoptovat. Wesley si v Texasu našel práci a rodina si zde pronajala dům. "Nejtěžší bylo říct našim dětem, že se musí rozloučit se svými kamarády a přestěhovat se," přiznala Christie. Nicméně jejich děti se v nové škole rychle aklimatizovaly a Christie pokračovala v dokončení procesu adopce. "Mysleli jsme si, že to bude snadné, ale rozhodně to není pro slabé povahy," přiznala. Kdyby oba předem věděli, co je čeká, možná by si to rozmysleli. Ale teď, když mají Leviho oficiálně ve své péči, jsou vděční, že vytrvali.

Klepněte pro větší obrázek

Christie se stala pěstounkou Leviho, když mu bylo pouhých 15 dní. Od narození to byl malý bojovník. Kromě toho, že se narodil předčasně, musel překonat další výzvu, protože byl v děloze vystaven působení drog. I když se zpočátku objevilo několik zdravotních komplikací, naštěstí se rychle vyřešily.

Wertsovi zůstali v Texasu něco málo přes rok. Zvažovali, že tam zůstanou natrvalo, protože ostatní děti se v novém prostředí a škole zabydlely, ale manželé si zanedlouho uvědomili, že jim chybí kouzlo maloměsta. V prosinci 2022 se rodina přestěhovala zpět do Ohia a nyní žijí na malé farmě na venkově.

Adopce Leviho byla oficiálně dokončena v lednu 2023. Blonďatému andílkovi byly v srpnu dva roky a je to šťastné a spokojené dítě, které má kolem sebe milující rodinu.

Nebojte se ADOPCE! Kam se obrátit a co vás čeká, když si chcete osvojit dítě?
Témata: Příběhy, Rodina, Životní příběh, Inspirativní ženy, Adopce, Odvaha, osud, Texas, Christie, Ohio, Austin, Exmanželka, Dětský domov, Vanc, Maminka, Děti, Dakota, Megan, Levi, Newsweek