Maminka.czChování a vztahy

Maminka mi vyčítá, že manžel doma vaří

11. 1. 2013
Maminka mi vyčítá, že manžel doma vaří
„Milá, zlatá, ten ti brzy uteče, chlap má mít doma navařeno! Místo toho si ten tvůj chudák musí po práci uvázat zástěru a uvařit milostivé paní a dětem večeři. Jak jsem tě to proboha vychovala?“

Dlužno podotknout, že maminka paní Petry patří do onoho již poměrně „ohroženého druhu“ superžen, které jsou schopné jednou rukou žehlit košile, druhou uštědřovat spravedlivě dělené výchovné pohlavky dětem, které cvičně násobí a dělí dlouhé sloupce čísel. Přitom ještě odbíhá míchat guláš k večeři a kontrolovat bábovku v troubě. Manžela pak uvítá spořádaná rodinka s bohatě prostřeným stolem. Jenže jablko v tomto případě spadlo daleko od stromu; Petra nevaří, natož aby pekla.

Vařila jsem 3 roky! Až budeme chtít zhubnout, zase začnu

Stále čilá maminka své dceři přeci jen křivdí, když byla Petra necelé 3 roky na mateřské dovolené, dělávala občas večeře ona. I přesto, že na mateřské dodělávala vysokou školu, měla víc času, než ho má nyní, kdy pracuje na plný úvazek. K večeři tehdy bývaly nejčastěji saláty, rychlé pomazánky nebo jednoduché polévky. Děti často mívali obilnou kaši.

O víkendech vždy vařil manžel, vaření ho bavilo a baví. Navíc má rád jak českou klasiku – což si pochvalují děti a tchán, tak rád experimentuje – což oceňuje Petra a návštěvy. I když se Petra i manžel díky jeho umění decentně zakulatili, kamarádky Petry i její rodiče při zmínce o manželovi obdivně vzdychají. Kamarádky závistí. Rodiče s výčitkami v očích.

On vaří, ona se učí s dětmi

Petřina maminka si nikdy nepřipustí, jak moc ovlivňuje Petru naprosto rozdílný životní rytmus, než měla ona sama. Většina žen už prostě nechodí z práce v půl třetí, ale mnohem později, tedy pokud nemají štěstí na zaměstnavatele, který by jim umožnil zkrácený úvazek či práci z domova. Navíc v dobře fungujícím vztahu nebývá obvyklé, že by jeden po návratu z práce dělal všechno a druhý takřka nic.

Petra i manžel pracují na plný úvazek, oba chodí domů navečer. A tak si domácí práce prostě rozdělili podle toho, co lépe zvládají. Petra umí učit druhé, umí dobře vysvětlovat, je trpělivá a navíc příjemně komunikativní. Nemá proto problém se s dětmi učit, pak společně zajet na nákup.

Manžel mezitím v relativním klidu uvaří (jak on říká, relaxuje od náročné práce). Někdy vaří na víc dní, jindy pouze na daný den. Má-li někdy schůzku, vaří rodina jednoduchou kolektivní večeři – každý řekne svou představu a jde se na to. Někdo krájí zeleninu, jiný míchá vajíčka, další maže rohlíky nebo si míchá kaši. Ke stolu se usedá společně.

Víš, Petruško, ale stejně to není správné

Pokud by maminka Petry zredukovala svůj ústní projev na polovinu, byla by z ní naprosto úžasná babička, maminka i tchýně. Nicméně nekonečné telefonáty a občasné promluvy do duše Petru ničí. Maminka logické vysvětlení sice vyslechne, načež přijde již bájná věta: „Víš, Petruško, ale stejně to není správné“. Potom následuje přednáška na téma: ono se ti to stejně časem vymstí.

Manžela Petry tchýně okatě rozmazluje, snad aby „vyžehlila“ nedostatky své neschopné dcery. Na návštěvu jezdí zásadně s navařeným proviantem a za skřípění Petřiných zubů ji manžel vždy vítá se slovy: „Á maminko, konečně jste tady, ta vaše holka mi zase neuvařila.“

Témata: Chování a vztahy, Jen pro maminku, Logické vysvětlení, Petřín, Maminka, Cila, Relativní klid, Zkrácený úvazek, Fungující vztah, Manžel

Mohlo by vás zajímat
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny

Horoskopy

Panna Největší nepříjemnosti se odehrávají v rodinném kruhu, protože si nerozumíte se svými rodiči. Oni…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Běla, Gejza, Bianka

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné