Maminka.czMaminka roku

Maminka-podnikatelka a její Lazy Eye

, Časopis Maminka
18. 4. 2018
Mít takový kouzelný obchůdek s přenádhernými šaty ve stylu 50. let, které by oblékaly hvězdy filmového plátna. Zní to jako sen. A přesně takový si vybudovala úžasná „Lazy Eye“ Hana Noble. A úspěšně v něm pokračuje i po narození svých neposedných dvojčat. Dá se to zvládnout? Dá, dokonce s šarmem a grácií, které jí nikdy nechybí!

Hana Noble (34, módní návrhářka, lazyeye.cz), dvojčata Greta a Herbert (3)

Vystudovala jsem dějiny umění a dlouho si myslela, že tímto směrem se budou ubírat i mé pracovní cíle. Ještě na škole jsem ale vycestovala v rámci dvou stáží do Londýna a New Yorku, kde jsem se začala více zajímat o vintage oblečení. Nakoupila jsem tam spoustu starých modelů a nechala si pak v Česku podle nich ušít nové. Hodně mě inspirovala i moje babička, od které jsem měla některé modely v tomto poválečném stylu.

Spojila jsem se s Kristýnou Bokovou z Divokých matek a zcela spontánně se vše odstartovalo. Šaty měly velký úspěch a brzy jsem je začala půjčovat na focení do všemožných magazínů. Zájem stoupal, a tak jsem se rozhodla otevřít vlastní obchůdek. Přestože je o šaty stále velký zájem, šijeme je pouze v malých, limitovaných edicích, a to výhradně tady v Čechách. Jen výjimečně se tak může stát, že se potkají dvě ženy ve stejných „lazy“ šatech.

Rozjetý byznys… a bum, dvojčata!

Do mého už slušně zaběhnutého podnikání se najednou objevily dvě čárky na těhotenském testu. Byl to docela šok. Dva roky po svatbě se nám s manželem narodila dvojčata, Greta a Herbert. Rozhodli jsme se si péči o ně rozdělit spravedlivě napůl.

Manžel je Američan a v Česku učí angličtinu, takže si naštěstí může pracovní dobu poměrně snadno upravit. Já jsem tak s dětmi dopoledne a na odpoledne se doma vystřídáme.

Staňte se MAMINKOU ROKU. Můžete vyhrát ceny v hodnotě až 700 000 Kč!

Ze začátku jsme vše zvládali poměrně snadno, ze dvou ležících a pěkně spících miminek se ale postupně vyklubali dva dráčci, kteří si svéhlavě prosazují svou. Hlavně tedy o minutu starší Greta – je hodně tvrdohlavá a nic ji nezlomí. Nic! Je víc klučičí, ráznější, ráda třeba jezdí na skejtu.

Herbert je oproti ní takový jemnější a klidnější, rád tancuje. Když jsou každý zvlášť, je to velká pohoda, jakmile ale spojí své „síly“, je to prostě mazec. Takže pracovat a k tomu se starat o dvojčata a domácnost je dost náročný úkol.

Co se týče výchovy, občas se s manželem trošku střetáváme, asi jako každý pár. On je hodně měkkosrdcatý, já se naopak snažím být přísná. Možná je to i rozdílnou národností, ve vtipu o mně Tyler říká, že jsem gestapák. Za naší americkou rodinou jsme se zatím nevydali, protože těm lidem v letadle bychom to prostě nemohli udělat! Nebo bychom všichni museli sníst platíčko nějakých prášků, abychom s těmi dvěma neřízenými střelami tu cestu přežili.

I když jsme s manželem oba vyšťavení, neměnili bychom ani na vteřinu. Máme dvě zdravé a krásné děti a práci, která nás baví. Letos slavíme s Lazy Eye čtyřleté výročí od založení. Máme za sebou přehlídku nové kolekce, kterou nám mimo jiné představily i holky z Pinkbubble, které si prošly rakovinou. S ostatními návrháři jsme pro ně vymýšleli doplňky, abychom se pokusili jim pomoct překonat pro ně nelehké období, než jim narostou vlasy, a hlavně je podpořit v tom, že jsou krásné i bez nich.

Mysha Gautam: Založila dětský domov v Nepálu a zvládá podnikání i péči o děti
Poradna: Jak je to s podnikáním na rodičovské?
Vyjde mi podnikání během mateřské?
Témata: Časopis Maminka, Těhotenský test, Filmové plátno, Pracovní doba, Neřízená střela, Gréta, Limitovaná edice, Nelehké období, Nová kolekce, Dvojče, Londýn, Šaty, Česká republika, New York, Obchůdek, Velký zájem, Maminka Podnikatelka, Pracovní cíl, Ležící miminko, Čechy, Manžel, Módní návrhářka, Podnik, Náročný úkol, Velká pohoda

Mohlo by vás zajímat
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Andrea Tögel Kalivodová: Čím jsou plavky barevnější, tím lepší
S bývalým mužem mě usmířila jeho nová žena. Díky ní začal fungovat i jako táta
Z těhotenství jsem nadšená nebyla. Promiň, synu, říká Aneta Krejčíková
Pozor! Dítě se topí tiše! Nekřičí, necáká a lidé si ho často nevšimnou
Nejtěžší je rozdělit čas a pozornost pro každé dítě, říká devítinásobná maminka
Marie Doležalová: Po porodu jsme všechny tlusté. Kašleme na ostatní

Horoskopy

Ryby Občas se chováte jako malé děti a jste rozpolcení. To na vás partner nemůže vystát. Snažte se uklidnit,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Helena, Jelena, Ena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu