Maminka.czMaminka roku

Maminka roku 2021: Absolutní vítězkou je Jaroslava Hadžiosmanovič. Publikum jí tleskalo vestoje!

Tereza Víchová 22.  10.  2021
Celá smršť emocí a předávání krabic s kapesníčky! Přesně to se neslo celým větrným dnem, který provázel letošní vyhlášení Maminky roku. Absolutní vítězkou, kterou zvolili hlasující diváci, se stala Jaroslava Hadžiosmanovič, finalistka kategorie Maminka hrdinka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Chci poděkovat všem maminkám, které jsem tady potkala. Každá je pro mě inspirací a výjimečná a celé to byl obrovský zážitek,” říkala se slzami v očích Jaroslava, které se klepaly ruce a moderátor slavnostního večera Tomáš Klus před ní poklekl se slovy „Já ti budu sloužit a budu dělat, co chceš!”

VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo vyhlášení Maminky roku

Nervozita a emoce už od rána

Den ale pro všechny začal mnohem dříve. A Tomáš Klus podle svých vlastních slov bojoval s nervozitou:

„Dnes se tady budeme klanět matkám a nechci, aby to klanění bylo klopýtavé,” přiznal Tomáš. „Ani nejím, piju spoustu kávy, takže večer to bude asi rychlé. Ale dopadne to určitě výborně!”

Když maminky postupně vyprávěly své příběhy, dojetím se leskly všechny oči. Asi nejvíc zalité je měla patronka Míša Tomešová, která se zná a předem to tušila: „Bude to obrovský a dojemný a musím se na to emočně obrnit,” říkala. Ale komu by se to povedlo? Dorazila totiž i Maminka hrdinka z roku 2018 Radka Doudová, která momentálně bojuje s rakovinou prsu poté, co jí onemocnění diagnostikovali při běžné kontrole před pokusem o umělé oplodnění. Během vyprávění příběhů si maminky i porota jen podávali kapesníčky a byli rádi, že vizážistky z nich udělají princezny až odpoledne.

Líčení po roce? Maminky si užily skvělou péči

„Vy tady ale máte věcí, já se vlastně vůbec nelíčím. Naposledy jsem se líčila loni v květnu na svou vlastní svatbu,” přiznala se finalistka Jaroslava Hadžiosmanovič ještě v momentě, kdy netušila, že se stane absolutní vítězkou. Aby byly všechny přítomné ženy na slavnostní večer co nejkrásnější, to taky chtělo pěknou organizaci. Tři vizážistky se „nezastavily” celé čtyři hodiny. Ale výsledek stál za to, podívejte se do galerie.

Ženská síla v plné parádě

Vyhlášení inspirativní a emocemi nabité soutěže si pak vychutnali diváci nejen přímo v pražském hotelu Chateau St. Havel, ve kterém se devět finalistek ubytovalo a prožilo celý úžasný den, ale také v on-line přímém přenosu na webu Maminka.cz. Tomáš Klus si večer užíval a také si kromě moderování i zazpíval se svou ženou Tamarou, ale i dalšími patronkami, Míšou Tomešovou a Ewou Farnou. Cenu Mamince roku 2021 předaly předsedkyně představenstva CNC Libuše Šmuclerová a Michaela Čejková, marketingová manažerka FunBaby.

„Opět to bylo o silných emocích a obrovské ženské síle a sounáležitosti,“ shrnula celý krásný den i večer šéfredaktorka časopisu Maminka Alice Rossi. "Myslím, že takové předávání ocenění tu ještě nebylo. Snažili jsme se při psaní scénáře o jediné – abychom se neopakovali a byli zábavní, plní dojmů a momentů překvapení. A to se určitě povedlo.“ 

 

Vítězky projektu Maminka roku 2021

Absolutní vítězkou se stala Jaroslava Hadžiosmanovič

V kategorii Maminka BLOGERKA zvítězila Klára Antonova Fischleinová

V kategorii Maminka PODNIKATELKA zvítězila Zuzana Kaščáková

V kategorii Maminka HRDINKA zvítězila Dita Szymanská

I porota a partneři projektu byli dojatí

V porotě letos zasedla nejen šéfredaktorka Maminky Alice Rossi a známé maminky Tamara Klusová, Ewa Farna a Michaela Tomešová, ale také partneři celého projektu, bez nichž by se tato jedinečná soutěž jen těžko mohla uskutečnit.

„Je nám ctí být už třetím rokem generálním partnerem tohoto úžasného projektu. Maminka roku je zdrojem inspirace, jak lze zvládnout vše, co se nám v životě postaví do cesty. Doufáme, že i díky našemu partnerství se podaří tímto skvělým projektem inspirovat co nejvíce lidí. Maminka roku je prostě pro FunBaby už naše srdcovka!“, sdělila Michaela Čejková, marketingová manažerka FunBaby. 

„Společnost Mattel je pyšným partnerem projektu Maminka roku. Věříme, že každá maminka si zaslouží ocenění za to, co dělá pro své děti a pro jejich budoucnost,“ popsala Lenka Helena Koenigsmark, marketingová ředitelka Mattel ČR, SK a Maďarsko.

„Bebelo podporuje všechny aktivní maminky, které se rozhodly kromě péče o své miminko zvládnout i další projekty, ve kterých se mohou samy realizovat. Takovým projektem může být například založení mateřského blogu nebo vlogu a inspirace a podpora dalších maminek,“ popsala marketingová ředitelka Dr. Max, Tereza Majerová.

„Jsem rád za každou příležitost, která ukáže, že být máma je něco výjimečného, že je mezi nimi řada podnikavých a akčních žen, ale i mnoho hrdinek, které se potýkají s nelehkým osudem. Soutěž Maminka roku ukazuje ty maminky, které se staly vzorem a inspirací pro ostatní. To je strašně důležité. A pro VZP ČR čest být u toho,“ doplnil za partnery ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Partnerům akce tak patří velký dík, a samozřejmě nejen jim. „Moje velké poděkování patří hlavně všem maminkám, které se rozhodly do projektu časopisu Maminka jít, a díky tomu se staly opět obrovskou inspirací pro spoustu dalších maminek. A nejen pro ně. A dík patří samozřejmě celé redakci a všem ostatním, kteří více než půl roku na projektu pracovali,“ uzavřela šéfredaktorka Alice Rossi.

Témata: Časopis Maminka, Inspirativní ženy, projekt, Maminka roku 2021, Maminka podnikatelka, Maminka blogerka, patronka, Maminka hrdinka, jaro, Jaroslav Hadžiosmanovič, Ewa Farna, Ženská síla, Havel, Maďarsko, Předsedkyně, Jaroslava, Dita Szymanská, Klan, Inspirace, Tomáš Klus, FunBaby, Emoce, Blogerka, Mattel, Tomáš