Maminka.czMaminka roku

Maminka roku 2021: Finále se blíží! Jak na projekt vzpomíná absolutně první vítězka Kristýna Tomečková?

Simona Formánková 13.  9.  2021
Letos už čtvrtý ročník projektu Maminka roku zná své finalistky. Na to, která ze zúčastněných si titul absolutní vítězky odnese, si budeme muset ještě chvíli počkat. Pojďme zavzpomínat na historicky první vítězku Kristýnu Tomečkovou. Jak se dnes má a jak se její život od soutěže změnil?

Psal se rok 2018, když si sympatická Kristýna Tomečková odnesla titul absolutní vítězky projektu Maminka roku. Porotu si získala nejen svým nelehkým příběhem, ale také nadhledem a optimistickým přístupem k životu. 

Když se jí k sedmnáctiměsíční dcerce narodila dvojčata, prožívala šťastné období. Pak celou rodinu ale zasáhla nečekaná zpráva. Kristýně diagnostikovali rakovinu prsu druhého stupně. Po půl roce chemoterapií podstoupila operaci, při které jí lékaři odebrali oba prsy a uzliny pravé ruky. „Jenže operace se zkomplikovala a já začala krvácet. Dva dny jsem byla v bezprostředním ohrožení života. Říkala jsem si, že když už mám za sebou ty hnusné „chemošky“, teď to nemůžu vzdát," vzpomínala Kristýna na nelehké období ve svém soutěžním medailonku. 

VIDEO: Připomeňte si finálový večer vyhlašování Maminky roku 2018

I přes nasazenou hormonální léčbu, kterou jí lékaři „nalinkovali“ na dalších deset let, se ale nevzdává. Hlavně kvůli svým dětem a své rodině. „Zdraví mi slouží, na kontroly už chodím méně častěji, ale vedlejší účinky léčby mám stále. Nicméně se na to snažím stále zvyknout, bo nic jiného mi nezbývá," odpovídá Kristýna na dotaz, jak se jí nyní daří. 

Přes všechny potíže se snaží, aby jako rodina žili naprosto běžným životem. „Největší změna je, že jsem nastoupila do práce na plný úvazek a je to celkem kolotoč. Karolínka šla teď v září do 1. třídy a kluci jsou předškoláci, takže je u nás legrace pořád dost. Třeba při psaní domácích úkolů. Přežili jsme všichni i lockdown, pět členů rodiny pohromadě, ale to maminkám asi nemusím vykládat, co vše to obnáší," říká Kristýna.

Maminka roku 2021

  • Už od 14. 9. můžete na těchto stránkách vidět medailony všech letošních finalistek.
  • Finálový večer se uskuteční 21. 10.

A jak vzpomíná Kristýna na projekt Maminka roku? „No, já vzpomínám pořád a moc ráda. Ta atmosféra celé soutěže byla jedinečná, cítila jsem se výjimečná a ještě teď si někdy v hlavě přehrávám to vyhlašování. Jedním slovem to bylo SUPER. Samozřejmě si někdy dělám legraci z titulu Maminka roku v případech, kdy děti moc zlobí a já už se neudržím a křičím. Většinou mi manžel připomene, že s takovou přísnou výchovou by mi ten titul vzali." 

 


 

Témata: Rodina, Maminka roku 2021, Maminka hrdinka, Inspirativní ženy, projekt, Maminka roku 2018, Atmosféra, Absolutní vítězka, Maminka, Vítězka, Finalistka, Kristýna Tomečková, Soutěž
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Patricie Pagáčová se dočkala miminka. A má krásné jméno!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Porod
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020