Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: Chci lidem ukázat, že s touto nemocí je vše možné, říká maminka s diagnózou roztroušená skleróza

redakce 30.  6.  2022
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Lucii Mihokovou z kategorie Maminka hrdinka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Před téměř třemi roky mi byla diagnostikována roztroušená skleróza (RS). Byl to velký šok, jelikož jsme s přítelem chtěli rodinu. Nemoc začala netypicky, kdy mě hřála půlka těla. Bohužel lumbální punkce RS potvrdila. Naštěstí jsem na pokoji ležela s paní, která měla děti a uklidnila mě, že pokud budu stabilní, mohu se o děti pokusit. Jsem veselá kopa a díky tomu jsem nepropadla panice.

Nejdřív jsem začala užívat kortikoidy, které mě na dva měsíce „vyřadily“ z provozu. Pak mi lékaři nasadili biologickou léčbu. Abych mohla mít miminko, musel můj zdravotní stav zůstat minimálně rok stabilní. Dnes mám tříměsíčního syna Olivera, který je naprosto v pořádku. Magnetická rezonance potvrdila, že i po porodu je vše, jak má být.

V redakci bylo živo: Veronika Kašáková, Míša Tomešová a Aneta Krejčíková rozhodly, koho pošlou do semifinále Maminky roku

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Ročně přibyde v Česku cca 800 lidí s roztroušenou sklerózou. Onemocnění se vyskytuje nejčastěji právě u žen. Nikdo neví, proč se tak děje, a důležitá je prevence. Chtěla jsem tedy dát lidem do podvědomí, že i s takovými nestandardními příznaky je lepší se hned poradit s lékařem a nemoc se pokusit podchytit. A že i s touto nemocí je vše možné.

Co pro vás znamená být mámou?

Je to pro mě vše nové, jsem mámou poprvé. Je to radost a samozřejmě i starost. Chtěla bych být dobrým vzorem a chci, aby miminko bylo šťastné a zdravé.

Dokážete si najít v kolotoči mateřských povinností také čas sama na sebe?

Jako chvilku pro sebe beru momentálně ranní a odpolední kávu s něčím dobrým. Oliverovi  jsou zatím čtyři měsíce, takže moc chvilek pro sebe ještě nebylo, a ani to není potřeba. Věřím, že čas třeba na kadeřnici se v budoucnu ještě najde.

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se, jak se v redakci vybíraly semifinalistky Maminky roku

Témata: Nemoc, Maminka roku 2022, Michaela Tomešová,, Veronika Kašáková, Roztroušená skleróza, Maminka blogerka, Maminka podnikatelka, Maminka hrdinka, Oliver, Aneta Krejčíková, Diagnóza, Hlasování, Maminka, Červencové vydání, Česká republika, Favoritka, Jedinečná příležitost
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Když je mlíčka málo aneb jak na laktační krizi? Tohle vám pomůže!
Láchová Michaela
Kojení
Vyroste z toho? Zploštělá hlavička miminka není jen vada na kráse
Láchová Michaela
Psychomotorický vývoj
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod