Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?

Adéla Peluhová 21.  6.  2022
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Magdu Paloušovou z kategorie Maminka hrdinka, která se naplno věnuje své postižené dceři a jejím dvěma sourozencům, i když sama podstupuje náročnou chemoterapii.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Jsem maminkou tří dětí. Nejstarší Eliška, které je devět let, má Angelmanův syndrom, což je těžké kombinované postižení, které potřebuje čtyřiadvacetihodinový dozor. Eliška je hodně aktivní a veselá, ale mentálně na úrovni miminka. Nemluví a potřebuje pomoc se sebeobsluhou. Eli má ještě sedmiletou sestru Sofinku a čtyřletého brášku Matýska," začíná popisovat svůj příběh soutěžící Magda, které v péči o děti pomáhá její úžasný manžel Honza.

"Před půlrokem mi však diagnostikovali karcinom prsu a musela jsem začít podstupovat silné chemoterapie, po kterých mi bylo velmi zle. Teď mám za sebou čerstvě operaci prsu, přesto se těším ze života a nezapomínám se usmívat," vysvětluje semifinalistka.

Magdin nelehký příběh zaujal patronku kategorie Maminka hrdinka Veroniku Kašákovou, která zařadila Magdin příběh do semifinále. “Magdu do soutěže nominovala její kamarádka a krásně popsala, jak zvládá péči o tři děti, přestože si sama prochází těžkým obdobím. Právě proto jsem vybrala Magdin příběh. Myslím si, že potřebuje podpořit a odreagovat se," vysvětluje patronka.

Maminka roku 2022: Kvalitní vaření je tou nejlepší investicí, říká letošní semifinalistka Jana Linhartová

Magda o své účasti v Mamince roku vůbec nevěděla až do osudného okamžiku, kdy jí zazvonil telefon a redakce jí oznámila informaci o postupu do semifinále. "Velmi mě to dojalo a potěšilo. Tohoto gesta od mé kamarádky si velice vážím, protože ona sama má také těžce handicapovaného syna," dodává Magda, kterou ani na chvilku nenapadlo, že by účast v soutěži odmítla. Být mámou je pro ni priorita číslo jedna a péče o celou rodinu ji velmi baví.

V kolotoči mateřských povinností si ale také dokáže udělat čas sama na sebe. "Teď, když děti povyrostly, a také z důvodu nemocenské jsem si dokázala najít čas pro své zájmy. Ráda fotím a maluji. Můj manžel je mi obrovskou podporou a pomáhá mi v péči o děti,uzavírá semifinalistka.

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se na sestřih loňského vyhlášení Maminky roku

Témata: Časopis Maminka, Dcera, Handicap, Maminka roku 2022, Chemoterapie, Eliška, Veronika Kašáková, Maminka hrdinka, patronka, Rakovina prsu, mág, Honza, Kategorie, Maminka, Favoritka, Hlasování, Magda Paloušová, Magdin
Mohlo by vás zajímat