Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?

Adéla Peluhová 21.  6.  2022
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Magdu Paloušovou z kategorie Maminka hrdinka, která se naplno věnuje své postižené dceři a jejím dvěma sourozencům, i když sama podstupuje náročnou chemoterapii.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Jsem maminkou tří dětí. Nejstarší Eliška, které je devět let, má Angelmanův syndrom, což je těžké kombinované postižení, které potřebuje čtyřiadvacetihodinový dozor. Eliška je hodně aktivní a veselá, ale mentálně na úrovni miminka. Nemluví a potřebuje pomoc se sebeobsluhou. Eli má ještě sedmiletou sestru Sofinku a čtyřletého brášku Matýska," začíná popisovat svůj příběh soutěžící Magda, které v péči o děti pomáhá její úžasný manžel Honza.

"Před půlrokem mi však diagnostikovali karcinom prsu a musela jsem začít podstupovat silné chemoterapie, po kterých mi bylo velmi zle. Teď mám za sebou čerstvě operaci prsu, přesto se těším ze života a nezapomínám se usmívat," vysvětluje semifinalistka.

Magdin nelehký příběh zaujal patronku kategorie Maminka hrdinka Veroniku Kašákovou, která zařadila Magdin příběh do semifinále. “Magdu do soutěže nominovala její kamarádka a krásně popsala, jak zvládá péči o tři děti, přestože si sama prochází těžkým obdobím. Právě proto jsem vybrala Magdin příběh. Myslím si, že potřebuje podpořit a odreagovat se," vysvětluje patronka.

Maminka roku 2022: Kvalitní vaření je tou nejlepší investicí, říká letošní semifinalistka Jana Linhartová

Magda o své účasti v Mamince roku vůbec nevěděla až do osudného okamžiku, kdy jí zazvonil telefon a redakce jí oznámila informaci o postupu do semifinále. "Velmi mě to dojalo a potěšilo. Tohoto gesta od mé kamarádky si velice vážím, protože ona sama má také těžce handicapovaného syna," dodává Magda, kterou ani na chvilku nenapadlo, že by účast v soutěži odmítla. Být mámou je pro ni priorita číslo jedna a péče o celou rodinu ji velmi baví.

V kolotoči mateřských povinností si ale také dokáže udělat čas sama na sebe. "Teď, když děti povyrostly, a také z důvodu nemocenské jsem si dokázala najít čas pro své zájmy. Ráda fotím a maluji. Můj manžel je mi obrovskou podporou a pomáhá mi v péči o děti,uzavírá semifinalistka.

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se na sestřih loňského vyhlášení Maminky roku

Témata: Časopis Maminka, Dcera, Maminka roku 2022, Veronika Kašáková, Maminka hrdinka, Eliška, Rakovina prsu, Handicap, Chemoterapie, Honza, Maminka, Favoritka, Hlasování, Kategorie, Magdin
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Desetiletý syn herce Bena Afflecka naboural luxusním vozem. Co na to "macecha" Jennifer Lopez? Podívejte se na fotky!
Mrázková Dita
Děti slavných
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici