Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: Pomáhám ženám získat sebedůvěru a informace potřebné k porodu, říká semifinalistka Linda

redakce 2.  7.  2022
Maminka roku 2022: Pomáhám ženám získat sebedůvěru a informace potřebné k porodu, říká semifinalistka Linda
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Lindu Martiškovou z kategorie Maminka blogerka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Inspirace vlastním porodem v roce 2020 mě přivedla k založení projektu a podcastu Příběhy zrození, ve kterém si mimo jiné povídám se ženami o jejich cestě za miminkem. Věřím, že si každá zaslouží prožít porod podle svých představ. Pomáhám ženám získat k porodu potřebné informace a sebedůvěru skrz sdílení příběhů jiných.

Příběhy jsou nejrůznější, od láskyplných domácích porodů k porodům, kdy ženy bojují o život. Ať už je však příběh jakýkoli, cílem je ženy podpořit. I když porod nedopadl podle představ, často je silným prvkem to, jak daná žena dokáže svůj porod přijmout a zpracovat. Podporuji duše žen na jejich cestě za miminkem, aby se cítily dobře, sebevědomě a láskyplně.

Maminka roku 2022: Chci lidem ukázat, že s touto nemocí je vše možné, říká maminka s diagnózou roztroušená skleróza

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla do soutěže přihlásit?

Do soutěže jsem se přihlásila, protože vnímám obrovské propojení mezi časopisem Maminka a projektem Příběhy zrození. Natočila jsem k aktuálnímu dni přes 40 podcastových epizod s cílem podpořit ženy na jejich cestě za miminkem. I díky této soutěži se mohou o Příbězích dozvědět další maminky. Už to, že mě redakce vůbec vybrala do výběru mezi 15 maminek, je pro mě obrovské překvapení a úspěch.

Co pro vás znamená být mámou?

Ta nejlepší životní role, za kterou jsem nesmírně vděčná! Ta role, díky které se neustále něco učím, rozvíjím a objevuju vlastní hranice. Nepopsatelná láska.

Do jaké míry se vaše mateřství promítlo do vašeho blogu?

Díky zkušenosti z vlastního porodu jsem založila projekt (blog) Příběhy zrození. Při přípravě na první porod jsem doslova "hltala" veškeré porodní příběhy, takže jsem věděla, že to má obrovský přínos. Propojila jsem lásku k podcastování a vlastní fascinaci zrozením života a osm měsíců po prvním porodu vyšla první epizoda.

Aktuálně skrz Příběhy sdílím svou druhou cestu za miminkem, které má přijít na svět v průběhu letošního léta. Do budoucna bych se chtěla mnohem více věnovat duševní podpoře žen v tomto jednom z nejkřehčích období života ženy.

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se, jak se v redakci vybíraly semifinalistky Maminky roku

Témata: Porod, Maminka roku 2022, Veronika Kašáková, Maminka podnikatelka, Michaela Tomešová,, Maminka hrdinka, Maminka blogerka, projekt, Aneta Krejčíková, Semifinalistka, Maminka, Sebedůvěra, Příběh, Hlasování, Soutěž
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Rodiče sdíleli hrůzu z restaurací: Těchto 20 bizarně naservírovaných pokrmů hlava nebere!
Mrázková Dita
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Natálie a Kordula: Dospívající krásky, které dostaly do varu celé Vary. Co na to jejich slavné mámy?
Mrázková Dita
slavné děti
Maminky, zavřete oči! Tyto šílenosti vymýšlí tatínci, když hlídají své ratolesti
redakce
Galerie