Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: V 5. měsíci jsem musela podstoupit přerušení těhotenství. Dcera Leontýnka je pro mě dar, říká semifinalistka Kristýna

redakce 16.  7.  2022
Maminka roku 2022: V 5. měsíci jsem musela podstoupit přerušení těhotenství. Dcera Leontýnka je pro mě dar, říká semifinalistka Kristýna
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Kristýnu Luknárovou z kategorie Maminka hrdinka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kvůli těžké autonehodě jsem přišla o nenarozené miminko. Byli jsme na Sardinii na výletě v horách a na štěrkovité cestě jsme nevybrali zatáčku, dostali jsme smyk a zřítili se ze třicetimetrového srázu. Transportovali mě helikoptérou do nemocnice a operovali mě. Bohužel nezaregistrovali, že jsem v 5. týdnu těhotenství, a podali mi morfium, které miminku ublížilo. Musela jsem pak v 5. měsíci podstoupit přerušení těhotenství.

Bylo to pro mě neskutečně těžké. Po šesti letech jsem se rozhodla, že se chci pokusit o další miminko. Dlouho jsme se snažili, až mi na gynekologii sdělili, že je u mě velice malá pravděpodobnost otěhotnění. Byla jsem z toho špatná a život mi přestával dávat smysl. V roce 2021 jsem zažila ten nejkrásnější pocit, když mi na kontrole gynekolog sdělil tu radostnou zprávu, že jsem těhotná! Děkuji všem svatým, že si dcera Leontýnka vybrala zrovna mě.

Maminka roku 2022: Partner neunesl vrozenou vývojovou vadu dcery. Já za nás bojuju, jak nejvíc umím, říká semifinalistka Iva

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Miluji výzvy a už je to dost dlouhá doba po tom, co se mi to přihodilo. Konečně už o tom mohu mluvit a hlavně se pyšnit přítomností dcery, která se stala hmatatelnou LÁSKOU. 
A především můžu všem ukázat, že naděje opravdu umírá poslední.

Co pro vás znamená být mámou?

Je to pro mě neskutečný dar. Vždy jsem si přála být takovou maminkou, jakou byla a je má úžasná maminka. Ona je mým vzorem, tak se mi vlastně splnil můj největší sen. Snažím se Leontýnce být stejným příkladem, jako byla moje maminka mně. Teď už si bez ní neumím život představit. Protože ona je mým životem, pro ni žiju.

Dokážete si v kolotoči mateřských povinností najít čas sama na sebe?

Jelikož jsme s Leontýnkou zůstaly samy, tak to až tak jednoduché není. Ale o tom, že takřka všechen čas trávíme spolu, můžu říct, že si to obě naplno užíváme. Jezdíme na výlety, obě se navzájem každý den od sebe něco učíme a máme ze života radost. Mám kolem sebe úžasnou rodinu i pár kamarádek, se kterými si navzájem pomáháme, a za to jsem neskutečně vděčná. Takže ano – i přes to všechno si i já sama na sebe ten čas mohu najít, ale stejně jsem nejradši s tou mojí princeznou. 

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se, jak se v redakci vybíraly semifinalistky Maminky roku

Témata: Těhotenství, Dcera, Maminka roku 2022, Veronika Kašáková, Maminka podnikatelka, Maminka blogerka, Maminka hrdinka, Michaela Tomešová,, patronka, Aneta Krejčíková, Kategorie, Přerušení, Sardinie, Hlasování, Leontýnka, Maminka, Semifinalistka, Dar
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Maminky, zavřete oči! Tyto šílenosti vymýšlí tatínci, když hlídají své ratolesti
redakce
Galerie
Rodiče sdíleli hrůzu z restaurací: Těchto 20 bizarně naservírovaných pokrmů hlava nebere!
Mrázková Dita
Galerie