Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: V 5. měsíci jsem musela podstoupit přerušení těhotenství. Dcera Leontýnka je pro mě dar, říká semifinalistka Kristýna

redakce 16.  7.  2022
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Kristýnu Luknárovou z kategorie Maminka hrdinka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kvůli těžké autonehodě jsem přišla o nenarozené miminko. Byli jsme na Sardinii na výletě v horách a na štěrkovité cestě jsme nevybrali zatáčku, dostali jsme smyk a zřítili se ze třicetimetrového srázu. Transportovali mě helikoptérou do nemocnice a operovali mě. Bohužel nezaregistrovali, že jsem v 5. týdnu těhotenství, a podali mi morfium, které miminku ublížilo. Musela jsem pak v 5. měsíci podstoupit přerušení těhotenství.

Bylo to pro mě neskutečně těžké. Po šesti letech jsem se rozhodla, že se chci pokusit o další miminko. Dlouho jsme se snažili, až mi na gynekologii sdělili, že je u mě velice malá pravděpodobnost otěhotnění. Byla jsem z toho špatná a život mi přestával dávat smysl. V roce 2021 jsem zažila ten nejkrásnější pocit, když mi na kontrole gynekolog sdělil tu radostnou zprávu, že jsem těhotná! Děkuji všem svatým, že si dcera Leontýnka vybrala zrovna mě.

Maminka roku 2022: Partner neunesl vrozenou vývojovou vadu dcery. Já za nás bojuju, jak nejvíc umím, říká semifinalistka Iva

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Miluji výzvy a už je to dost dlouhá doba po tom, co se mi to přihodilo. Konečně už o tom mohu mluvit a hlavně se pyšnit přítomností dcery, která se stala hmatatelnou LÁSKOU. 
A především můžu všem ukázat, že naděje opravdu umírá poslední.

Co pro vás znamená být mámou?

Je to pro mě neskutečný dar. Vždy jsem si přála být takovou maminkou, jakou byla a je má úžasná maminka. Ona je mým vzorem, tak se mi vlastně splnil můj největší sen. Snažím se Leontýnce být stejným příkladem, jako byla moje maminka mně. Teď už si bez ní neumím život představit. Protože ona je mým životem, pro ni žiju.

Dokážete si v kolotoči mateřských povinností najít čas sama na sebe?

Jelikož jsme s Leontýnkou zůstaly samy, tak to až tak jednoduché není. Ale o tom, že takřka všechen čas trávíme spolu, můžu říct, že si to obě naplno užíváme. Jezdíme na výlety, obě se navzájem každý den od sebe něco učíme a máme ze života radost. Mám kolem sebe úžasnou rodinu i pár kamarádek, se kterými si navzájem pomáháme, a za to jsem neskutečně vděčná. Takže ano – i přes to všechno si i já sama na sebe ten čas mohu najít, ale stejně jsem nejradši s tou mojí princeznou. 

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se, jak se v redakci vybíraly semifinalistky Maminky roku

Témata: Těhotenství, Dcera, Maminka roku 2022, Michaela Tomešová,, Veronika Kašáková, Maminka blogerka, Maminka podnikatelka, Maminka hrdinka, Aneta Krejčíková, patronka, Sardinie, Kategorie, Maminka, Semifinalistka, Hlasování, Přerušení, Dar, Leontýnka
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie