Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022: Vracím ženám po porodu naději a víru, že jejich tělo bude opět zdravé a funkční, říká blogerka Klára

redakce 27.  6.  2022
Maminka roku 2022: Vracím ženám po porodu naději a víru, že jejich tělo bude opět zdravé a funkční, říká blogerka Klára
Odstartovalo semifinálové hlasování Maminky roku, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku a poslat ji do velkého finále. Které maminky se letos probojovaly do semifinálového kola, se už nyní dočtete v červencovém vydání Maminky. Dnes vám představujeme soutěžící Kláru Vomáčkovou z kategorie Maminka blogerka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Chci předávat ostatním maminkám naději a víru, že se jejich tělo po porodu dostane do pořádku. Jako fyzioterapeutka pracuji se ženami před těhotenstvím, během něj i po něm. Ukazuji jim, že těhotenství není nemoc a v jeho průběhu se dá cvičit, bojovat proti bolestem a správným pohybem také usnadnit porod."

"Období rekonvalescence po porodu je opředeno spoustou mýtů, strachu a neznámých situací. Ráda bych ukázala ženám, že všechno jde! A že jejich tělo může být opět zdravé a funkční!"

Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Přihlášení mi přišlo jako vhodná příležitost, jak se zviditelnit a tím dostat důležité informace mezi ženy. Přeci jen většina žen řeší problematiku těhotenství, porodu a období po něm. Fyzioterapie a informace, které přes profil @fitandtasty sdílím, dokážou ve velké míře pomoci, případně nasměrovat, jak si pomoci. Tvořím tak komunitu žen, které vědí, kde hledat informace, a také vědí, že například spousta věcí má jiné než operační řešení. Edukace žen je to, co mě naplňuje. 

Co pro vás znamená být mámou?

Být mámou je pro mě jedna z nejkrásnějších rolí. Jsem šťastná, že jsem lásku k miminku cítila ihned po narození, a nepřestávám si toto období užívat. Na druhou stranu je tu samozřejmě neustálý strach o toho malého človíčka, který je na světě teprve tak krátkou dobu. I když jsem máma, tak nezapomínám ani na své další role. A to jsou role fyzioterapeutky, role studentky (Ph.D. studium), manželky... Být mámou je ale největší zábava.

Do jaké míry se vaše mateřství promítlo do vašeho blogu? 

I když jsem primárně nechtěla měnit blog a Instagram na baby tematiku, tak to přirozeně trošku přišlo. Neřeším ale výběr oblečení a příkrmy, ale věci jako kdy vyhledat fyzioterapii a jak pracovat se svým tělem po porodu. Inspiruji ženy k péči o sebe, protože ženy na sebe mají tendenci zapomínat. Takže mateřství se určitě do mé tvorby promítlo, ale také přetrvávají původní témata, jako je zdravý pohyb, inspirace ke cvičení, fyzio pohled na ženskou problematiku, tzv. gynekologická fyzioterapie. 

Hlasujte pro svou favoritku!

  • Semifinále soutěže Maminka roku je v plném proudu. Vybrali jsme patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, koho pošlete do samotného finále.
  • Hledáme Maminku BLOGERKU, HRDINKU a PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2022. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.
  • O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.
  • O absolutní vítězce rozhodnou pak diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

VIDEO: Podívejte se na sestřih loňského vyhlášení Maminky roku

 
Témata: Porod, Těhotenství, Instagram, Maminka roku 2022, Veronika Kašáková, Maminka podnikatelka, Michaela Tomešová,, Tělo, Maminka hrdinka, Maminka blogerka, Aneta Krejčíková, Maminka, Víra, Hlasování, Blogerka, Favoritka
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Maminka v porodnici: 3 nejlepší cviky, které by měla znát každá těhotná žena
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec