Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022 zná svoji vítězku. Lenka Soukupová umí rozcvičit maminky i děti!

Simona Formánková 26.  10.  2022
Smích, radost, pláč i nervozita provázela letošní finalistky celým dnem už od samého rána. Nyní je však dobojováno a projekt Maminka roku 2022 zná svoje vítězky. Tou absolutní se stala Lenka Soukupová, soutěžící v kategorii Maminka blogerka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Hrozně moc bych chtěla poděkovat za všechny zaslané hlasy. Je to pro mě samozřejmě velký závazek pokračovat dál v blogu. Chci své sledující dál inspirovat, motivovat a dělat svoji práci, jak nejlépe umím," řekla na pódiu lehce roztřeseným hlasem Lenka Soukupová, autorka blogu fit mum with fun a absolutní vítězka soutěže Maminka roku 2022. 

Klepněte pro větší obrázek

Na záznam z galavečera se můžete podívat TADY

Maminka hrdinka

Vítězkou kategorie Maminka hrdinka se stala Magda Paloušová. Ta na úvod své řeči poděkovala za celý projekt Maminka roku: "Díky tomu mě oslovila spousta neznámých maminek, kterým se teď jejich vlastní problémy zdají zanedbatelné. Pro mě je důležité, že jim můj příběh dodává energii a sílu do života."

Magda je maminkou tří dětí. Nejstarší Eliška, které je devět let, má Angelmanův syndrom, což je těžké kombinované postižení. Proto potřebuje čtyřiadvacetihodinový dozor. Eliška je hodně aktivní a veselá, ale mentálně na úrovni miminka. Nemluví a potřebuje pomoc se sebeobsluhou. Eli má ještě sedmiletou sestru Sofinku a čtyřletého brášku Matýska.

"Mám štěstí, že mám skvělého manžela Honzu. Před půlrokem mi však diagnostikovali karcinom prsu a musela jsem začít podstupovat silné chemoterapie, po kterých mi bylo velmi zle. Teď mám za sebou čerstvě operaci prsu, i přesto se těším ze života a nezapomínám se usmívat," uzavírá Magda svůj příběh, jak jinak než s úsměvem.

VIDEO: Takhle vypadalo vyhlášení Maminky roku 2022

Maminka blogerka

V kategorii Maminka blogerka zvítězila gynekoložka Kamila Žižková. Ta byla svým vítězstvím poněkud zaskočena. "Chtěla bych vzkázat všem maminkám, ať si jdou za svým snem! Nenechte se odradit ostatními, i kdyby vám našeptávali cokoli. Důležité je, jak to cítíte vy samy, a to, že víte, že děláte maximum pro své děti a svou rodinu."

Kamila je lékařka v oboru gynekologie a porodnictví, manželka a zejména maminka rok a půl staré holčičky. Situace ji donutila k tomu, že na rodičovské dovolené je manžel a ona chodí do práce. Říká o sobě, že je člověk zapálený do nových věcí. Vede předporodní semináře, laktační poradnu a vedle práce v nemocnici dochází i do ambulance.

"Gynekologií žiji, proto mě před rokem napadlo založit instagramový profil @moje_gynpor s touto tematikou. Vtipnou formou se na něm snažím edukovat širokou veřejnost o ženském těle a ženské sexualitě. Příspěvky doprovázejí mé vlastnoruční kresby. Plánuji vydat knihu se stejným obsahem a cílem. Tvořím něco, co na českém Instagramu není. A lidem se to líbí. Odezvy jsou úžasné a právě i mí sledující se podílejí na charakteru feedu na profilu," říká Kamila.

Maminka podnikatelka

Kategorii Maminka podnikatelka odvládla Lucie Janauer. Ta po vyhlášení svého jména poděkovala porotě a v slzách popsala své pocity: "Jak už tady zaznělo, všechny maminky jsou úžasné a je jedno, co všechno dělají. Chtěla bych proto vzkázat těm, které na přenos koukají, že všechno je možné. Pokud máte nějaký sen, běžte si za ním a udělejte maximum pro to, abyste si ho splnily. Protože je to možné!"

Lucie je maminkou dvou malých rošťáků, autorkou knihy Teorie mateřství a zakladatelkou společnosti Monkey Mum, s. r. o. E-shop zaměřený na prodej produktů pro šetrné mateřství založila, když byly staršímu synovi tři měsíce. S druhým synem v bříšku odnosila a zabalila nespočty balíků a propracovala nekonečně nocí.

"Dnes prodáváme zboží zákazníkům po celé Evropě a vyvíjíme vlastní produkty, které mají dalším rodičům usnadnit rodičovství. Najdete u nás módu, dětskou výbavičku, kosmetiku, hračky, bezobalové produkty a mnoho dalšího. Moc ráda bych byla ostatním maminkám inspirací a motivací nebo i kontaktem pro radu ohledně podnikání. Protože i s opravdu malými dětmi lze podnikat a postavit se na vlastní nohy," říká o svém podnikání maminka Lucie.

Témata: Maminka roku 2022, projekt, galavečer, Magda Paloušová, Vítězka, Honza, Lucie Janauer, Blogerka, Lenka Soukupová, Maminka, Nervozita, Gala, Kategorie, Evropa, Lucie, Blog, Instagram, Závazek, Kamila Žižková
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Herečka Christina Applegate bojuje s roztroušenou sklerózou. Jaké dojemné vyznání poslala své dceři?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Strie ani plus size tělo po porodu nejsou důvodem ke studu! Oblíbená influencerka boří mýty o ženském těle
Formánková Simona
Galerie
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy