Maminka.czMaminka roku 2022

Maminka roku 2022 zná svoji vítězku. Lenka Soukupová umí rozcvičit maminky i děti!

Simona Formánková 26.  10.  2022
Smích, radost, pláč i nervozita provázela letošní finalistky celým dnem už od samého rána. Nyní je však dobojováno a projekt Maminka roku 2022 zná svoje vítězky. Tou absolutní se stala Lenka Soukupová, soutěžící v kategorii Maminka blogerka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Hrozně moc bych chtěla poděkovat za všechny zaslané hlasy. Je to pro mě samozřejmě velký závazek pokračovat dál v blogu. Chci své sledující dál inspirovat, motivovat a dělat svoji práci, jak nejlépe umím," řekla na pódiu lehce roztřeseným hlasem Lenka Soukupová, autorka blogu fit mum with fun a absolutní vítězka soutěže Maminka roku 2022. 

Klepněte pro větší obrázek

Na záznam z galavečera se můžete podívat TADY

Maminka hrdinka

Vítězkou kategorie Maminka hrdinka se stala Magda Paloušová. Ta na úvod své řeči poděkovala za celý projekt Maminka roku: "Díky tomu mě oslovila spousta neznámých maminek, kterým se teď jejich vlastní problémy zdají zanedbatelné. Pro mě je důležité, že jim můj příběh dodává energii a sílu do života."

Magda je maminkou tří dětí. Nejstarší Eliška, které je devět let, má Angelmanův syndrom, což je těžké kombinované postižení. Proto potřebuje čtyřiadvacetihodinový dozor. Eliška je hodně aktivní a veselá, ale mentálně na úrovni miminka. Nemluví a potřebuje pomoc se sebeobsluhou. Eli má ještě sedmiletou sestru Sofinku a čtyřletého brášku Matýska.

"Mám štěstí, že mám skvělého manžela Honzu. Před půlrokem mi však diagnostikovali karcinom prsu a musela jsem začít podstupovat silné chemoterapie, po kterých mi bylo velmi zle. Teď mám za sebou čerstvě operaci prsu, i přesto se těším ze života a nezapomínám se usmívat," uzavírá Magda svůj příběh, jak jinak než s úsměvem.

VIDEO: Takhle vypadalo vyhlášení Maminky roku 2022

Maminka blogerka

V kategorii Maminka blogerka zvítězila gynekoložka Kamila Žižková. Ta byla svým vítězstvím poněkud zaskočena. "Chtěla bych vzkázat všem maminkám, ať si jdou za svým snem! Nenechte se odradit ostatními, i kdyby vám našeptávali cokoli. Důležité je, jak to cítíte vy samy, a to, že víte, že děláte maximum pro své děti a svou rodinu."

Kamila je lékařka v oboru gynekologie a porodnictví, manželka a zejména maminka rok a půl staré holčičky. Situace ji donutila k tomu, že na rodičovské dovolené je manžel a ona chodí do práce. Říká o sobě, že je člověk zapálený do nových věcí. Vede předporodní semináře, laktační poradnu a vedle práce v nemocnici dochází i do ambulance.

"Gynekologií žiji, proto mě před rokem napadlo založit instagramový profil @moje_gynpor s touto tematikou. Vtipnou formou se na něm snažím edukovat širokou veřejnost o ženském těle a ženské sexualitě. Příspěvky doprovázejí mé vlastnoruční kresby. Plánuji vydat knihu se stejným obsahem a cílem. Tvořím něco, co na českém Instagramu není. A lidem se to líbí. Odezvy jsou úžasné a právě i mí sledující se podílejí na charakteru feedu na profilu," říká Kamila.

Maminka podnikatelka

Kategorii Maminka podnikatelka odvládla Lucie Janauer. Ta po vyhlášení svého jména poděkovala porotě a v slzách popsala své pocity: "Jak už tady zaznělo, všechny maminky jsou úžasné a je jedno, co všechno dělají. Chtěla bych proto vzkázat těm, které na přenos koukají, že všechno je možné. Pokud máte nějaký sen, běžte si za ním a udělejte maximum pro to, abyste si ho splnily. Protože je to možné!"

Lucie je maminkou dvou malých rošťáků, autorkou knihy Teorie mateřství a zakladatelkou společnosti Monkey Mum, s. r. o. E-shop zaměřený na prodej produktů pro šetrné mateřství založila, když byly staršímu synovi tři měsíce. S druhým synem v bříšku odnosila a zabalila nespočty balíků a propracovala nekonečně nocí.

"Dnes prodáváme zboží zákazníkům po celé Evropě a vyvíjíme vlastní produkty, které mají dalším rodičům usnadnit rodičovství. Najdete u nás módu, dětskou výbavičku, kosmetiku, hračky, bezobalové produkty a mnoho dalšího. Moc ráda bych byla ostatním maminkám inspirací a motivací nebo i kontaktem pro radu ohledně podnikání. Protože i s opravdu malými dětmi lze podnikat a postavit se na vlastní nohy," říká o svém podnikání maminka Lucie.

Témata: projekt, Maminka roku 2022, galavečer, Vítězka, Magda Paloušová, Maminka, Lucie Janauer, Lucie, Lenka Soukupová, Nervozita, Gynekologie, Půlrok, Honza, Kategorie, Kamila Žižková, Blogerka, Evropa, Instagram, Závazek, Gala, Blog