Maminka.czČasopis Maminka

Maminka roku: Anna Růžičková našla velkou vášeň ve studiu dětského spánku. Čím je její blog výjimečný?

Adéla Peluhová 9.  6.  2022
Zdroj: archiv
Maminka roku: Anna Růžičková našla velkou vášeň ve studiu dětského spánku. Čím je její blog výjimečný? | Zdroj: archiv
Letošní ročník projektu Maminka roku už zná své semifinalistky a my vám je již brzy představíme. Pojďme si ale naposledy připomenout jeden z loňských příběhů. Tentokrát Anny Růžičkové, finalistky v kategorii Maminka hrdinka, která se ve svém blogu věnuje dětskému spánku, což je jedno z témat, které řeší snad každá maminka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"O spánek jsem se vždy zajímala, ale s narozením syna jsem začala studovat ten dětský a našla v tom velkou vášeň. Se založením instagramového profilu jsem to pouze zkusila, pro svou zábavu a kontakt v době covidu. Počet sledujících se zvyšoval rychlostí blesku a dnes už je na Instagramu krásná komunita," říká loňská finalistka Anna.

Její blog na Instagramu není typickým insta perfektním účtem, ale naopak ukazuje různé situace, které se běžně dějí a jsou normální. Rodiče se vzájemně povzbuzují, hledají zde pochopení a odpovědi na své otázky.

"Miluji, když mi některá z maminek napíše, že se díky profilu uklidnila a uspávání už není boj. Nebo když mi tatínek napíše, co má nakoupit do výbavičky a jak může pomoci své manželce v začátcích i později," doplňuje Anna.

Co jste možná nevěděli o spánku miminek? Tady je 10 chytrých tipů, aby děťátko dobře spalo

Anna se na svém instagramovém profilu @spanekmiminek věnuje i mýtům, kterých se stále mnoho rodičů drží. Jedním z nich je např. ten, že děti nepotřebují uspávat. Takový ten zažitý vzorec, kdy se dítě položí do postýlky a ono usne samo. To jsou praktiky spánkového tréninku a vyplakávání, které Anna od začátku blogu nepodporuje. 

Dítě potřebuje naši regulaci, aby mohlo zregulovat sebe a v klidu usnout. Je něco naprosto odlišného, když dítě pláče samo v postýlce, bez naší podpory, a když pláče v náruči, protože potřebuje uvolnit emoce a naši podporu. Dalším častým mýtem je, že děti uspáváním rozmazlíme, a že nebudou samostatné. Je ale prokázáno, že dokonce i společný spánek je velice prospěšný, protože nezávislost se rodí právě ze závislosti.

VIDEO: S Annou Růžičkovou jsme natáčeli i video, jak uspat miminko

Představení semifinalistek a hlasování

Redakce společně s patronkami jednotlivých kategoriíVeronikou Kašákovou, Anetou Krejčíkovou a Míšou Tomešovou – vybrala patnáct semifinalistek, pět z každé kategorie, které vám již příští týden představíme v červencovém vydání časopisu Maminka a také na webu. Pro semifinalistky budete moct od 14. 6. do 20. 7. hlasovat a rozhodnout tak o jejich postupu do finále. 

Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s nejvyšším počtem hlasů. O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy!

O vítězkách všech tří kategorií rozhodne odborná porota a o Absolutní vítězce diváci on-line hlasováním během slavnostního galavečera v říjnu 2022.

Témata: Časopis Maminka, Spánek, Instagram, Maminka roku 2022, Michaela Tomešová,, Veronika Kašáková, Aneta Krejčíková, studium, Výběr, Kategorie, Míša Tomešová, Semifinalistka, Anna Růžičková, Blog, Vášeň, Velká vášeň, SPA, Anna, Maminka
Mohlo by vás zajímat
Nebojte se nechat děti ušpinit! Tyhle "bahenní" aktivity je zabaví na hodiny
Formánková Simona
Rodičovství
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Desetiletý syn herce Bena Afflecka naboural luxusním vozem. Co na to "macecha" Jennifer Lopez? Podívejte se na fotky!
Mrázková Dita
Děti slavných
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky