Maminka.czMaminka roku 2020

Maminka roku: Hana Rychnovská dodává odvahu mámám postižených dětí

redakce 13.  11.  2020
Představujeme vám finalistku soutěže Maminka roku 2020. Hana Rychnovská není typická foodblogerka. Ale možná proto má tolik sledujících a fanoušků, kteří její blog Z lásky k jídlu sledují nejen pro inspiraci co vařit, ale také, aby se společně s ní radovali z úspěchů postiženého syna Tobiáška.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Staňte se porotcem a pomozte nám rozhodnout! Postupně vám představíme devět finalistek, které se utkají o titul Maminka roku 2020. O vítězce můžete rozhodnout vy! Na maminka.cz sledujte on-line přímý přenos a pošlete hlas své favoritce.

Blogování byla jedna z aktivit, u kterých jsem se odreagovala při péči o postiženého Tobiáška, říká Hana Rychnovská. Její blog najdete ZDE 

* V čem je váš blog jedinečný?

Miluju jídlo a ráda zdravě vařím a peču. Na mém blogu Z lásky k jídlu najdete spoustu zdravých receptů – zaměřuji se na přípravu nenáročných jídel s minimálním počtem použitých dostupných surovin. Ráda kombinuji chutě, u kterých by leckoho nenapadlo, že půjdou k sobě.

Jsem kvalifikovaný výživový poradce, mám státní zkoušku z výživy, neustále se odborně vzdělávám a své poznatky sdílím se svými sledujícími. Bořím mýty o nesmyslných dietách, zastávám zlatou střední cestu a stojím si za tím, že normální je jíst všechno. Úspěšné proměny mých klientů to jen potvrzují. V neposlední řadě sdílím na blogu i svůj život. Společně s ostatními se raduji z pokroků Tobiáška, otvírám zajímavá témata týkající se handicapovaných dětí, otevřeně a bez okolků sdílím své názory, myšlenky a zkušenosti.

* Kdy a proč jste s blogováním začala?

Klepněte pro větší obrázek

S blogováním jsem začala před 5 lety, to bylo Tobiáškovi něco málo přes 2 roky a já jsem cítila velkou potřebu dělat něco, co mě baví, něco, při čem se odreaguju a bude se to točit jen kolem mě.

Absolvovala jsem několik kurzů fotografie a dělala maximum pro to, aby byl obsah mého blogu zajímavý a inspirativní pro ostatní. Byla jsem naprostý laik, začínala jsem od píky, a protože mě tvorba blogu nesmírně bavila a naplňovala, posouvalo mě to dál. Z lásky k jídlu je moje vypiplané dítě, při kterém jsem se toho tolik naučila.

Zdokonalovala jsem se jak ve vaření, tak pečení, naučila se ovládat nejeden počítačový program, fotit hezké fotografie a také například psát poutavé texty. Před otěhotněním jsem vedla poměrně aktivní život. Dodělávala jsem si maturitu, pracovala v systému krátký a dlouhý týden, starala se o manželovu dceru Klaudii, vlastnila koně a velkého psa. Byla jsem v jednom kole.

S narozením Tobiáška se můj život otočil vzhůru nohama a veškerá pozornost a čas šly jemu. Nastal kolotoč rehabilitací, vyšetření a kontrol u lékařů, lázeňské pobyty… Vaření a pečení byla jedna z aktivit, u kterých jsem se odreagovala, a hlavně mě to strašně bavilo.

Maminka roku: Tohle je našich devět finalistek! Kdy budeme znát vítězku?


* Jak vypadá váš život blogerky a maminky postiženého dítěte?

Naučila jsem se skloubit práci blogerky s povinnostmi maminky. Ve svém volném čase se věnuji blogu. Péče o Tobiáška je vzhledem k jeho nesamostatnosti náročná, věnuje se mu celá rodina, starší sestra Klaudie je jeho velkou parťačkou. Od září nastupuje Tobiášek již do školy, čeká nás spousta nového a věříme, že ho nový režim posune dál.

* Čím byste chtěla inspirovat naše čtenářky?

I když nám nebyly rozdány zrovna ty nejlepší karty, můžeme s nimi hrát, jak nejlépe umíme. Ať už se nám v životě děje cokoli, vždy to můžeme uchopit za ten lepší konec a život si užít! Chci dodat odvahu maminkám handicapovaných dětí nebát se žít jako ostatní a dojít ke smíření. Najít si prostor samy pro sebe, dělat, co je baví, naučit se říct si o pomoc.

Mateřství bez iluzí: Jak zvládnout rutinu? Říkejte si, že to není navždy!
Podcast: Jak si vybrat porodnici? Vznikl skvělý průvodce s hodnocením rodičů
Témata: Časopis Maminka, Mateřství, Soutěže, Nemoc, Maminka roku 2020, posti, Maminka blogerka, Klaudie, Laik, Boří, Jídlo, Postižené dítě, Inspirace, Blogování, Láska, Lázeň, Tobiášek, Maminka, Mama, Blog, Maximum, Odvaha, Post, Soho, Tobiáška
Mohlo by vás zajímat