Maminka.czMaminka roku 2020

Maminka roku: Kateřina Šmolíková peče brownies pro kavárny s láskou

12.  11.  2020
Představujeme vám finalistku soutěže Maminka roku 2020 –Kateřina Šmolíková je nesmírně pracovitá, důkladná, pečlivá a do své práce dává hlavně lásku. A to je možná ta nejdůležitější a nejzásadnější ingredience do jejího tajného receptu na nejlepší brownies, co jste v životě ochutnali.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Staňte se porotcem a pomozte nám rozhodnout! Postupně vám představíme devět finalistek, které se 2. prosince na slavnostním večeru utkají o titul Maminka roku 2020. O vítězce můžete rozhodnout vy! Na maminka.cz sledujte on-line přímý přenos a pošlete hlas své favoritce.

Dnes vám přinášíme rozhovor s Kateřinou Šmolíkovou. Podnikání podle ní jde skloubit s mateřstvím, ale je důležité nastavit si mantinely a ty nikdy nepřekračovat!

* Jak jste se stala podnikatelkou?

Začínala jsem od nuly, pouze s nápadem a kvalitním receptem. Ten jsem získala během studia na vysoké škole v Anglii. Upekla jsem pár plechů brownies pro známé, kterým tato dobrota moc chutnala. A tak se v mé hlavě zrodil plán na pečení opravdových brownies pro kavárny.

Maminka roku: Tohle je našich devět finalistek! Kdy budeme znát vítězku?


Rozhodla jsem se odejít z vysoké školy a začala shánět kontakty na provozní kaváren. Těm dezert chutnal a zájem byl nad očekávání veliký. A tak byla možnost vybudovat si výrobnu v našem rodinném domě. V tomto okamžiku mi vstoupil do cesty můj úžasný partner, který se do podnikání se mnou pustil všemi deseti a hlavně díky němu je naše značka Brilliant Brownies v dnešní době tam, kde je.

* Jaké to je podnikat a být mámou malého dítěte? Jde to skloubit?

Klepněte pro větší obrázekUrčitě jde, ale musí si člověk předem určit mantinely a ty nepřekračovat, případně jen minimálně. Dítě vyžaduje spoustu energie a pozornosti, kterou člověk do té doby věnoval podnikání, ale na druhou stranu vás vlastní dítě dobíjí úplně novou energií. I když je člověk naprosto vyčerpaný, tak ta přenesená energie z dítěte je úplně jiná a na vlastní kůži vím, že se to pozitivně promítne i do vaší odvedené práce.                                                                                                 * Jak vypadá den maminky podnikatelky?                            Každý den musíme brzy vstát a připravit věci na odvoz ke klientům. To znamená, že několik druhů dezertů se musí dodělat, dorty ozdobit, brownies nakrájet a zabalit, musíme stihnout nakoupit čerstvé ovoce a co nejdříve vše dodat klientům, aby s otevřením kaváren měli vše na pultu.

S ani ne ročním miminkem je to teď opravdu zábava. Začíná ho všechno zajímat, stále nám „visí“ na nohou a musí tomu dozorovat. Když už je vše naložené a partner je s dezerty na cestě, mně a mé mamince začíná ten samý kolotoč jako předchozí den.

Tedy rozdělení práce, nákupu a vrhání se do příprav. Během dne si dělám pauzy, například po upečení korpusů na dorty, které se plní až na konci dne, a proto se snažím volné chvíle trávit se synem. Pak pokračujeme v přípravách dalších druhů dezertů a vpodvečer se snažíme s partnerem a synem žít rodinný život. Po uspání syna přichází další fáze pracovního dne, a to fáze dokončování. Sestavování dortů, balení brownies pro velkoodběratele, vystavování faktur a celý den pak s partnerem zakončíme sklenkou dobrého vína.

Kdy je nejlepší čas na dítě? Možná o dost později, než si myslíte

* Jaké máte plány do budoucna?

V tuto chvíli jsme dokončili balení pro brownies, aby balíky byly schopné putovat ke klientovi klidně přes půl světa, ale stále a pořád se svou čerstvostí a jedinečnou vůní. Chtěli bychom s tímto produktem oslovit podniky po celé České republice s možností dodání brownies až do jejich podniku.

Ráda bych hlavně inspirovala ostatní maminky tím, že podnikat a uspět může kdokoli a v čemkoli. Důležité je hlavně to, aby si každá žena šla za svým snem a nenechala se odradit okolím. V dnešní době je spousta možností a trh je opravdu velký, a proto není čeho se bát.

Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Kde brát energii, která vám právě došla? Poslechněte si náš podcast
Témata: Maminka roku 2020, Maminka podnikatelka, Soho, Kat, Recept, Finalistka, Nálož, Anglie, Čerstvost, Brown, Ingredience, Finalistka soutěže, Maminka, Pec, Dort, Česká republika, Láska, Kavárna, Dezert
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Rýmovník posiluje imunitu, pomáhá při rýmě, nachlazení i kožních problémech. Co všechno s ním můžete podniknout?
Procházková Simona
Zdraví
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Nejkrásnější dvojčata světa vydělávají ve 12 letech miliony! Pohádkový příběh, nebo vypočítavost matky?
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie