Maminka.czMaminka roku 2020

Maminka roku: Našla sílu a nakonec s dětmi utekla z pekla domácího násilí!

, Časopis Maminka
9. 7. 2020
Maminka roku: Našla sílu a nakonec s dětmi utekla z pekla domácího násilí!
Hledáme mezi maminkami nejlepší blogerky, podnikatelky a hrdinky. A každá z nich má svůj jedinečný příběh. Co v sobě ale musí mít, aby se stala Maminkou roku 2020? O tom teď rozhodujete právě vy! Julie (47), soutěžící v kategorii „Maminka hrdinka“, musela sebrat spoustu odvahy a neuvěřitelné vnitřní síly, aby dokázala sobě i svým dětem vybudovat od základů nový, lepší život.

„Jsem maminka pěti úžasných dětí, pracuji jako učitelka v mateřské škole a k tomu píši knihy. V té s titulem „Zákaz lásky aneb V slzách“ je vepsaný celý můj dosavadní život. Ano, prošla jsem si peklem, domácím násilím, uvěřila jsem na lásku a místo štěstí se chytila do obrovské pasti. Posbírala jsem ale sílu a zvládla se osvobodit. Před pěti lety jsem koupila 200 let starý lihovar na konci světa, daleko od rodiny bývalého manžela. Tady jsme s dětmi našli svůj klid. Žijeme sami a konečně jsme začali stoupat vzhůru. Díky své práci, všem dětem a dobrým lidem, kterými jsme se obklopili. Ode dna jsme už ušli pořádný kus cesty a jenom já vím, jak těžké bylo dojít až sem,“ vypráví Julie Franková (47).

Je to tady! Semifinalistky Maminky roku se představují. Komu dáte hlas?

O finalistkách rozhodnete vy! 

Semifinále letošního ročníku Maminky roku je v plném proudu. Vybrali jsme třicet finalistek – deset z každé kategorie – a teď je na vás, kterých devět (tři z každé kategorie) pošlete do samotného finále. Hlasování právě běží! Postupně vám je všechny představíme v medailoncích na našem webu. 

Hledáme Maminku blogerku, hrdinku a podnikatelku. Hlasování běží až do 12. července 2020! Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.

Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů. O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Nezapomeňte jim proto poslat svůj hlas. O vítězkách všech tří kategorií a o celkové vítězce rozhodne odborná porota na slavnostním galavečeru v říjnu 2020.  

Zaujal vás, dojal či motivoval příběh této semifinalistky? Donutil vás k přemýšlení nebo „pošťouchl“ k novým nápadům? Příběhy ostatních maminek si můžete přečíst a hlasovat pro ně můžete ZDE.

Témata: Časopis Maminka, Maminka roku 2020, Kategorie, Příběh, Domácí násilí, Peklo, Blogerka, Julie Franková, Podnikatelka, Děti

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Beran Na pracovišti jste pohotoví a bystří, což potěší zejména náročného vedoucího. V tomto směru můžete být…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lada, Kajetán, Iboja

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné