Maminka.czMaminka roku 2020

Maminka roku: Našla sílu a nakonec s dětmi utekla z pekla domácího násilí!

, Časopis Maminka
9. 7. 2020
Maminka roku: Našla sílu a nakonec s dětmi utekla z pekla domácího násilí!
Hledáme mezi maminkami nejlepší blogerky, podnikatelky a hrdinky. A každá z nich má svůj jedinečný příběh. Co v sobě ale musí mít, aby se stala Maminkou roku 2020? O tom teď rozhodujete právě vy! Julie (47), soutěžící v kategorii „Maminka hrdinka“, musela sebrat spoustu odvahy a neuvěřitelné vnitřní síly, aby dokázala sobě i svým dětem vybudovat od základů nový, lepší život.

„Jsem maminka pěti úžasných dětí, pracuji jako učitelka v mateřské škole a k tomu píši knihy. V té s titulem „Zákaz lásky aneb V slzách“ je vepsaný celý můj dosavadní život. Ano, prošla jsem si peklem, domácím násilím, uvěřila jsem na lásku a místo štěstí se chytila do obrovské pasti. Posbírala jsem ale sílu a zvládla se osvobodit. Před pěti lety jsem koupila 200 let starý lihovar na konci světa, daleko od rodiny bývalého manžela. Tady jsme s dětmi našli svůj klid. Žijeme sami a konečně jsme začali stoupat vzhůru. Díky své práci, všem dětem a dobrým lidem, kterými jsme se obklopili. Ode dna jsme už ušli pořádný kus cesty a jenom já vím, jak těžké bylo dojít až sem,“ vypráví Julie Franková (47).

Je to tady! Semifinalistky Maminky roku se představují. Komu dáte hlas?

O finalistkách rozhodnete vy! 

Semifinále letošního ročníku Maminky roku je v plném proudu. Vybrali jsme třicet finalistek – deset z každé kategorie – a teď je na vás, kterých devět (tři z každé kategorie) pošlete do samotného finále. Hlasování právě běží! Postupně vám je všechny představíme v medailoncích na našem webu. 

Hledáme Maminku blogerku, hrdinku a podnikatelku. Hlasování běží až do 12. července 2020! Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.

Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů. O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Nezapomeňte jim proto poslat svůj hlas. O vítězkách všech tří kategorií a o celkové vítězce rozhodne odborná porota na slavnostním galavečeru v říjnu 2020.  

Zaujal vás, dojal či motivoval příběh této semifinalistky? Donutil vás k přemýšlení nebo „pošťouchl“ k novým nápadům? Příběhy ostatních maminek si můžete přečíst a hlasovat pro ně můžete ZDE.

Maminka Den matek
Témata: Časopis Maminka, Maminka roku 2020, Peklo, Podnikatelka, Frank, Julie Franková, Děti, Kategorie, Blogerka, Domácí násilí, Příběh

Mohlo by vás zajímat
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Máte doma líného chlapa? Tohle je 9 způsobů, jak ho „aktivovat“
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?

Horoskopy

Beran Aktuálně máte dostatek energie na všechno možné a zvládáte i několik činností najednou. Na druhou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ctibor

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné