Maminka.czMaminka roku 2020

Maminka roku: Našla sílu a nakonec s dětmi utekla z pekla domácího násilí!

Simona Procházková 9.  7.  2020
Hledáme mezi maminkami nejlepší blogerky, podnikatelky a hrdinky. A každá z nich má svůj jedinečný příběh. Co v sobě ale musí mít, aby se stala Maminkou roku 2020? O tom teď rozhodujete právě vy! Julie (47), soutěžící v kategorii „Maminka hrdinka“, musela sebrat spoustu odvahy a neuvěřitelné vnitřní síly, aby dokázala sobě i svým dětem vybudovat od základů nový, lepší život.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Jsem maminka pěti úžasných dětí, pracuji jako učitelka v mateřské škole a k tomu píši knihy. V té s titulem „Zákaz lásky aneb V slzách“ je vepsaný celý můj dosavadní život. Ano, prošla jsem si peklem, domácím násilím, uvěřila jsem na lásku a místo štěstí se chytila do obrovské pasti. Posbírala jsem ale sílu a zvládla se osvobodit. Před pěti lety jsem koupila 200 let starý lihovar na konci světa, daleko od rodiny bývalého manžela. Tady jsme s dětmi našli svůj klid. Žijeme sami a konečně jsme začali stoupat vzhůru. Díky své práci, všem dětem a dobrým lidem, kterými jsme se obklopili. Ode dna jsme už ušli pořádný kus cesty a jenom já vím, jak těžké bylo dojít až sem,“ vypráví Julie Franková (47).

Je to tady! Semifinalistky Maminky roku se představují. Komu dáte hlas?

O finalistkách rozhodnete vy! 

Semifinále letošního ročníku Maminky roku je v plném proudu. Vybrali jsme třicet finalistek – deset z každé kategorie – a teď je na vás, kterých devět (tři z každé kategorie) pošlete do samotného finále. Hlasování právě běží! Postupně vám je všechny představíme v medailoncích na našem webu. 

Hledáme Maminku blogerku, hrdinku a podnikatelku. Hlasování běží až do 12. července 2020! Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu ze svého facebookového profilu.

Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů. O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Nezapomeňte jim proto poslat svůj hlas. O vítězkách všech tří kategorií a o celkové vítězce rozhodne odborná porota na slavnostním galavečeru v říjnu 2020.  

Zaujal vás, dojal či motivoval příběh této semifinalistky? Donutil vás k přemýšlení nebo „pošťouchl“ k novým nápadům? Příběhy ostatních maminek si můžete přečíst a hlasovat pro ně můžete ZDE.

Témata: Časopis Maminka, Maminka roku 2020, Dom, Julie Franková, Peklo, Děti, Frank, Útěk, Podnikatelka, Blogerka, Domácí násilí, Příběh, Domácí, Kategorie
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
GALERIE: 30 důkazů, že děti a psi dokážou být nerozluční kámoši. Přesvědčte se sami!
Láchová Michaela
Galerie
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh