Maminka.czMaminka roku

Maminka roku: Stála jsem u zrodu mamasrazů, říká blogerka Aneta

, Časopis Maminka
24. 9. 2019
Maminka roku: Stála jsem u zrodu mamasrazů, říká blogerka Aneta
Aneta Folberger je živel. A protože se před porodem doma začala trochu nudit, stala se blogerkou. Její aktivní pohled na mateřství je fajn sledovat na Deníčku nastávající matky.

Jak jste začala se svým blogováním?

To se takhle v těhotenství nudíte a najednou z toho vznikne něco jako blog. Na základce jsem psala do školních novin a celkově mě psaní hodně bavilo. I když nemám klasický blog, tak mi z mnoha věcí, situací pomáhá se vypsat. To byl i důvod, proč jsem s tím v těhotenství s Vivi začala. Honí se vám v hlavě hromada otázek: Co, proč a jak to všechno bude probíhat a co vám dítě udělá se životem. A tak jsem tyhle všechny svoje myšlenky začala ventilovat v krátkých příspěvcích na Facebook, později i na Instagram. K mému překvapení to během chvíle začalo bavit víc a víc lidí.

 

Ráda se setkávám se svými followery. Stála jsem i u zrodu mamasrazů...

 

Co jste se u blogování naučila? Čím to obohatilo váš život?

Začátky jsou vždycky těžké, ale tím, že jsem od toho vlastně nic nečekala, tak to bylo mnohem snazší než teď. Nyní mám totiž už trošku pocit zodpovědnosti za těch 15 a 13 tisíc lidí, kteří nás na Facebooku a Instagramu sledují. Naučila jsem se absolutně filtrovat negativní komentáře a hejtry, kteří jsou a budou. Vždycky je jednodušší se schovat za monitor než to říct osobně. A tak si z těhle lidí nic nedělám. Ze začátku mě to dost mrzelo, ale pokud tohle blogování chcete dělat, musíte s tím počítat. A řekněme si na rovinu, matky, to jsou „účastníci zájezdu“, kterých se všichni děsí. Během těch 3,5 roku, co to dělám, jsem měla možnost potkat tolik zajímavých lidí. Miluju lidi a tohle mi otevřelo zase úplně jiné obzory a také mi dalo několik nových přátelství.

Všechny medailonky finalistek najdete TADY

Jak to celé vnímá vaše rodina, děti, partner?

Všichni jsou velcí fanoušci a sledovatelé. Musím říct, že ze začátku byl manžel víc proti, kolikrát jsem i na jeho žádost posty smazala. Doteď má občas připomínky, ale spíš mi dělá tu správnou konstruktivní kritiku, o které si kolikrát myslím svoje. Přece jen je to chlap :-) Na druhou stranu v něm mám obrovskou podporu ve všech svých šílených nápadech a snaží se mi pomoct celý Deníček nastávající matky posunout někam dál.

Maminka roku jde do finále. Kdo zvítězí? Pomozte nám rozhodnout!

V čem jste od jiných blogerek výjimečná a jiná?

Výjimečná bych neřekla, jen se nebojím ukázat tu realitu mastných vlasů, bordelu doma… toho, že si večer dám klidně skleničku mého oblíbeného prosecca a k tomu zakusuju čokoládu na nervy. Ukazuju to tak, jak to je – čisté děti v uklizené bílé kuchyni jsou prostě instagramové sci-fi, kvůli tomu se pak všechny cítíme jako nejvíc neschopné mámy na světě. A já si na nic nehraju, jsem sportovní blázen a celkově vlastně asi i trošku blázen, který miluje zábavu, tak proč to neukázat. Prostě jsem obyčejná máma dvou malých prcků, která neumí sedět na zadku a ještě k tomu žije střídavě ve dvou domácnostech – v ČR a Německu. Dovolím si říct, že jsem stála u zrodu „mamasrazů“, které pak začaly dělat i další blogerky. Ráda se setkávám s těmi, co mě sledují, a tak kromě mamasrazů dělám i sportovní akci BUĎ FIT, letos už byla popáté za účasti 100 maminek s dětmi.

Jaké máte plány do budoucna?

Já jsem v tomhle takový neplánovač. Dcera nastupuje v Německu od září do školky, a tak budu mít s jedním prckem zase víc času přemýšlet co a jak. Dostala jsem nabídku na napsání knížky, takže třeba dojde i na to.

Chci si rodit po svém!
Témata: Časopis Maminka, Instagram, Maminka roku 2019, Zrod, Blogování, Blogerka, Deníček, Česká republika, Maminka, Německo, Facebook, Matka

Mohlo by vás zajímat
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Muž píše o porodu: Bolest byla cítit po celém sále, zatínal jsem zuby s ženou
Kojila na špinavé podlaze vlaku. Nikdo z cestujících ji nepustil sednout
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi

Horoskopy

Panna Vyhýbáte se stresovým situacím a držíte se zpátky. Věříte, že se to vyplatí. A máte pravdu. Už se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Gizela, Gisela, Kora

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné