Maminka.czPříběhy

Maminka sedmi synů a její hektický život: 4 pračky prádla za den, 200 plenek týdně. A když je večer klid, nudí se

Simona Procházková 18.  5.  2024
Je to moje milovaná a občas pěkně divoká smečka, říká o svých sedmi synech třicetiletá Jo-anne z Velké Británie. Hektický život s velkou rodinou zbožňuje, stejně jako každodenní ruch, a už teď se těší, až vyrazí v létě společně karavanem k moři.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nesnáší označení „supermáma“, protože se tak vůbec necítí. Třicetiletá Britka Jo-anne Ellisová týdně spotřebuje téměř 200 plenek a každý den vypere tři až čtyři pračky prádla. „Necítím únavu nebo vyčerpání, vážím si každého bláznivého okamžiku se všemi svými chlapci,“ říká akční maminka sedmi synů. A co víc, sní o tom, jak by bylo krásné, kdyby se jim s manželem narodila ještě další dvojčata. Dva párečky už doma mají.

VIDEO: Šestinásobná máma Michaela Salák: Konec s rozením i s hokejem!

Ne, po holčičce netoužím

Všichni synové Jo-anne jsou ještě malí, Charlie oslaví brzy sedmé narozeniny, dvojčatům Rileymu a Lucasovi jsou čtyři roky, následuje tříletý Joey, osmnáctiměsíční dvojčata Freddie a Ryder a nejmladší je osmiměsíční Mikey. „Spousta lidí si myslí, že toužím po holčičce, nedokážou pochopit, že s tolika chlapci mi nechybí malá princezna. Upřímně, opravdu mi nechybí. Miluju být mámou takové tlupy kluků. Vůbec si nedokážu představit, že bych měla najednou holčičku,“ přiznává Jo-anne.

Možná budete mít problém otěhotnět

Její cesta k mateřství nebyla procházka růžovou zahradou. Před deseti lety musela jako dvacetiletá podstoupit operaci, při které jí byl odebrán jeden vaječník. Lékaři ji a jejího manžela Charlese varovali, že možná nebude moci mít děti, minimálně bude otěhotnění přirozenou cestou velmi komplikované. Jo-anne, která je učitelkou v mateřské školce, vždycky snila o velké rodině, obavám ale propadla jen na chvilku. A byly zbytečné, poměrně brzy totiž otěhotněla a narodil se nejstarší Charlie. Brzy po porodu otěhotněla znovu, o dalšího chlapečka však tragicky přišla ve 36. týdnu těhotenství.

Rodině jsme nachystali překvapení jako z filmu

Když mladá maminka otěhotněla potřetí, zjistila, že čeká dvojčata. A později se dvojčátek dočkala ještě jednou, když přišli na svět Freddie a Ryder. Těm nebyly ještě ani dva měsíce, když otěhotněla s Mikeym. „Když jsme zjistili, že znovu čekáme dvojčata, rozhodli jsme se, že to před všemi utajíme až do porodu. Bylo to těžké, ale vidět poté překvapené výrazy ve tvářích prarodičů i ostatních blízkých za to stálo. Mamince jsme to řekli podobně jako Monika a Chandler v Přátelích. Charles vešel s jedním z dvojčat a řekl: Tady máš vnoučka. O pár minut později jsem pak vešla do dveří já s druhým miminkem v náruči,“ vzpomíná
Jo-anne.

 

Čas utíká tak rychle, odpočívat můžu, až děti odrostou a odejdou z domova. To budu mít času až moc, směje se máma sedmi synů.

 

Dva páry dvojčátek, zázrak a požehnání

Ani ve snu by ji prý nenapadlo, že bude mít dvoje dvojčata, považuje to za bláznivý zázrak a velké požehnání. „Naše velká rodina samozřejmě přitahuje pozornost. Často nás zastavují cizí lidé a ptají se, jak to dělám, jak vše zvládám. Ve skutečnosti je však jednodušší mít dvojčata než více dětí rychle za sebou. Hodně dětí, které jsou si věkově blízko, je velká výhoda. Pořád si mají s kým hrát a já mám čas vařit nebo poklidit,“ přiznává Jo-anne. Nestěžuje si na nedostatek času, chaos v domě ani únavu, s ratolestmi ji to jednoduše baví.

Devítinásobná máma a její neuvěřitelné skóre: Jedna trojčata, jedna dvojčata a 10. dítě na cestě! Co je u nich doma tabu?

Na dovolenou přes Francii v dodávce

Mnozí rodiče se děsí letních prázdnin a dovolených s dětmi. Tahle rodinka to má jinak, společné cestování zbožňují. Letos se chystají vyrazit na jih Francie k moři, a to ve své desetimístné dodávce, kterou si museli nechat vyrobit na zakázku.

„Mám ráda rodinné dovolené s dětmi a cestování s nimi mi nepřipadá ani trochu stresující. Samozřejmě mají své těžší chvilky, ale snažíme se postarat, aby se kluci nestíhali nudit. Vozíme s sebou nejrůznější hry, vymýšlím aktivity, povídáme si... Těším se, až je jednou vezmeme do letadla, prozatím to není možné, protože každé dítě mladší dvou let musí během letu sedět na klíně dospělého,“ těší se na společné léto sedminásobná maminka.

Když je večer klid, nudím se

Tvrdí, že klíčem ke spokojenému rodinnému životu je dobrá organizace. Její den začíná v šest hodin ráno. Nachystá snídaně, rozveze děti do školek a školy, pak se věnuje doma nejmladším. Každé pondělí podniká velký nákup potravin. Večeři chystá dost brzy, aby v klidu stihla večerní rutinu, koupání, krmení a ukládání do postýlek. „Koupání probíhá ve dvou kolech, všechny čtyři malé děti jdou do vany společně, stejně jako ty starší. Kolem 19. nebo 20. hodiny se snažím všechny uspat,“ říká Jo-anne.

Témata: Děti, Příběhy, Mateřství, Rodina, Rodičovství, Instagram, Syn, Zajímavosti, Životní příběh, léto, Moře, přítel, Riley, Prádlo, Letní prázdniny, Ryder, Charlie, Britka, Francie, Freddie, Joey, Michael Salák, Charles, Maminka, Pračka