Maminka.czTěhotenství

Maminka šokovala obrovským těhotenským bříškem. Lidé tipovali, že místo jednoho dítěte čeká osmerčata

Vanda Stöckbauerová 4.  2.  2024
Vypadáš, jako bys čekala dvojčata… Tuhle hlášku většina nastávajících maminek nemůže vystát. Když se k tomu přidají ještě doplňující dotazy typu "nemáš náhodou těhotenskou cukrovku?" nebo "nemáš moc plodové vody?", může nejedna žena znejistět. Podobně jako šestinásobná maminka Renae.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Velikost a tvar těhotenského bříška jsou velmi individuální. Záleží nejen na velikosti plodu a množství plodové vody, ale ovlivňují je i výška ženy, prostornost pánve a držení těla. Vícerodičky mají často povolenější břišní stěnu a děložní vazy a pozůstatek bříška z předchozích těhotenství.

Někdy však břicho všechny ohromí – jako v případě šestinásobné maminky Renae W, kterou na TikToku sleduje více než 283 000 lidí. Vytváří tam obsah o svém každodenním mateřském životě, ovšem největší pozornost vzbudila velikost jejího těhotenského bříška. Video, na kterém ho ukazuje těsně před porodem, nasbíralo na jejím kanálu přes pět milionů zhlédnutí.

@mommy1987003 #37weekspregnant tomorrow!! Can’t wait to meet my #rainbowbaby in 18 days, yes it’s just one. I’m sure🌈🤰🏼🥰 gonna miss my #bigbump ♬ Im Still Super Fkn Pregnant - Chloe

Její sledující pochybovali o tom, že čeká pouze jedno dítě, a tipovali minimálně dvojčata. Někteří v komentářích s nadsázkou spekulovali, že by mohla čekat osm dětí: "Přísahám, že tam máš tak čtyři dvojčata.“ Další zavtipkoval: "Brácha vyjde na svět rovnou s vysokoškolským titulem.“

Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!

Renae naštěstí vzala podobné narážky s humorem. Co ji však rozrušilo, byl komentář od údajného lékaře, který tvrdil, že takto velké břicho není normální. Maminka na to odpověděla: "Jako lékař byste se měl zdržet podobných úsudků, zvlášť když nejsem vaše pacientka. Já i moje dítě jsme zdrávy. V několika svých videích jsem uvedla, že nemám polyhydramnion ani těhotenskou cukrovku. Nedávno jsem byla na ultrazvuku, plodová voda je v normě, dítě je větší jen o týden a 4 dny," rozptýlila obavy o své zdraví.  Za pár týdnů nato porodila císařským řezem zdravého syna, který vážil „pouhých“ 4,44 kg.

I když se Renae se svými proporcemi chlubila na sociální síti a vtipkování brala s nadhledem, někoho by mohly podobné komentáře zarmoutit. Zlaté pravidlo tedy zní: pokud nechcete nikoho zranit nebo urazit, nekomentujte jeho rozměry. Ať už je bříško z vašeho pohledu velké nebo malé, není to vhodné. V těhotné ženě to může vyvolat obavy, zda je zdravá. A zbytečný stres nedělá dobře ani ženě, ani dítěti. 

VIDEO: Maminka v porodnici: Jak poznáme, že odtéká plodová voda?

Témata: Těhotenství, Mateřství, TikTok, Plodová voda, cukrovka, Maminka, Dotaz typu, Břicho, Dvojče, Voda, Bříško