Maminka.czTikTok

Maminky, konečně jsme trendy! Unavené oči si teď cíleně líčí i mladé holky

Andrea Machajdíková 13.  10.  2023
Fenomén TikToku s sebou přináší i spoustu bizarních trendů, které se zničehonic objeví a stejně rychle zase zmizí. Ale aktuální trend ukrývající se pod hashtagem #tiredeyes nás dost potěšil a taky pobavil.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Perfektně nalíčené "unavené oči" mají údajně vypadat, jako když jste včera v noci zažila nejlepší párty svého života. Pro většinu matek je to dost komické, protože kruhy pod očima mají po nočních „večírcích“ s dětmi téměř každý den. A většina z nás se spíš snaží je zamaskovat pomocí šikovných korektorů a make-upu. Mladé holky nám je ale asi tolik záviděly, že vznikají i speciální líčicí tutoriály, jak unavených očí docílit. A s nimi pochopitelně i parodie, kterých je plný internet. 

Takzvané "unavené oči" definují aktuálně populární styl, kterému se říká gothic grunge. Cílem je vypadat ospale, jako když jste právě vstala z postele, ale zároveň sexy a nespoutaně. Líčení vychází z takzvaných „siren eyes“, které už nějakou dobu patří mezi největší make-up hity. Základem tohoto líčení je protažení oční linky nejen směrem od vnějšího, ale také od vnitřního koutku oka. Nechybí ani tmavé oční stíny a černá řasenka. V případě „tired eyes“ se oční linka protáhne směrem dolů, rozmaže se a přidá se ještě trochu tmavšího korektoru či stínu pod víčka.

Nedokonalý make-up s punkovým nádechem si v poslední době oblíbily i některé slavné zpěvačky. Experimentovat se nebojí třeba Avril Lavigne, Camila Cabello nebo Billie Eilish.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se líčí "unavené oči"?

Když to trochu odlehčíme, dalo by se říct, že stačí se večer neodlíčit, v noci několikrát vstát k dítěti a mít s ním hodně brzký budíček. Vizážistky to samozřejmě berou víc vážně. Základem je tedy, aby líčení nevypadalo dokonale. Takže v podstatě nejdříve udělají perfektní make-up a pak ho trochu zkazí, aby výsledek vypadal ledabyle. Oční linky i stíny by měly být lehce rozmazané. Ideální jsou prý studené barvy jako modrá, fialová, hnědá nebo šedá, které se nanáší především na vnější část oka, aby vytvořily dojem takzvaného sklopeného pohledu. Linkou se pak oči opticky prodlouží, aby vypadaly co nejvíce jako zavřené. A pod oči se trochu rozmaže linka nebo se nanese tmavší stín či korektor, který dotáhne "unavený look" k dokonalosti. A pozor! Řasy můžou být klidně slepené. Vlastně, když si to představíte, takový look nám před dvaceti lety poměrně často ukazovala Kate Moss, když se vracela domů z třídenního večírku. 

Tenhle překvapivý trend v nás vyvolává smíšené pocity. Ale vesměs je docela úsměvný. Na druhou stranu dokonalého make-upu korunovaného umělými řasami už bylo dost. Tak třeba se brzy dočkáme i toho, že si generace Z bude malovat celulitidu na stehna a vrásky pod oči.

VIDEO: Tohle je nejsledovanější Čech na TikToku!

Témata: Oči, Móda, Trendy, TikTok, internet, oko, Billie Eilish, Mladá holka, Maminka, Linka, Holka, Kate Mossová, Make-up, Camil, Trend, Korektor, Oblečení a móda na Heureka.cz