Před dětmi, po dětech, po čtyřicítce… V každém věku máte určité znalosti, zkušenosti, požadavky i bariéry – alespoň z pohledu zaměstnavatele. Jak se s tím poprat a zařídit si pracovní život podle sebe?
Je vám osmadvacet, máte za sebou pár let praxe a před sebou celý svět. Rychle se učíte, ovládáte technologie. Už nejste nezkušená, ale ani zbytečně moc zkušená (= možná ještě nechcete tolik peněz). A máte plných 24 hodin denně na to, věnovat se kariéře.
VIDEO: Podcast Maminka: Jak učit děti hodnotu peněz
Pro spoustu zaměstnavatelů jste právě v tomto období nejatraktivnější, myšleno z hlediska zkušeností a pracovního nasazení. Jenže najdou se i tací, kterým při čtení vašeho životopisu v hlavě zabliká varovné světlo: „Pozor, za rok za dva otěhotní a odejde na mateřskou. Nemáme tady nějakého normálního uchazeče?“ Pozitivní je, že si váš životopis alespoň přečtou a práci pravděpodobně brzy najdete.
Matko, ty chceš úlevy?
Střih. Je vám kolem pětatřiceti a za půl roku vám končí rodičovská. Už víte, že dokážete skvěle fungovat ve stresových situacích, že jste schopná spát jen čtyři či pět hodin denně a nesložit se a bezpečně ovládáte multitasking. Sice jste na pár let z pracovního procesu úplně vypadla nebo jela jen na půl plynu, ale zase jste mimoděk posbírala řadu jiných schopností a zkušeností a na práci se upřímně těšíte. Jen byste tedy potřebovala zkrácený úvazek a alespoň částečný home office, abyste mohla vyzvedávat děti a hlavně si jich ještě mohla přiměřeně užít, než vyrostou. Váš životopis čte potenciální zaměstnavatel zhruba s těmito pocity:
V pokračování pro předplatitele také najdete
Jste dost dynamická?
Prodejte, co umíte
Jak nevypadnout z procesu
Chci Premium a Maminka.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně