Maminka.czChování a vztahy

Maminky, podpořte dobré akce

Dobročinných akcí se na každého valí víc než dost. A myslíme si, že tyto akce stojí za to podpořit.
6. 5. 2015
Maminky, podpořte dobré akce

Zapomeňte na dietu

Týden bez diet chce povzbudit Češky, aby se netrápily hlady.  Akci poprvé v Česku pořádá centrum Anabell, které dlouhodobě pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Pilotní ročník projektu se uskuteční v týdnu od 4 do 10. května 2015.

Do akce se zapojilo několik fitness center v celé České republice. Sportoviště mohou věnovat vybranou lekci na podporu činnosti Centra Anabell a podpořit tak novou filozofii organizace, která říká, že lepší, než se trýznit dietami, je přiměřeně sportovat a udržovat se fit. Doslova: Jíme proto, abychom mohli sportovat. „Slovo přiměřeně je nutné zdůraznit, protože i pohybu musí být ve zdravé míře. Stejně jako diety je nebezpečná závislost na pohybu a nadmíra cvičení,“ připomíná Jana Sladká ředitelka centra Anabell.

Na facebookové stránce Centra Anabell se zájemci mohou připojit k události s názvem Nedržím dietu a rovněž tím Týden bez diet s Anabell podpořit. V neposlední řadě si lze za symbolickou částku 50 korun zakoupit speciální odznáček s vtipným sloganem „Hlad není můj kamarád, lepší zdravě sportovat!“ a připnout si ho například na oblečení či batoh. Výtěžek z prodeje použije Centrum Anabell na provoz svých poboček v Praze, Brně a Ostravě, kde nabízí terapeutické a poradenské služby, nutriční poradenství nebo i anonymní e-poradnu či telefonickou krizovou pomoc. Zároveň se Anabell věnuje i osvětové činnosti.

Mezinárodní den bez diet připadá na 6. května a slaví se od roku 1992, poprvé s ním přišla Velká Britanie.

Udělejte velký úklid a věci vydražte ve prospěch dětí

Také jste doma vytřídila spoustu věcí a přemýšlíte co s nimi? Vydražte je na portálu www.aaaukce.cz a kromě toho, že uděláte radost někomu, komu vámi vyhazovaná věc přijde potřebná, můžete ještě ještě pomoci někomu dalšímu, v jehož prospěch vydraženou částku věnujete. Jakmile se daná věc prodá a kupující za věc zaplatí, částka je odečtena od částky, která zbývá do zakoupení předmětu/pomůcky. Podrobnější informace o tom jak to funguje najdete na uvedeném webu. 

Májové Kočičí přání

Pomoc potřebují i zvířátka. Dvakrát do roka probíhá akce Kočičí přání. Na webu jsou vystaveny kočičky s jejich příběhy.Jednoduše si vyberete konkrétní zvíře, které vás zaujme.

Kromě zakoupení dárku lze také poslat peníze na běžné výdaje spojené s pobytem kočky v útulku, podpořit velký projekt každé zúčastněné organizace, či přispět na zdravotní péči. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval.

Do akce je zapojeno asi 40 útulků napříč celou republikou, takže vybírat kočičku můžete nejen podle sympatií ale i podle preferovaného útulku. Akce začala již 1. května a skončí po 14 dnech.

Činnost zúčastněných organizací financují převážně členové a drobní dárci. Jarní Kočičí přání je jedna ze dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. V té poslední, vánoční, se podařilo získat přibližně dva miliony korun. Na kontě jarního Stromu kočičích přání je aktuálně téměř 420 tisíc korun. 

Témata: Chování a vztahy, Akce, Velká Británie
Mohlo by vás zajímat
Jak vybrat lyže pro děti? Dbejte na kvalitu a bezpečnost
Poradna: Nákup dárků v eshopech. Jak řešit výměnu zboží?
Tyhle 3 dárky na Vánoce nikomu nekupujte
Nejlepší vánoční cukroví: Klasické linecké, vinné a další recepty

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu