Maminka.czNaše tipy

Mamutí drcnutí, výstava lega a dalších 10 tipů na víkend

Ať svítí venku sluníčko nebo je pod mrakem, máme pro vás inspiraci na příjemné strávení volných dnů. A tentokrát jsme mysleli nejen na děti, ale na své si přijdou i maminky.
22. 7. 2016

Pro děti

Knihy

Martin Šinkovský: Vincent a Bóďa (Albatros, 229 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Jak se vlastně vyrábí víno a co ve vinicích tropí malý skřítek? Právě to největší dobrodružství zažije malý Béďa u svého dědečka vinaře na Moravě, u kterého se během letních prázdnin seznámí s malým Vincentem, který ho protáhne přes kus světa až do nejtajuplnějších Benátek. Co tam budou dělat a podaří se jim splnit jejich vytyčená mise?

Prasátko Peppa: Nová dobrodružství (Egmont, 249 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Prasátko Peppa vyráží do Itálie. Ale nejen to: stráví i čas na školním výletě a dokonce se dozví, jak se uspávají miminka. V knížce čekají čtyři nové příběhy oblíbeného prasátka.

Film: Mamutí drcnutí (CinemArt)

Klepněte pro větší obrázek

V pátém díle jednoho z nejpopulárnějších animovaných filmů přichází se starými a odvážnými hrdiny ledová událost roku! K mamutům Manny, Ellie a Broskvičce či tygrovi Diegovi a vačičákům Crash a Eddie přibydou ještě noví pomocníci, aby odvrátili vyhubení, které jim hrozí díky přibližujícímu se asteroidu. Samozřejmě za vše opět může neohrabaný veverčák Scrat, který si ani napopáté nedá pokoj s lovem žaludů.

CD: Čtyřlístek Nová dobrodružství (Supraphon, 199 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Kdo by neznal nerozlučnou čtveřici bydlící v Třeskoprskách? Tentokrát se Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa dostanou do napínavých i veselých situací nejen doma, ale i na horách, v lese nebo u moře. Navíc ve zvukové podobě doplněné o efekty i melodii dostává Čtyřlístek nový a atraktivnější ráz, který k reproduktorům přiláká malé i velké posluchače.

Tip na výlet: Běh mezi vlky

Klepněte pro větší obrázek

V létě by měl každý vyrazit do lesa! Třeba na visutou pozorovací stezku v Srní na Šumavě, ze které se dají se zatajeným dechem pozorovat vlčí rodinku ve volné přírodě.

Akce: Lego kam se podíváš (Lipno)

Klepněte pro větší obrázek

Celé prázdniny si v Amenity Resort Lipno přijdou na své milovníci a milovnice malých kostiček lega. Právě zde se totiž koná největší interaktivní výstava modelů v Česku, která je spojená i se stavbou největšího města z Lega! Více na www.ujizdimenakostkach.cz.

Divadlo pod širým nebem (Červená Lhota)

Klepněte pro větší obrázek

Pohádky jako Malá mořská víla nebo Perníková chaloupka dostanou pod širým nebem úplně jiný ráz i atmosféru. Na letní scéně u zámku Červená Lhota se až do konce prázdnin mohou děti těšit na nejrůznější pohádky, které pro ně zahraje Divadlo Václava Koubka. Více na www.cervenalhota.cz.

Něco pro maminky

Kniha: Julie Halpernová: Mateřská ale určitě ne dovolená (Jota, 298 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Říká se tomu nejšťastnější období ženy, ale šestatřicetiletá Annie vůbec nechápe, proč se život s novorozencem nazývá dovolená. Řeší problémy s vlastním tělem, dítětem, které odmítá spát a partnerem, který nepochopil, že na milování nemá ani náladu! Bez servítek autorka podává realitu mateřství, se kterou soucítí matky na plný úvazek.

Film: Julieta (Bioscop)

Klepněte pro větší obrázek

Silný film od režiséra Pedra Almodóvara se opět zaměřuje na osudy silných žen, které žijí v nejistotě, komplexu viny i nepochopitelných tajemství. Julieta se po smrti manžela změní: uzavře se do sebe a hoví si ve vnitřní bolesti, a tak se od své dcery postupně odcizuje, až nakonec spolu ztratí kontakt. Přesto se Juliete rozhodně svou jedinou dceru najít a prozradit jí události, které jejich životy rozdělily.

CD: Bat For Lashes – The Bride (Warner Music)

Klepněte pro větší obrázek

Konceptuální deska anglické zpěvačky Natashy Khan alias Bat For Lashes, nad kterou ukápnete slzu i se dojmete dojetím, přichází po třech letech. Fiktivní příběh, popisující emocionální svět snoubenky, která o svou drahou polovinu přišla při autonehodě při cestě na svatbu, se proplétá celým albem a zarývá se pod kůži. Rozhodně nejpovedenější album posledních týdnů!

Výstava: Příběh paneláku (České Budějovice)

Klepněte pro větší obrázek

Jakou mají paneláky minulost a přítomnost? Výstava Paneláky v Českých Budějovicích v rámci putovního cyklu, který se věnuje jednotlivým krajům, přibližuje hned několik velkých panelových sídlišť v Budějovicích. Ta, která se stavěla na zelené louce, i ta, která se snažila se zabudovat do městského rázu. Jak se na tato architektonická díla díváme dnes? Více na www.panelaci.cz.

Akce: Letní filmová škola (Uherské Hradiště)

Klepněte pro větší obrázek

Poslední červencový týden již tradičně patří druhé největší filmové akci v Česku. Na Letní filmové škole Uherské Hradiště se obohatíte o nové zážitky, rozšíříte obzory nebo zakolíbáte u hudebního či divadelního doprovodného programu. Více na www.lfs.cz.

Témata: Naše tipy, České Budějovice, Lipno, Albatros, Itálie, Skřítek, Nejšťastnější období, Víla, Jednotlivé kraje, Školní výlet, Malý koš, Tip
Mohlo by vás zajímat
V roce a půl na přehlídková mola? Malý model rozesmívá internet
Jak vybrat autosedačku a na co si dát pozor
Věděli jste, že dítě při porodu spolupracuje?
Seznamte se s holčičkou, která od narození diktuje módní trendy na Instagramu

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu