Maminka.czNaše tipy

Mamutí drcnutí, výstava lega a dalších 10 tipů na víkend

22. 7. 2016
Ať svítí venku sluníčko nebo je pod mrakem, máme pro vás inspiraci na příjemné strávení volných dnů. A tentokrát jsme mysleli nejen na děti, ale na své si přijdou i maminky.

Pro děti

Knihy

Martin Šinkovský: Vincent a Bóďa (Albatros, 229 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Jak se vlastně vyrábí víno a co ve vinicích tropí malý skřítek? Právě to největší dobrodružství zažije malý Béďa u svého dědečka vinaře na Moravě, u kterého se během letních prázdnin seznámí s malým Vincentem, který ho protáhne přes kus světa až do nejtajuplnějších Benátek. Co tam budou dělat a podaří se jim splnit jejich vytyčená mise?

Prasátko Peppa: Nová dobrodružství (Egmont, 249 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Prasátko Peppa vyráží do Itálie. Ale nejen to: stráví i čas na školním výletě a dokonce se dozví, jak se uspávají miminka. V knížce čekají čtyři nové příběhy oblíbeného prasátka.

Film: Mamutí drcnutí (CinemArt)

Klepněte pro větší obrázek

V pátém díle jednoho z nejpopulárnějších animovaných filmů přichází se starými a odvážnými hrdiny ledová událost roku! K mamutům Manny, Ellie a Broskvičce či tygrovi Diegovi a vačičákům Crash a Eddie přibydou ještě noví pomocníci, aby odvrátili vyhubení, které jim hrozí díky přibližujícímu se asteroidu. Samozřejmě za vše opět může neohrabaný veverčák Scrat, který si ani napopáté nedá pokoj s lovem žaludů.

CD: Čtyřlístek Nová dobrodružství (Supraphon, 199 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Kdo by neznal nerozlučnou čtveřici bydlící v Třeskoprskách? Tentokrát se Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa dostanou do napínavých i veselých situací nejen doma, ale i na horách, v lese nebo u moře. Navíc ve zvukové podobě doplněné o efekty i melodii dostává Čtyřlístek nový a atraktivnější ráz, který k reproduktorům přiláká malé i velké posluchače.

Tip na výlet: Běh mezi vlky

Klepněte pro větší obrázek

V létě by měl každý vyrazit do lesa! Třeba na visutou pozorovací stezku v Srní na Šumavě, ze které se dají se zatajeným dechem pozorovat vlčí rodinku ve volné přírodě.

Akce: Lego kam se podíváš (Lipno)

Klepněte pro větší obrázek

Celé prázdniny si v Amenity Resort Lipno přijdou na své milovníci a milovnice malých kostiček lega. Právě zde se totiž koná největší interaktivní výstava modelů v Česku, která je spojená i se stavbou největšího města z Lega! Více na www.ujizdimenakostkach.cz.

Divadlo pod širým nebem (Červená Lhota)

Klepněte pro větší obrázek

Pohádky jako Malá mořská víla nebo Perníková chaloupka dostanou pod širým nebem úplně jiný ráz i atmosféru. Na letní scéně u zámku Červená Lhota se až do konce prázdnin mohou děti těšit na nejrůznější pohádky, které pro ně zahraje Divadlo Václava Koubka. Více na www.cervenalhota.cz.

Něco pro maminky

Kniha: Julie Halpernová: Mateřská ale určitě ne dovolená (Jota, 298 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Říká se tomu nejšťastnější období ženy, ale šestatřicetiletá Annie vůbec nechápe, proč se život s novorozencem nazývá dovolená. Řeší problémy s vlastním tělem, dítětem, které odmítá spát a partnerem, který nepochopil, že na milování nemá ani náladu! Bez servítek autorka podává realitu mateřství, se kterou soucítí matky na plný úvazek.

Film: Julieta (Bioscop)

Klepněte pro větší obrázek

Silný film od režiséra Pedra Almodóvara se opět zaměřuje na osudy silných žen, které žijí v nejistotě, komplexu viny i nepochopitelných tajemství. Julieta se po smrti manžela změní: uzavře se do sebe a hoví si ve vnitřní bolesti, a tak se od své dcery postupně odcizuje, až nakonec spolu ztratí kontakt. Přesto se Juliete rozhodně svou jedinou dceru najít a prozradit jí události, které jejich životy rozdělily.

CD: Bat For Lashes – The Bride (Warner Music)

Klepněte pro větší obrázek

Konceptuální deska anglické zpěvačky Natashy Khan alias Bat For Lashes, nad kterou ukápnete slzu i se dojmete dojetím, přichází po třech letech. Fiktivní příběh, popisující emocionální svět snoubenky, která o svou drahou polovinu přišla při autonehodě při cestě na svatbu, se proplétá celým albem a zarývá se pod kůži. Rozhodně nejpovedenější album posledních týdnů!

Výstava: Příběh paneláku (České Budějovice)

Klepněte pro větší obrázek

Jakou mají paneláky minulost a přítomnost? Výstava Paneláky v Českých Budějovicích v rámci putovního cyklu, který se věnuje jednotlivým krajům, přibližuje hned několik velkých panelových sídlišť v Budějovicích. Ta, která se stavěla na zelené louce, i ta, která se snažila se zabudovat do městského rázu. Jak se na tato architektonická díla díváme dnes? Více na www.panelaci.cz.

Akce: Letní filmová škola (Uherské Hradiště)

Klepněte pro větší obrázek

Poslední červencový týden již tradičně patří druhé největší filmové akci v Česku. Na Letní filmové škole Uherské Hradiště se obohatíte o nové zážitky, rozšíříte obzory nebo zakolíbáte u hudebního či divadelního doprovodného programu. Více na www.lfs.cz.

Témata: Naše tipy, Víkend, Výstava, Lipno, Jaroslav Němeček, Skřítek, Víla, Fifinka, Itálie, Chaloupka, Tip, Albatros, Velký pán, České Budějovice, Třeskoprsk, Myšpulín, Animovaný film, Warner music, Perníková chaloupka, Perníková, Vincente, Khan, Jednotlivé kraje, Mamut, Uherské Hradiště

Mohlo by vás zajímat
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Když se teď budou děti ze školy hroutit, není to vůči nim fér, říká psycholožka
Znáte něco dojemnějšího? Galerie sexy tatínků a jejich roztomilých dětí vás dostane!
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné