Maminka.czPodcasty

Mámy, která si umí v klidu dát kafe, si rodina mnohem víc váží

redakce 18.  12.  2020
Najít čas sama pro sebe se s malými dětmi zdá být jako nadlidský úkol. Tereza Víchová proto na tohle téma vyzpovídala psycholožku Lucii Šmahelovou Černou – má čtyři děti a svou práci, přesto stihne každý den i krátké cvičení nebo jiný relax.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„I maminka si má v klidu vypít kávu. A děti i partner si jí pak budou více vážit,” říká psycholožka Lucie Šmahelová Černá v našem podcastu. Poslechněte si jej, stačí kliknout na bílou šipku. 

00:00:0000:00:00

Lucie upozorňuje na to, že čas sama pro sebe je „neviditelný” a často na sebe neumí tak upozornit jako hladové batole nebo nepořádek doma. Přesto by každá z nás měla aspoň chvilky najít, během dne si vyhlásit krátkou STOPku a kávu vypít teplou.

„Maminka přece není jen ta, kdo něco dělá pro ostatní,” zdůrazňuje psycholožka, že právě tímhle budeme i nevědomky učit své děti, že na „své” chvilky má nárok každý. Jak se na tomhle domluvit s partnerem? A jak do svých po okraj naplněných dnů zvládá volno vpašovat sama odbornice? Poslechněte si v našem novém podcastu.

Psycholožka a koučka Jitka Nesnídalová: Hygge porod? Proč ne!
Podcast Kristýna Dolejšová: Holky i kluky hodně moc ovlivňuje Instagram. Co mohou dělat rodiče?
Témata: Podcasty, Časopis Maminka, Rodina, Psychika, Vaz, Lucie Šmahelová Černá, Lucie, Děti, Relax, Psycholožka, Nadlidský úkol, Klid, Máma, Kafe, Tereza Víchová