Maminka.czChování a vztahy

Manželské poradny: nestyďte se vyhledat odbornou pomoc

Odborníky na vztahy byste mohli vyhledat, pokud se do vašeho manželství přistěhovala krize, ať už z jakéhokoliv důvodu. Problémy přicházejí tiše a nezvaně. Když musíte splácet hypotéku, když jste příliš s dětmi místo s partnerem a věčný kolotoč rodina-domov-práce vás oba vyčerpává natolik, že se třeba máte chuť rozvádět, podvádět, pít, být hrubí atd. To všechno se dá ale celkem snadno vyřešit v poradně pro páry.
1. 5. 2013
Manželské poradny: nestyďte se vyhledat odbornou pomoc

První krok

Nejdůležitější je přesvědčit sama sebe i vaší drahou polovičku, abyste se spolu do poradny vůbec odhodlali jít. Mějte na paměti, že sezení u psychologa se zaměřením na partnerské vztahy a rodinu vám opravdu prospěje. Pročistí vzduch a vy si uvědomíte, čeho si na muži stále vážíte, proč ho pořád milujete, proč on ctí a miluje vás. Banality a samozřejmosti, na které ale v běžném životě nemáte čas. Nemáte čas anebo se vám nechce nad nimi přemýšlet, uvědomovat si, povídat.

Za ruku

Kamarádka mi vyprávěla, že měli s manželem několikaletou, vleklou a nepříjemnou disharmonii. On byl často v práci, ona stále s dětmi. Mezitím vyčerpávající starosti o nehotový dům, zahradu, rodinu, domácnost, splácení půjčky… Klasika. Hádali se tak, že sociálka by možná uvažovala o odebrání dětí do péče někoho normálnějšího. Několikrát málem podali žádost o rozvod. Několikrát se málem poprali. Až jednoho dne přišla Kateřina s nápadem, že by se mohli s Jakubem objednat do manželské poradny. Už z první návštěvy odcházeli držíce se za ruce!

Otevře vám oči

Expert, nestranný pozorovatel vašich rodinných trablů, vám vysvětlí, jak má fungovat rodina. Že vy a váš muž musíte stále stát v pomyslné špičce rodinné pyramidy, a až v patře pod vámi oběma jsou vaše sladké děti. Ty právě často naruší manželský vztah tím, že si je matka příliš připoutá k sobě a manžela odsune na druhou kolej. A to je chyba.

Psychoterapeut vám tedy ukáže, jak správně rodinu vnímat. Přiměje vás reflektovat věci, na které byste doma možná nepřišli, ale na neutrální, odborné půdě vám budou v hlavě naskakovat samy. Právě třeba důvody, proč jste vlastně spolu, proč se máte stále rádi, čeho si jeden na druhém ceníte a podobně. Plus vás ještě ujistí, jak moc je důležité si to připomínat.

Nemějte strach

Říkáte si, proč zrovna my bychom měli jít do poradny?! Copak to takhle není v každé druhé rodině? Hádky kvůli penězům, výchově, příbuzným… Nesrovnávejte se s druhými, zapomeňte na stud a okamžitě vyhledejte pomoc lékařů lidských duší. Jednak jsou tyhle služby obvykle zadarmo (nijak to tedy nenaruší rodinný rozpočet, pokud ho máte už tak napjatý) a dočkáte se skutečně účinné rady či návodu na spokojený či spokojenější rodinný život.

Témata: Chování a vztahy, Pomoc, NEST, Manžel
Mohlo by vás zajímat
V této lesní školce klasické hračky nenajdete, děti si je totiž musí vyrobit samy
Dítě ve znamení Váhy bývá miláčkem učitelů, ale často klame tělem
S bylinkami u dětí zacházejte opatrně. Při nachlazení pomůže lípa nebo mateřídouška
Vychází největší číslo roku časopisu Maminka. A nechybí slevové kupóny na nákupy!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu