Maminka.czChování a vztahy

Manželské povinnosti: Aneb koho u vás „bolí hlava”?

Martina Machová 1.  12.  2016
Manželské povinnosti: Aneb koho u vás „bolí hlava”?
Pánové mívají své zákeřné rýmičky, dámy zase rozmrzelé migrény. Zákeřná rýmička vyřadí jejího vlastníka na mnoho dní z domácích prací a povinností, večerní migréna zase zhatí roztoužené očekávání. Jenže není tato dělba chorob již dávno překonaným klišé?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Muž a rýma bývá na ženských serverech velmi vděčné téma k diskusím, podobně je tomu i s ženou a migrénou. Nicméně možná už jde spíše o zaběhlé názorové stereotypy než o holá fakta (seriózní výzkum na toto zatím téma kupodivu nikdo nedělal).

Jistě znáte alespoň jednu osobu ženského pohlaví, která ač na první pohled překypuje zdravím, energií a obvykle také dobrou vyřídilkou, neustále řeší nějaký zdravotní problém. Stále ji někde pobolívá, svědí či píchá, vodu pije jen vlažnou, chléb jí jen nečerstvý. A ta šílená rýma!

Ta ji uvrhá takřka až k branám pekelným. Podobně jako existují dámy s rýmičkou, vyskytují se mezi námi i páni, a není jich málo, kteří zahlédnou-li váš koketně rozhalený župánek, když vycházíte hladká a voňavá z koupelny, upadnou do závažného migrénozního stavu, nebo si naopak vzpomenou, že musí neodkladně dodělat něco do práce.

Má váš muž rýmu? To je skvělé, může vám totiž vyhrát wellness pobyt zdarma

Aneta (35): Přemýšlím o milenci

Aneta je atraktivní a přitažlivá žena v tom nejvášnivějším věku. Na vrcholu kariéry odešla na plánovanou mateřskou dovolenou, kterou si už 2 roky užívá plnými doušky. S partnerem jsou necelých 5 let a vztah by měli velmi vyrovnaný a zralý, nebýt naprostého nesouladu v sexuální oblasti.

První dva roky vše klapalo velmi uspokojivě, pak Aneta otěhotněla a její partner se postupně začal sexu vyhýbat; nejprve s ohledem na těhotenství, pak měl migrény, bolesti zad a v poslední době zase musí po večerech dodělávat cosi do práce. Aneta zkusila všechno, co si lze představit, a několik věcí, co je lepší si nepředstavovat.

S partnerem je na toto téma těžké mluvit, návštěvu jakéhokoliv odborníka odmítá, je prý zdravý (což se zdá i Anetě) a vše je údajně naprosto jednoduché; je prostě unavený a občas ho zkrátka něco bolí. To je přeci normální, ne? Jenže do vztahu se vkrádá stále větší nesoulad (dva roky jsou dlouhá doba) a Anetu napadají velmi hříšné myšlenky. Zatím jen napadají.

Jirka (29): Ještě dva roky a (snad) bude lépe

Jirka je sportovně založený skorotřicátník, podnikavý živnostník a hlavně pyšný tatínek dvojčat – ročních kluků (samozřejmě budoucích fotbalistů). Jirkova manželka je šikovná kadeřnice, která si i na mateřské přivydělává nárazovými zakázkami. Rodina je spokojená, finančně zajištěná, kluci jsou zdraví (a hlavně velmi draví). Jenže máloco je v životě dokonalé.

Když kluci konečně usnou, což bývá mnohdy boj, buď Jirkovu ženu bolí hlava, usne s dětmi, nebo naprosto na rovinu prohlásí, že je strašně unavená a je tak maximálně schopná koukat na televizi. Jindy si naopak sedne a povídá a povídá, což bývá pro Jirku nadějnější výchozí pozice. Když ji vyslechne a ocení, jak vše zvládá, mladá maminka občas uvolněně roztaje a Jirkův „hlad” je nasycen.

Bude-li mít Jirka štěstí, trpělivost i rozum a manželce bude s dětmi v rámci možností pomáhat, má velkou naději, že se vše zlepší. Kluci se časem nebudou v noci budit, více se spolu přes den zabaví, půjdou do školky a mladá rodina se ještě více sehraje.

Opravdu vás bolí hlava? Máme příjemný lék bez vedlejších účinků!

Příčin bolestí hlavy je dle moderní i alternativní medicíny celá řada, od velké senzitivity daného jedince, přes skryté alergie na potraviny, hypoglykémii, stres, deprese, hormonální změny – nicméně některé seriozní studie z nedávné doby se shodují na tom, že právě sex, přesněji řečeno samotné vyvrcholení, může být vzhledem k fyziologickým pochodům, které v tomto okamžiku v tělu probíhají bezvadnou terapií, jež bolest hlavy zmírní nebo úplně zaplaší. Nezbývá, než to vyzkoušet…

Přečtěte si článek o tom, jak muži zvládají rýmu
Témata: Chování a vztahy, Zdraví žen, Migrény, Dlouhá doba, Jirka, Manžel, Ženské pohlaví, Župan, Mladá rodina, Jirkov, Roční kluk, Mladá maminka, Povinnost, Hlava, Stereotypy, Seriózní výzkum, Vaš, Zakázka, Pyšný tatínek