Maminka.czFejeton Marie Doležalové

Marie Doležalová: Výcvikový tábor pro budoucí matky? Žádná by ho nedala!

2.  4.  2020
Při nedávném nočním bdění s Alfí jsem fantazírovala o tom, jak by asi vypadal takový výcvikový tábor pro budoucí maminky. Mohl by probíhat se zhruba desetikilovým melounem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ve tři hodiny ráno by vám zazvonil budík a vy byste si s melounem šedesát minut prohlížela dětské knížky, potom byste mohla pět minut ležet a myslet si, že už jdete spát, a potom by vás čekalo ještě šedesát minut přemlouvání a houpání melouna na rukou. Další budíček by následoval v 7.00 a vaším úkolem by bylo připravit na stůl snídani, která by obsahovala křupky, nakrájené jablko, jogurt a čaj, a mezitím by speciální asistentka rozházela všude po kuchyni rýži a všechny vaše kastroly.

Snídani byste jedním pohybem smetla na podlahu a společně s kastroly poklidila za opakování říkačky „Táto, mámo, v komoře je myš!“ Poté by asistentka kutálela meloun z pokoje do pokoje a vy byste měla za úkol mu přitom obléknout plenku, spodní vrstvu a také teplý overal, při posledním úkonu by vám do reproduktorů již pouštěla vřískání paviánů. Pak byste se s melounem procházela a zastavovali by vás náhodní lidé s otázkami, jestli je dostatečně oblečený. (Stejné náhodné pochybné otázky by vám celý den SMS zprávami posílali i vaši příbuzní.)

Doktoři jsou prostě někdy potřeba, píše Marie Doležalová po porodu

Po návratu domů byste měla volnou zábavu s melounem, která může probíhat jakkoli, podmínkou je jen neustále fixovat meloun očima, každou chvíli říct „pozor“ a každých pět minut ho zvednout nad hlavu.

V pauze, ve které by meloun šel spát, by vás čekalo vaření oběda, který si meloun stejně nedá, a poklízení nepořádku, který bude ale speciální asistentka za vašimi zády až do večera znovu a znovu tvořit. Odpoledne byste oblečený meloun několikrát polila různými tekutinami a kutálejícího se po bytě ho opět převlékla a poté byste padesát minut relaxovala za zvuku motorové pily.

Pak byste všude po bytě rozmístila čtyřicet kusů hraček a na podivná místa pohodila různé potraviny, rozcuchala se, oblékla se do nejhoršího oblečení, které ve skříni najdete, pomatlala ho jogurtem a nečekaně by vám přišla návštěvní asistentka. Během návštěvy byste si mohla vypít kávu, ale také musela rozházet kávová zrnka po koberci, s návštěvou byste si mohla pohovořit, ale jen v případě, že bude ochotná s vámi chodit z pokoje do pokoje, když budete šedesát minut válet meloun sem a tam. A na závěr byste musela s úsměvem a pokorou absolvovat pohovor, kde by vám bylo všemožně dáváno najevo, že celý tento výcvikový den byla vaše dovolená, takže by bylo dobré, kdybyste už zítra dělala něco pořádného.

Marie Doležalová: Jsem prostě jen matka! Je to málo? Zřejmě ano!

Zbýval by poslední úkol, vylít v koupelně kýbl vody a hodit proti stěně dvě hrsti plastových zvířátek. Pokud byste vydržela s melounem ležet v posteli do 22.00 a neusnout, u toho si prohlížet své staré fotky, jaká jste byla hubená a svěží, a nebrečet, byla by vám přidělena licence a povolení stát se matkou. Na této licenci by stálo napsáno: „Gratulujeme, takovýchto dnů vás čeká velmi mnoho! A nebojte, budou všechny stejné.“ Nakonec jsem to ráno nápad na výcvikový tábor zavrhla, protože mi došlo, že žádná z nás by ho nezvládla.

Chci říct, že žádná z nás by ho nezvládla s melounem.

Aby ten výcvik byl podle pravdy, musely bychom totiž meloun vypěstovat z malinkaté borůvky, kterou bychom den za dnem milovaly nelogickou láskou víc a víc. A musely bychom také zažít, jaké to je, když se na vás tenhle meloun poprvé usměje anebo řekne: „mama“. Můj výcvik by jistě mnoho maminek odradil a žádná z nich by mi nevěřila tu podivnou pravdu: Že jednou přijde den, kdy bude kutálet meloun z pokoje do pokoje ze srdce ráda. I když ho bude potřeba prostě převléct.

Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Co teď, když otcové nemohou k porodu? Maminka je s vámi!
Témata: Mateřská a rodičovská dovolená, Mateřství, Slavné maminky, Fejeton Marie Doležalové, Marie Doležalová, Meloun, Maminka, Overal, Budoucí maminka, Poslední úkol, SMS, Asistentka, Budoucí matka, Pokoj, Křupky, Tábor
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy