Maminka.czBatole

Markéta Divišová: Účast otce u porodu doporučuji všem maminkám

, Časopis Maminka
16. 1. 2012
Markéta Divišová: Účast otce u porodu doporučuji všem maminkám
Nejen díky soutěži Miss, které se v roce 2003 zúčastnila, patří k nejžádanějším modelkám u nás. Momentálně si ale víc než kariéry užívá své prvorozené dcery Natálky. A je dost možné, že se v budoucnu stane módní návrhářkou. I když, jak sama říká, díky Natálce žije především přítomností...

* Budu upřímná, když jsem se připravovala na rozhovor s vámi, kromě vašich fotografií a zpráv o narození vaší dcerky jsem toho moc nenašla. Prozradíte o sobě víc?

Jsem obyčejná holka pocházející z Prahy. Kdybych se vrátila do dětství, tak jedině s těmi nejlepšími vzpomínkami. Většinu času jsem trávila u babičky a dědy v nádherném starém mlýně kousek od Prahy. Měli tam spoustu zvířat a i díky tomu jsem tam prožila opravdu pohádkové dětství, hotová princezna ze mlýna :-)

* To tedy ano. A co princeznu ze mlýna baví, jaké má koníčky?

Mezi koníčky patří koně. Tedy – jízda na koni. Ráda lyžuju, maluju, kreslím a věnuju se návrhářství.

* Takže z modelky návrhářkou?

Vystudovala jsem výtvarnictví-grafiku na uměleckoprůmyslové škole. Grafice se v podstatě věnuji dodnes. V roce 2004 jsem měla dvě autorské výstavy v Praze a Karlových Varech. To byla moje životní dráha, po které jsem chtěla jít a proniknout tak do světa umění. Osud mi však přihrál jinou cestu a velice zajímavou. Umění mám ale velmi ráda a věřím, že se k němu vrátím.

* Vy jste se ale do širšího povědomí veřejnosti dostala už v roce 2003, kdy jste byla zvolena třetí nejkrásnější dívkou České republiky. Jaké to bylo stát se přes noc známou osobou českého showbyznysu?

Nikdy jsem to nijak zásadně neřešila. A vím, že to nikdy řešit nebudu. Modeling je pro mne práce jako každá jiná, jen jsem trochu více vidět než ostatní. Díky němu a Miss jsem získala obrovský rozhled, poznala nádherná a velice zajímavá místa skoro po celém světě, seznámila se s významnými lidmi a všeobecně se zdokonalila.

* S vámi tehdy soutěžila i Klára Medková, která byla také naší tváří a nyní je už dvojnásobnou maminkou. Jste spolu v kontaktu?

S Klárou se znám dobře, ale každá máme svůj život, a tak se vůbec nestýkáme. Vždycky ji ale ráda vidím.

* Mám pocit, že je to už nějaké stigma snad všech královen krásy, alespoň u nás: neznámá dívka se přes noc stane slavnou, ale hrdě hlásá, že se vůbec nezmění a nepodlehne nabídkám a dvoření vlivných mužů, kteří se kolem ní najednou začnou točit. Do roka je však všechno jinak a dívky pak výměnu partnera vysvětlují tím, že si přestali rozumět, a že se málo vídali. Jak se na celou věc díváte vy? Co myslíte, že je vlastně příčinou toho, že nakonec podlehnou?

ČTĚTE TAKÉ: Lucka Vondráčková: měsíc po porodu na své váze a nové fotky!

Každá dívka, která přijde do Miss, je velmi mladá a většinou ještě studující. Skoro všechny mají stejně starého přítele, jako jsou ony. Je logické, že tito mladíci pak prostě nezvládají koloběh kolem soutěže, jejich práci a všechny ty muže okolo. Dívky dospívají dřív a prostředí Miss, modelingu, slavných lidí i následné vycestování do ciziny vše urychlí a z mladé dívenky se stává zralá žena, která potřebuje zralého muže, co ji ochrání a postará se o ni v tomto velkém světě. Myslím, že právě toto je příčinou všech rozchodů.

* Měla jste s tím nějakou zkušenost, dvořili se vám úspěšní muži?

Ano, také jsem se takto rozešla s tehdejším přítelem. Dvořilo se mi mnoho úspěšných mužů a dvoří dodnes. Ale ne všichni úspěšní muži jsou ti praví. A proto jsem si počkala na manžela :-)

* Kdy u vás poprvé zatikaly biologické hodiny?

Děti jsem milovala odjakživa. Věděla jsem, že dříve či později budu chtít své vlastní, a tak to přišlo právě před rokem a deseti měsíci.

* Jak jste se dozvěděla, že jste těhotná? Plánovala jste miminko, nebo bylo všechno věcí náhody?

Přesně půl roku před početím jsem vysadila antikoncepci. Přípravy na svatbu byly v plném proudu, a tak jsme si s Tomášem říkali, že tak za dva roky po svatbě budeme chtít miminko. Proto jsem přerušila antikoncepci. Říkala jsem si: chceme miminko, tak musím vyčistit svoje tělo...

ČTĚTE TAKÉ: Dostatek mléčných výrobků vám zajistí úbytek kil

* A ono to vyšlo takhle brzy…

Otěhotněla jsem hned po tom půlroce po přerušení. Bylo to 19. května 2010, svatbu jsme měli 19. června... Byli jsme zaskočení, ale šťastní.

Pokračování >>>

Témata: Těhotenství, Slavní rodiče, Děti, Porod, Novorozenec, Časopis Maminka, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Div, Maminka

Mohlo by vás zajímat
Takhle se směje princ Louis! Rodina Kate a Williama má nové oficiální fotky
Baby Ring: Jak se na jeho používání dívají odborníci? Jsou pro!
Už to víte? Bára Špotáková porodila druhého syna, dostal zajímavé jméno
Hádka o dovolenou: Dítě rozhodlo, kam jedeme! S manželem jsme se chytli

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu