Maminka.czSlavné maminky

Markéta Konvičková dojala všechny mámy: Její píseň pro dcerku už shlédl milion lidí

Dita Mrázková 22.  6.  2021
Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem žije s rodinou v rodném Třinci, užívá si naplno mateřství a sní o tom, jak si jednou vyzpívá dům u moře. Nedávno věnovala své malé dceři emotivní píseň, která měla během pár týdnů na Youtube milion shlédnutí. Jak se jí teď, jako mámě, žije?

Reakce na vaši písničku AMI – vyznání vaší dcerce – jsou v podstatně stejné. Maminky píšou: „Neskutečně emotivní a dojemné.“ Vysvětlujete si takový úspěch právě tím, že jste do toho dala opravdové a ryzí emoce?
Těžko říct, ale určitě to, co říkáte, hraje roli. Když něco děláte srdcem, s láskou a pokorou a ne jako kalkul, lidi vám to uvěří, protože jste to vy a na nic si nehrajete. V písni jsou všechny moje pocity, emoce. O to hezčí potom je, když si ty vaše emoce někdo přenese na sebe. Mám radost, že z toho je taková hymna maminek, které se v tom našly a pořád tu píseň sdílejí. Je to neuvěřitelné. 

VIDEO: Jak Markéta vybírala kočárek?

V podstatě se vám podařilo přenést něco, co je vlastně nepřenosného, beze zbytku na posluchače, aspoň já to tak vnímám.
Ta píseň není dokonalá, není profesionálně zaranžovaná a je opravdu nazpívaná jen s piánem bez jakýchkoliv úprav. A já třeba jako zpěvačka vnímám, že bych to zazpívala líp intonačně, ale nemělo by to ty emoce. Chtěla jsem zachovat přirozenost a vlastně tu nedokonalost, a možná i to je důvod, proč to má ten dosah. 

Váš partner je pilot a s jeho prací je spojené časté cestování, tudíž odloučení od rodiny. Jak to zvládáte?
Dobře, řídím se heslem, že když je spokojená maminka, je spokojené miminko a naopak. Nebo tak to vnímám. Amálka mě hodně nasává, stejně jako já ji. Pořád blbneme, usmívám se na ni. Psychika je důležitá. Je to náročné, protože je akční a není to existenční miminko, které na dvě minuty někde dáte a je klid. Takže se už devět měsíců řídíme heslem: kdo málo spí, má hodně zážitků. Ale je to radost. Amálka je naprosto boží. A pracovat z ohrádky plné hraček se dá taky. 

Jaké momenty odloučení bývají nejtěžší – z pohledu vás jako ženy i matky?
My jsme s partnerem spolu už sedmým rokem a zažili jsme prakticky všechno. Čtyři roky jsme spolu byli denně a potom, když začal lítat, tak jsme se míjeli a míjíme ve dveřích. Já se vracela v noci z koncertů a on vstával do práce. Jsme parťáci a zvládneme všechno, umíme spolu komunikovat. Je mi smutno, co vám budu vykládat, ale když jsme všichni spolu, užíváme si to naplno.

Nevadí vám, že nevidí dcerčiny pokroky, její „poprvé“?
To vadí spíše jemu než mně. Respektive pokaždé, když odjíždí, nechce se mu a už mu je smutno. Je to skvělý táta, a když je doma, nezpustí z Amálky oči. Je to prostě tatínkova holčička. 

Umíte být sama? Například dát Amálku na hlídání k babičce a prostě jen odpočívat, být sama se sebou? Nebo jste zatím pořád spolu?
Neumím. Zatím babičky chodí k nám nebo my spolu s Amálkou chodíme k nim. Když je malá s babičkami sama, tak jen proto, že jedu na koncert nebo natáčení. 

Na svém IG máte přes 200 tisíc sledujících, předpokládám, že většina z nich jsou maminky. Píšou vám své rady a zkušenosti „bez vyzvání“?
Myslím, že je to tak půl na půl. Je pravda, že mi od doby těhotenství stoupl Instagram o sto tisíc sledujících, ale těch dalších sto deset tisíc je z pořadů Tvoje tvář má známý hlas, Superstar a podobně. Určitě mi maminky radí, aniž bych se jich ptala na názor. Mám dojem, že to už je taková nějaká „Instakomunita“, ale žijeme ve svobodné zemi a každý má právo na názor a komentář. Já osobně nemám potřebu ani čas zabývat se cizími životy, ale někdy mi ty rady ostatních maminek i pomohly.

Když manžel hodně cestuje po světě, nabízí se otázka, zda jej budete, až bude dcerka starší, následovat?
Ráda bych. Já miluju cestování a jsem do světa. Kdybych nezpívala, nezůstala bych v Česku. Pořád bych byla někde pryč a mým snem je vyzpívat si na nějaký apartmán třeba na Tenerife a trávit zimu v teple. Já jsem nastavená na moře, pohodu a klid. Je to pro mě naprostá očista. Je zvláštní, jak se to mění. Dřív jsme s partnerem museli jít do kompromisu a než nastoupil do letecké společnosti, řekla jsem mu, že s ním půjdu maximálně na Slovensko nebo do Polska. Chtěla jsem zpívat a ještě si splnit pár pěveckých snů. Dnes, když mám Amálku, si ale dokážu představit, že by lítal třeba ze Španělska a my jsme tam byly s ním a do Česka bych jezdila občas zpívat. Ale miluju svoji práci, rodinu, moje mamka je moje nejlepší kámoška a to je důvod, proč jsme zůstali a postavili dům nakonec v mém rodném Třinci. 

Martina Pártlová porodila! Partner Josef jí poslal krásné vyznání
Máma 5 dětí Míša Salák: Někdy je barák vzhůru nohama a jsem na zhroucení. Ale miluju být máma
 
Témata: Slavní rodiče, Rodina, Slavné maminky, Instagram, Mateřství, Rozhovor, Superstar, Dcerka, Slovensko, Zpěvačka, Markéta Konvičková, Třinec, YouTube, Píseň, Emoce, Maminka, Česká republika, Polsko, Máma, Španělsko
Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
8 úžasných proměn ženské sexuality: Od děvčátka k víle, matce a bohyni
Zenklová Veronika
Fotografie
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Porod
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Největší chyby, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte. Proč to tak vadí?
Procházková Simona
Miminko
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod