Maminka.czTěhotenství

Markéta: Můj těhotenský deníček

Vanda RočkováČasopis Maminka 21.  10.  2014
Markéta: Můj těhotenský deníček
Na těhotenském testu jste objevila dvě čárky a nevíte, na co se těšit? Pomůžou vám zkušenosti ostatních maminek. Čtenářka Markéta nám poslala svůj deníček, který si vedla v těhotenství. Porovnejte její pocity se svými.

Náš příběh s manželem začal vlastně klasickou a naprosto neoriginální zápletkou. Já byla šestnáctiletá holka, co se zakoukala do staršího kluka. Byla to bláznivá láska na první pohled. Ačkoli byly sympatie vzájemné, on se nikdy k ničemu nerozhoupal a já na to byla tenkrát příliš nesmělá. Proto jsem si o něm dlouhé dva roky nechávala zdát a po čase dospěla k závěru, že čekání už bylo dost, a vydala se svou vlastní cestou.

Opět jsme se setkali po dlouhých sedmi letech. Oba jsme mezitím dospěli a změnili se. Z kluka se vyklubal dospělý muž a já už taky nebyla ta ustrašená nesmělá holka. Vzájemné sympatie zůstaly a my se po letech dali dohromady. Skoro jsem ani nevěřila, že co jsem si jako holka tolik přála, se opravdu splnilo – jako v nějakém naivním romantickém filmu.

A založení rodiny? O dětech jsme mluvili už od začátku, oba jsme si je moc přáli, ale nechtěli jsme nikam spěchat. Nejdřív přišla na řadu svatba, po které jsem vysadila antikoncepci a nechala vše na přírodě. Počítali jsme s tím, že nám snažení o miminko může trvat poměrně dlouho. Ne každý má to štěstí, že se zadaří hned napoprvé, a tak jsme na svém aktivním životním stylu nic neměnili. Začali jsme rekonstruovat bydlení, s přáteli se chystali na výlet do moravského sklípku, na zimu naplánovali lyžování v Alpách… Ale jak manžel rád říká – chceš-li Boha rozesmát, pověz mu o svých plánech...

Vypráví: Markéta Mihalcsatinová

Témata: Časopis Maminka, Těhotenství, Jen pro maminku, Vaše příběhy, Jen pro tatínka, Nemocniční personál, Šípková Růženka, Celý zbytek, Pohodový porod, Velké překvapení, První náznak, Podobný problém, Nezapomenutelný zážitek, První odběr, Prdel, Prodloužený víkend, Výstřelek, Porodní pokoj, Zimní oblečení, Malé děťátko, Váhový přírůstek, Migréna, Příští víkend, Alpa, Krásný zážitek
Mohlo by vás zajímat
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
redakce
Slavné maminky
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Novák Matějková Markéta
Děti
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Umělé oplodnění: Co vás čeká na klinice? Není třeba se strachovat
Procházková Simona
Neplodnost a IVF
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Wallerová Radka
Vývoj