Marta Jandová: Pohodlí je pro mě na prvním místě

6.  4.  2015
Rozhovor s Martou Jandovou, zpěvačkou německé rockové skupiny Die Happy, maminkou devatenáctiměsíční Marušky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Marto, skvělé, že jste si na nás našla chvilku, přece jen toho poslední dobou stíháte hodně – zpíváte, skládáte, stala jste se ambasadorkou řady plenkových kalhotek Pampers Premium Care a ještě jste maminkou blonďatého andílka, neposedné Marušky.

Marta Jandová: Je to tak, mám toho docela hodně, ale snažím se vše koordinovat tak, abych byla hlavně s Maruškou. Hodně pomáhá i tatínek. Mám za sebou několik turné s mojí kapelou, kde byli Maruška i manžel se mnou, takže to spíš připomínalo jinak pojmutou rodinnou dovolenou. Ted‘ mě čeká Eurovision Song Contest, kdy budeme téměř 2 týdny ve Vídni. I tam jedeme ale s celou rodinou.

Jak se Vám daří všechno skloubit dohromady? Máte nějaký recept, jak zvládnout pracovní i mateřské povinnosti a ještě vypadat tak skvěle?

MJ:  Nikdy nezapomínám na potěšení a zábavu (smích). Samozřejmě, jakmile se stanete maminkou, všechno jde stranou, dítě je na prvním místě. Jsem šťastná, když má Maruška vše, co potřebuje a je zdravá. I tak je pro mě ale pořád důležité, jak vypadám a co ze sebe vyzařuji. Často se ocitám ve světlech reflektorů, a tak nemám jinou možnost, než vypadat upraveně, už jen pro ten dobrý pocit. Ve svém každodenním profesionálním životě potřebuji být spokojená sama se sebou.

Co byste poradila našim čtenářkám? Jaké je tajemství perfektního jarního outfitu a la Marta Jandová?

MJ: Ve zkratce, pohodlí nade vše. Nebude to znít příliš trendově, ale moje oblečení musí být hlavně funkční, vyrobené z kvalitních materiálů. Bez zbytečných doplňků se klidně obejdu. Můj trik se skrývá v pocitu pohodlí – když se cítím pohodlně, spokojenost vyzařuje i navenek. Mám moc ráda lehké a měkké materiály, které se obzvlášť teď na jaře perfektně hodí. Cítím se v nich žensky a zároveň pohodlně. Kromě toho, jak všechny maminky ví, s malým dítětem čelíte nečekaným situacím na každém kroku. Není čas na převlékání, a je třeba být připravená na všechno.

Klepněte pro větší obrázek

Maruška také vždycky vypadá stylově, taková malá princezna?

MJ: Zdání klame, je to spíš anděl s ďáblem v těle (smích). Už je to velká holka a od té doby, co se postavila na nohy, je jí všude plno. Každý den objevuje nové věci a zkoumá svět okolo sebe. Její pocit pohodlí a volnosti je pro mě prioritou. Je jasné, že jí občas naparádím, tedy spíš do rockového outfitu, než do růžových šatiček, ale většinou má na sobě bavlněné body a teplaky. I nepohodlná plenka může být pro dítě nepříjemná překážka. Každé dítě objevuje svět po svém a nic by ho v tom nemělo omezit. Maru pořád leze do výšek, dá nohu výš než má hlavu...

Co děláte pro to, aby Maruška mohla rozvíjet svůj průzkumnický talent a svobodně objevovat svět?

MJ: Ráda jí nechávám dělat skoro vše, na co má chut‘. Ne, že bych jí rozmazlovala, ale nějak ten svět přece objevit musí, bez zbytečných zákazů. Samozřejmě jí hlídám, aby si neublížila. Také jí oblékám tak, aby jí nic nebránilo v pohybu. Nedávno jsem objevila nový typ plenkových kalhotek z řady Pampers Premium Care Pants. Mají elastický pas, který šikovně obepíná bříško a nožky dítěte, a také pečuje o dětskou pokožku. Jsou tak pohodlné, že si jejich nošení Maruška ani nevšimne. Také se velice jednudušše navlékají. To je při té vší energii, kterou má, veliký bonus.

Občas se cítím jako malé dítě

Stále jste jednou nohou na cestách? Určitě se každou minutou zase někam chystáte.

MJ: Ano, na kufru sedím velmi často, já i můj manžel (porodník Mirek Verner) se nacestujeme víc než dost. Jako zpěvačka německé skupiny Die Happy nejen koncertuji, ale také mám různá focení a rozhovory, do toho budu spolu s Vaškem Noidem Bártou zastupovat Českou  Republiku v soutěží Eurovision Song Contest. Je pravda, že po narození Marušky jsem zvolnila tempo, ale nyní se to zase trošku rozjelo. J Cestování je moje vášeň a i když umím ocenit teplo a klid rodinného krbu, nenecháme si s rodinkou ujít sebemenší příležitost k menší dovolené, naposledy to bylo za mořem v USA.

Klepněte pro větší obrázek

Co máte na cestování nejradši?

MJ: Mám ráda každou příležitost k poznání, které cestování přináší. Objevování nových míst a setkání se zajímavými lidmi mi pomáhá rozšiřovat obzory a získávat tak komplexní pohled na svět. Vždycky když se pak vrátím domů, uvědomím si, kolik míst jsem ještě nikdy neviděla. Na světě je tolik úžasných zákoutí k objevování! Stále je kam se podívat, co se naučit, poznat a objevovat. Dává mi to skvělý pocit svobody.

Když se vrátíte domů, není Vám někdy líto věcí, které jste na té poslední cestě nestihla? Nepřemýšlíte někdy nad tím, co jste mohla naplánovat lépe?

MJ:  Někdy se to stává. Snažím si každou cestu užít na maximum, ale víte jak to je, nikdy se Vám nepodaří stihnout úplně všechno. Proto beru každý výlet jako hodinu ve škole. Když dorazím někam, kde jsem ještě nebyla, připadám si jako malá holka, všechno je nové a ohromující. Možná i proto tak skvěle rozumím Marušce, která je právě ve fázi objevování světa kolem ní. Pro batole, které je teprve na začátku cesty, je i to nejbližší okolí jako skládačka. Dítě musí mít možnost zkoušet, testovat a zažít si vše po svém a různými cestami, jen tak mají zaručený zdravý vývoj. Žádný detail jim prostě neunikne!

Pro více informací o produktech značky Pampers navštivte webové stránky www.pampers.cz a Facebook www.facebook.com/pampers.cz.

Zúčastněte se naší velké soutěže na www.malipruzkumnici.maminka.cz.

Témata: skládačka, Noid, Marťa, Komplexní pohled, Song, Verner, Kvalitní materiál, Velká holka, ICI, Pohodlí, Nejbližší okolí, Marta Jandová, Maruška, Malá holka, Produkt značky, Nový typ, Skvělý pocit, Premium, Jan