Maminka.czŽivotní příběh

Máš šeredné dítě, proč ho vystavuješ? Těžce postižený chlapec (1) bojuje o život, jeho máma s nenávistí okolí

Dita Mrázková 4.  10.  2023
Jaký může mít dopad sociálních sítí na mámu, které se narodil postižený syn? Obrovský. Přestože čelí neustálé kritice za to, že chlapcův život sdílí na Instagramu, nepřestává věřit, že její zkušenost může pomoct rodičům, kteří se perou s podobným osudem...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Natasha Kent je mámou dvou synů. Ten mladší, roční Raedyn, se narodil se vzácnou genetickou poruchou – Pfeifferovým syndromem, který má za následek řadu deformací.
U postižených dětí dochází ještě v průběhu těhotenství k předčasnému srůstu lebečních kostí. Charakteristické jsou vypoulené oči, propadlé tváře a poruchy sluchu. 

VIDEO: PATRONKA SOUTĚŽE MAMINKA ROKU VERONIKA SOVADINA KAŠÁKOVÁ: DÍKY VŠEM ŽENÁM, KTERÉ JSOU MAMINKAMI

Malý hrdina, který musí žít s tracheostomickou trubičkou už od narození, má za sebou několik chirurgických zákroků, naposledy šestihodinovou operaci mozku, při níž mu byla odstraněna část lebeční. 

Klepněte pro větší obrázek

Jeho máma trpělivě snáší nejen jeho těžký osud, ale především nenávist, s jakou se potýká na sociálních sítích. Je známo, že sdílený smutek rovná se menší smutek. Jenže někteří sledující na Instagramu místo slov podpory Natashe doslova nadávají, aby své "šeredné dítě už víckrát neukazovala", a ptají se, jak je vůbec možné, že někdo může takhle vypadat.

Klepněte pro větší obrázek

Natasha přiznává, že podobné komentáře ji hodně bolí, stejně jako některé negativní reakce okolí na veřejnosti. Nedávno sdílela dojemné video ze společné dovolené s všeříkajícím komentářem, v němž nepřímo přiznala, že na své syny zůstala sama, bez podpory partnera a otce malého Raedyna.

"Můj život se přes noc změnil a byly dny, kdy jsem fyzicky cítila, že už nemám sílu vstát z postele. Strávila jsem nekonečné hodiny pláčem a přemýšlením, jak se mám dostat přes tak velký zármutek... Sbalila jsem dětem domov a odjela s nimi pryč, abych začala znovu a sama. Zvládla jsem to – finančně, fyzicky, psychicky i emocionálně! KONEČNĚ vidím světlo na konci tohoto temného tunelu! Na štěstí mých chlapců mám plnou zásluhu!" 

A co tahle statečná máma vzkazuje všem hejtrům? "Můj syn žije život jako každé jiné dítě. Může vypadat jinak, ale to neznamená, že si nezaslouží lásku a přijetí. Nikdy za něj nepřestanu bojovat! A doufám, že jednou přijde den, kdy se svět naučí přijímat lidi s postižením, aniž by je soudil jen podle vzhledu..."

Říkají jí Voldemort a neví, jak voní kytičky, koláč nebo máminy vlasy. Holčička narozená bez nosu má přesto radost ze života
Témata: Děti, Příběhy, Mateřství, Rodina a vztahy, Rodina, Psychika, Rodičovství, Instagram, Chování a vztahy, Syn, Životní příběh, Inspirativní ženy, Sociální sítě, Postižení, Emoce, mateřská láska, Odvaha, operace, Chlapec, Kritika, osud, Handicap, Pfeifferův syndrom, vrozená vývojová vada, mozek