Maminka.czmasopust

Dílnička: Vyrobte si s dětmi originální masopustní masku

Radka Walerová sim 2.  2.  2023
Chystáte se na oslavy masopustu? Tak si vyrobte vlastní masopustní masku, postup můžete použít i k výrobě masky k jakékoli jiné příležitosti, ať už to bude dětský karneval, nějaká originálně pojatá oslava nebo maškarní bál. Video návod, jak na to, jsme pro vás natočili ve spolupráci s pražským Narozeninovým domem Creative World.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zažili jste už pořádnou oslavu masopustu nebo jen někdy sledovali tradiční průvod maškar a nestačili jste žasnout? Možná jste obdivovali krásné a originální masopustní masky, ale měli jste pocit, že jejich výroba by byla nad vaše síly a možnosti. Vyvedeme vás z omylu, je to jednodušší, než jste si možná mysleli. Podívejte se.

VIDEO: Dílnička: Vyrobte si originální masopustní masku

Stačí sáhnout po těch správných materiálech a za chvíli máte hotovou masku (nejen) na masopust podle svých představ, jak uvidíte v našem videu. Inspirujte se, s podrobným návodem to zvládne opravdu každý.

Materiál na výrobu masky jsme pořídili v běžném papírnictví včetně papírového základu, který je k mání v různých provedeních. Vedle toho jsme potřebovali krepový papír v několika barvách, temperové barvy, tavnou pistoli a osvědčené lepidlo Herkules, které se skvěle hodí právě pro práci s papírem. A nejen pro něj. Herkules totiž využijete i na další tvoření, protože slepí papír i dřevo, korek nebo plast. Práci s ním navíc bez potíží zvládnou i děti. 

Dílnička: Ukážeme vám, jak si s dětmi snadno vyrobit masopustní klobouk

Video jsme natáčeli v pražském Creative World, kde pořádají různé kurzy tvoření. Můžete se sem přijít najíst, v Levandulovém údolí nebo na e-shopu nakoupit levandulové a další produkty nebo zde nechat pro děti uspořádat narozeninovou oslavu. 

Témata: Video, Jak na to, Dílnička, Hry pro děti, Naše tipy, Tradice, Výroba, Tvoření, Výtvarné aktivity, masopust, zvyky, oslava, materiál, Maska, ORIGINAL, Maškarní bál, Lepidlo, Herkules, Dřevo, Karneval, Originál, Creative world, Návod, Levandulové údolí, Lepidlo Herkules
Mohlo by vás zajímat