Maminka.czKam s dětmi

Matějská pouť 2024: Navštívili jsme ji s dětmi. Kolik stojí atrakce, jídlo a co si určitě nenechat ujít?

Dita Mrázková 2.  3.  2024
Přesně před týdnem odstartovala nejznámější a největší pouť u nás. Co nabízí? Kolik utratí tříčlenná rodina? A kde se děti nejvíc vyřádí? Vyzkoušeli jsme adrenalin všeho druhu – na vlastní „nebezpečí“!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Bála jsem se, že 24. únor, kdy matějská pouť zrovna zahájila letošní ročník, nebude pro nějaké juchání na atrakcích úplně ideální. Přece jen je pořád ještě zima a do jara daleko. Jenže štěstí nám hrálo do karet hned dvakrát. Jednak jsme využili v rámci našeho kraje jarních prázdnin, a vyrazili tak na víkend do metropole, a taky nám ten den dost přálo počasí. Třináct stupňů nad nulou potěšilo nejen návštěvníky, kterých byl areál pražského Výstaviště plný, ale jistě i provozovatele poutě. 

VIDEO: ATRAKCE MATĚJSKÉ POUTĚ Z LOŇSKA

I letos matějská láká na „vytuněné“ holandské atrakce, díky kterým vyplaví spoustu adrenalinu nejen dítko, ale i jeho rodič. Osobně jsem se o tom přesvědčila v Ghost Villa. Sice nejde o žádnou divočinu v podobě skoků do prázdna nebo jízdu hlavou dolů, i tak jsem ale zažila vzrůšo. Rozhodně víc než můj devítiletý syn… Prozrazovat, co vás na samotném konci „krutoděsivé“ jízdy čeká, nebudu, slabší jedinci se ale z překvápka budou vzpamatovávat ještě po vysednutí z kabiny.

Klepněte pro větší obrázek

Nemohli jsme si nechat ujít ani klasiku v podobě ruského kola. To oproti předešlým ročníkům nabízí uzavřenou lanovkovou kabinu až pro šest lidí a taky jedinečný výhled na Prahu, který stojí i za těch 150 korun na osobu.

Klepněte pro větší obrázek

Další zastávkou byla atrakce Big Splash, díky které dostanete hned dvakrát ledovou sprchu. A to doslova. Jízdu ale absolvovala jen pánská část rodiny, maminka si totiž nechtěla zmáčet ani účes, ani svůj nový kabát. Pro milovníky vodních radovánek je tahle atrakce, ještě spolu s River Raftingem, zaručenou jedničkou. 

Klepněte pro větší obrázek

Menší děti nebo ty, které nemají ani po několika návštěvách atrakcí pořád ještě dost, určitě vezměte do Zábavného městečka.

Klepněte pro větší obrázek

Nachází se průběžně v celém areálu a patří do něj všemožné prolézačky, nafukovací hrady a jiná „dovádědla“, kde se děcka spolehlivě unaví.

Klepněte pro větší obrázek

Těm, kteří chtějí zažít adrenalin v jiném levelu než já v domě hrůzy, nabízí matějská klasická lákadla. Atrakce Sound Machine a High Voltage nebo řetízkový kolotoč s výhledem na metropoli jsou už opravdu pro ty nejodvážnější. 

Klepněte pro větší obrázek
 
Klepněte pro větší obrázek

Co by to bylo za pouť, kdyby na ní chyběly střelnice a stánky nabízející klání v šipkách, házení pěnovými balonky do plechovek (zdánlivě jednoduchá záležitost, která je ale těžší, než se zdá) a také všemožné dobroty. 

Klepněte pro větší obrázek

No zkrátka pouť, jak má být. Je ale třeba počítat s tím, že nic není zadarmo. Coby tříčlenná rodina jsme utratili celkem za 5 atrakcí i soutěže ve zdatnosti  plus něco na zub bezmála 2000 korun. Za synovy rozzářené oči a úsměv od ucha k uchu to ale rozhodně stálo!

matějská pouť: Kdy a za kolik?

Základní vstupné do areálu pražského Výstaviště je 30 korun na osobu, děti do 120 cm mají vstup zdarma. Kromě pondělka je otevřeno po celý týden, od úterý do pátku od 13.00 do 21.00 hod., přes víkend a během Velikonoc pak od 10.00 do 22.00 hod. Provozovatelé nabízejí i den pro handicapované, který připadá na 18. 3. Pouť trvá do 14. dubna. Pokud se chcete vyhnout případným frontám u vstupů, vstupenky můžete pořídit on-line na https://www.ticketportal.cz

Kolik stojí atrakce

Malý řetízkáč 60 Kč
Velký řetízkáč 80 Kč
Létající labutě 80 Kč
Autodrom (2 osoby) 120 Kč
Horská dráha 100 Kč
Aeronaut 160 Kč
Big Splash 150 Kč
Strašidelný hrad 130 Kč 
Střelnice (5 střel) 100 Kč

Jídlo a pití

Turecký med 50 Kč
Perníkové srdce 150 Kč
Cukrová vata 50 Kč
Gyros 150 Kč
Klobása 100 Kč
Langoš 120 Kč
Hranolky 80 Kč
Párek v rohlíku 50 Kč
Pivo 70 Kč
Kofola 50 Kč
Horká čokoláda 60 Kč
Káva 60 Kč
Točená malinovka 50 Kč

Tip (nejen) pro tatínky:

V Křižíkově pavilonu B+C v bezprostřední blízkosti matějské poutě můžete navštívit unikátní výstavu ikonických vozidel agenta Jamese Bonda „Bond in Motion“. Více na https://www.bondinmotion.cz

Světelný zábavní park, barevné ledopády, badatelské expedice... Kam vyrazit o "jarňácích", když nechcete na hory?
Témata: Děti, Rodina, Kam s dětmi, Velikonoce, jídlo, zábava, Prázdniny, praha, Za zábavou, James Bond, jaro, Výlety, Tipy redakce, pouť, Atrakce, Vyzkoušeli jsme, zima, Matějská pouť, Adrenalin, Kofola, Křižík, Jarní prázdniny