Maminka.czMaminka roku 2023

Mateřskou lásku jsem jako dítě nezažila, dnes ji o to víc dávám synovi i dceři, která trpí Downovým syndromem

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Simonu Lošťákovou z kategorie Maminka hrdinka, kterou do semifinále vybrala patronka kategorie Veronika Kašáková.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Chci dodat sílu všem maminkám na světě. Naše role není jednoduchá. Jsme kuchařky, herečky, uklízečky, pečovatelky, učitelé i psychologové. V dětství jsem mateřskou lásku nezažila a nepoznala, protože jsem vyrůstala v dětském domově. Dostávala jsem lásku od vychovatelky, která mi byla vždy vzorem, a chtěla jsem být jako ona. Po základní škole jsem se proto rozhodla, že půjdu studovat pedagogiku a jednou budu také pomáhat dětem v dětském domově. V roce 2009, když jsem byla ve třetím ročníku, porodila jsem syna. Bála jsem se stát se matkou, nevěděla jsem, co mě čeká. Přestože jsem musela pečovat o syna, školu jsem dostudovala.

V roce 2015 se mi narodila dcera s Downovým syndromem. Najednou jsem nevěděla, co mám dělat. Nenáviděla jsem se… Tímto chci všechny ostatní maminky podpořit. Někdy vše chceme vzdát nebo utéct, ale láska našich dětí nám dodává sílu a energii. I když je péče o mou dceru psychicky náročná, přesto jsem si splnila své největší sny a nyní skutečně pracuji v dětském domově,“ vypráví svůj příběh Simona Lošťáková.

VIDEO: Patronky Maminky roku v redakci: Vybrat semifinalistky bylo složité

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit? 

Prvotní plán byl přihlásit do soutěže pouze švagrovou. Ale aby v tom nebyla sama, tak jsem to též zkusila. Cílem mého příběhu bylo dodat maminkám sílu a energii a vůbec jsem nepočítala s tím, že bych byla vybrána. Roky jsem se za svůj příběh styděla a teď jsem našla odvahu se podělit s ostatními – díky této soutěži.

Co pro vás znamená být mámou?

Být matkou pro mne znamená největší štěstí v mém životě, které mě potkalo. Být matkou je pro mě dar, za který jsem neskutečně vděčná.  Je to největší láska, kterou jsem předtím ve svém životě nikdy necítila.

Jak nejraději trávíte volný čas?

Svůj volný čas trávím se svou rodinou a užíváme si dny plné smíchu a radosti. Jezdíme na výlety, chodíme do přírody a sportujeme. Nejraději mám, když se všichni společně díváme na pohádky, jsme hezky u sebe a mazlíme se. Je to vždy krásně zakončený den.

Klepněte pro větší obrázek

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Syn, Dcera, projekt, Veronika Kašáková, Maminka hrdinka, patronka, Downův syndrom, Simona Lošťáková, Láska, Semifinále, Maminka, Soutěž, Kategorie
Mohlo by vás zajímat