Maminka.czVaše příběhy

Mateřství jako dieta. Byla jsem „Metráček“, po dětech jsem „Twiggi“

Martina Machová 7.  5.  2017
Mateřství často přináší nejen radost z potomků, ale i kilogramy, které nám budou tuto životní etapu navždy připomínat. Dvojnásobná maminka Dana má kupodivu zcela opačnou zkušenost – mateřství ji nadbytečných kil zbavilo.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na základce jsem byla holka krev a mlíko

Zhruba od druhého stupně základní školy jsem se počítala mezi „holky při těle“, ve třídě jsme takové byly tři. Ve dvanácti letech jsme vypadaly na šestnáct, a to nejen díky výrazně ženským tvarům, ale také kvůli naducaným tvářím a břichu. Kilogramy zkrátka přidávají roky.

Otestováno: Zhubla jste, ale břicho vám po porodu zůstalo? Možná máte diastázu

Pamatuji si, že jsme všechny tři seděly v zadních lavicích, jako bychom chtěly být co nejméně na očích. Bohužel! Náš třídní, mimochodem tělocvikář, nám s oblibou říkal: „Tak co, vy tři selky tam vzadu? To byste si musely sednout za kredenc, abyste se schovaly!“ načež třída vybuchovala smíchy a my rudly vzteky.

Témata: Mateřství, Vaše příběhy, Hubnutí po porodu, dieta, Velryba, Tělocvikář, Krev a mlíko, Jak, První syn, DAMU, Vrabec, Máť, Metr, Stejný scénář, Chronický zánět, Peripetie, Škodolibost, Celé těhotenství, Vstávání, První těhotenství, Víno, Třída, Mater, Druhý syn, Badminton