Maminka.czKuriozita

Matkou v 63 letech: Italka si splnila sen a císařským řezem porodila syna! IVF podstoupila na Ukrajině

Dita Mrázková 7.  6.  2024
Dožije se synovy maturity, svatby, vnoučete? Takovými otázkami se italská seniorka asi moc nezabývá. Narodil se jí zdravý syn a ona si ho hodlá užívat tady a teď. Je to od ní sobectví a nezodpovědnost, nebo jen prostá touha stát se mámou?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stát se matkou po čtyřicítce už s sebou nese jistá rizika. Porodit dítě po šedesátce, to už chce však velkou odvahu. Italku Flaviu Alvaro požehnaný věk neodradil a pro svůj sen stát se matkou udělala maximum.

Novopečená maminka, která v říjnu oslaví 64. narozeniny, se rozhodla podstoupit umělé oplodnění loni na podzim. IVF však neproběhlo v její rodné Itálii, ale na válkou zmítané Ukrajině. Z jejího počinu byl překvapený především její ošetřující lékař. Ten totiž o urputné cestě za ženiným snem neměl ani tušení.

VIDEO: ŽENY RISKUJÍ A PŘETÁČEJÍ BIOLOGICKÉ HODINY
CNCVideo: player.maminka.cz|2291151]

Pro italský deník Corrier della Sera uvedl, že mu Flavia o cestě neřekla. "Organizovala si to úplně sama, já jsem se o tom dozvěděl až dodatečně," řekl na adresu novopečené matky Andrea Marsili, který Flaviu popsal jako "tvrdohlavou ženu". Jako důvod seniorka uvedla to, že na Ukrajině neexistuje zákonem daná věková hranice pro léčbu neplodnosti.

Její cesta za početím však nebyla snadná. Po prvním pokusu IVF Flavia potratila. Navíc se ve válečném chaosu v Kyjevě, kam přicestovala, ztratila. Ukrajinská klinika pro léčbu neplodnosti byla nucena zavolat do její nemocnice v Itálii a zeptat se, kde se nachází. Právě tak se o cestě dozvěděl její lékař. Proces léčby ji stál 15 000 eur (zhruba 370 tisíc korun).

Nakonec se ale zadařilo a chlapeček Sebastian se narodil císařským řezem ve 31. týdnu těhotenství 3. června v italské nemocnici. Vážil necelé dva kilogramy. V současné době pobývá na oddělení pro předčasně narozené děti. Flavii tak čeká velká výzva...

Herečka Brigitte Nielsen (60): Měla jsem 2,5% šanci na otěhotnění. Dcery jsem se dočkala po deseti umělých oplodněních
Témata: Porod, Příběhy, Mateřství, Kuriozita, Rodičovství, Syn, Matka, Neplodnost a IVF, Císařský řez, Sebastian, Itálie, Ukrajina, svatba, Italka, Maturita, IVF, Seniorka, Kyjev