Maminka.czMladé maminky

Matkou v šestnácti? Talentovaná běžkyně otěhotněla. Které úspěšné ženy byly mladými matkami?

Dita Mrázková 22.  8.  2021
Z chatrče rovnou na bednu vítězů a pak zase zpátky do reality. Šestnáctiletá slovenská naděje v běhu po senzačním vítězství otěhotněla! A zdaleka není jediná. I mezi slavnými ženami jsou ty, které s mateřstvím neotálely.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když nedávno předával slovenský prezident mladé dívce atletickou výbavu, ani jeden netušil, že brzo bude talentovaná sportovkyně potřebovat výbavu poněkud jiného rázu. Chudá dívka z romské osady šokovala hned dvakrát – svým talentem a pak svým oznámením těhotenství. V jiném stavu měla být s chlapcem, se kterým randila necelý rok. Jenže ten vzal do zaječích a Anněmárii zbyly oči pro pláč. Její matka byla pro potrat, k tomu se ale její mladá sportovkyně neměla. Podle slovenského webu Nový čas se ale nakonec pro interrupci rozhodla. 

Annamária je přece jen extrém, ale i když na jednu stranu ženy mateřství odkládají, některé slavné osobnosti měly dítě v mladém věku. Má to své výhody i nevýhody, posuďte sami.

VIDEO: České maminky a těhotné sportovkyně, které získaly medaili na OH

Mezi výhody patří nižší pravděpodobnost genetických vad, lepší fyzická kondice, absence úzkosti a strachu. Nevýhodou může být psychika – nevyzrálost a nedostatek životních zkušeností.  Paušalizovat ale v tomto případě nelze. Každá žena cítí vhodnou dobu k početí jinak a jindy a osmnáctiletá dívka může být stejně dobrou mámou jako ta pětatřicetiletá.

Kariéra, nebo mateřství? Anněmárii nezbývá než popřát, aby se rozhodla svým srdcem a intuicí. Které další úspěšné ženy se staly matkami v mladém věku? 

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Láska a vztahy, Novorozenec, Miminko, Slavné maminky, Mateřství, Péče o dítě a jeho výchova, Životy slavných, Matka, Odvaha, Předčasný porod, medaile, běžkyně, Mladé maminky, Oprah Winfrey, Natalia, Annamária Horváthová, sebevražda, Natalia Vodianova, Aretha Franklin, Nový Čas, strýc, Tina Turner
Mohlo by vás zajímat