Maminka.czMladé maminky

Matkou v šestnácti? Talentovaná běžkyně otěhotněla. Které úspěšné ženy byly mladými matkami?

Dita Mrázková 22.  8.  2021
Z chatrče rovnou na bednu vítězů a pak zase zpátky do reality. Šestnáctiletá slovenská naděje v běhu po senzačním vítězství otěhotněla! A zdaleka není jediná. I mezi slavnými ženami jsou ty, které s mateřstvím neotálely.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když nedávno předával slovenský prezident mladé dívce atletickou výbavu, ani jeden netušil, že brzo bude talentovaná sportovkyně potřebovat výbavu poněkud jiného rázu. Chudá dívka z romské osady šokovala hned dvakrát – svým talentem a pak svým oznámením těhotenství. V jiném stavu měla být s chlapcem, se kterým randila necelý rok. Jenže ten vzal do zaječích a Anněmárii zbyly oči pro pláč. Její matka byla pro potrat, k tomu se ale její mladá sportovkyně neměla. Podle slovenského webu Nový čas se ale nakonec pro interrupci rozhodla. 

Annamária je přece jen extrém, ale i když na jednu stranu ženy mateřství odkládají, některé slavné osobnosti měly dítě v mladém věku. Má to své výhody i nevýhody, posuďte sami.

VIDEO: České maminky a těhotné sportovkyně, které získaly medaili na OH

Mezi výhody patří nižší pravděpodobnost genetických vad, lepší fyzická kondice, absence úzkosti a strachu. Nevýhodou může být psychika – nevyzrálost a nedostatek životních zkušeností.  Paušalizovat ale v tomto případě nelze. Každá žena cítí vhodnou dobu k početí jinak a jindy a osmnáctiletá dívka může být stejně dobrou mámou jako ta pětatřicetiletá.

Kariéra, nebo mateřství? Anněmárii nezbývá než popřát, aby se rozhodla svým srdcem a intuicí. Které další úspěšné ženy se staly matkami v mladém věku? 

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Láska a vztahy, Slavné maminky, Mateřství, Novorozenec, Miminko, Životy slavných, Péče o dítě a jeho výchova, Matka, Mladé maminky, Odvaha, Předčasný porod, Natalia, sebevražda, Annamária Horváthová, Oprah Winfrey, běžkyně, medaile, Natalia Vodianova, Aretha Franklin, strýc, Tina Turner, Nový Čas