Maminka.czMladé maminky

Matkou ve 14: Pro půl světa jsem byla ten nejhorší člověk, přáli mi i smrt. Přitom jsem se vzdala svého dětství!

Dita Mrázková 15.  4.  2024
Otěhotněla v pouhých třinácti, přesto se jako single máma dokázala o svou dcerku skvěle postarat. Nedávno se stala dvojnásobnou maminkou a na hatery, kteří ji odsuzovali, už dávno nemyslí...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Maddie Lambert-Crowley je ve svých dvaceti letech už dvojnásobnou maminkou. Nedávno přivítala na svět syna Rydera. Doma se na brášku těšila i jeho o šest let starší sestra Everly. Ta se Maddie narodila v pouhých čtrnácti letech. 

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JE POROD KRÁSNÝ A NAPLŇUJÍCÍ ZÁŽITEK? A JAK SE NA NĚJ PŘIPRAVIT?

Když byly malé Everly čtyři měsíce, začala být Maddie aktivní na sociálních sítích, kde chtěla inspirovat stejně nezkušené mladé maminky. Rázem se stala internetovou senzací, i když na toto období nevzpomíná ráda. Netušila, že když bude sdílet své mateřské zkušenosti, setká se s tak obrovskou vlnou nenávisti a odsouzení.

Klepněte pro větší obrázek

Během šesti let získala na Instagramu přes 300 tisíc sledujících, na kanále YouTube pak téměř dva miliony odběratelů. Mezi lidmi vyjadřujícími jí podporu, se však našli i tací, kteří ji odsoudili. 

Dostala jsem spoustu nenávistných komentářů snad ze všech koutů světa. Lidé mi psali, že jsem zničila život sobě i dceři, někteří mi dokonce přáli smrt. Pro půl světa jsem byla ta nejhorší jen proto, že jsem otěhotněla. Přitom jsem se vzdala svého dětství, abych mohla být dobrou mámou. Tolik lidí, o kterých jsem si myslela, že jsou to přátelé, mě pomlouvalo za mými zády. Byla jsem pro ně jen terčem nemístných vtipů,“ postěžovala si ještě coby teenagerka. Na výchovu dcerky byla několik let sama, otec Everly se k dceři začal hlásit až v nedávné době.

Klepněte pro větší obrázek

Loni se Maddie provdala za přítele Randyho a rozhodla se svou rodinu rozšířit. Malého Rydera přivítala rodina na svět letos v březnu. 

O průběhu svého druhého těhotenství přiznala, že už není tak za odměnu, jako tomu bylo, když čekala Everly. „Trápí mě šílený hlad a nateklá prsa. Miluju lososa, ale teď se na něj nemůžu ani podívat. Vadí mi rybí pach a spousta dalších věcí. A tak jím jen to, co dávám Everly. Tedy chuťově ne tolik výraznou stravu. No, nic moc,“ postěžovala si na síti.

Klepněte pro větší obrázek

Dnes už je rodina pohromadě a dvacetiletá Maddie svůj postoj k mladým rodičům dávno přehodnotila. I ona totiž vůči nim měla kdysi předsudky. Vlastní zkušenost ji však naučila pokoře.

Mladá máma (26) má 22 dětí! Budeme jich mít nakonec 105, říká hrdě
Témata: Těhotenství, Láska a vztahy, Příběhy, Rodina, Mateřství, Zajímavosti, Rodičovství, Životní příběh, Instagram, Rodiče, Dcera, Dětství, Emoce, Mladé maminky, Odvaha, mateřská láska, osud, matka a dcera, Smrt, USA, Maminka, Everly, Ryder, Maddie, Dcerka