Maminka.czHoroskopy

Matky a děti narozené ve stejném znamení. Budete spolu dobře vycházet, nebo budete spíše válčit?

aši 23.  9.  2023
Mít dítě, které se narodí ve stejném slunečním znamení nebo ve stejném živlu, může být úžasné, ale může to být i náročné. Pokud máte doma mezi svými dětmi „parťáka“, s nímž vás spojuje i stejné astrologické znamení, pak je dobré vědět, co všechno vás může spojovat, a naopak na co si dát v tomto spojení pozor.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V astrologii je dvanáct slunečních znamení a každé z nich je zároveň přiřazeno jednomu ze čtyř živlů. Každý z nich dává jasnější informace o tom, jací jsme. Pokud sdílíte se svým dítětem stejné znamení nebo stejný živel, může být pro vás jako pro rodiče snazší se v něm vyznat. Můžete mít totiž stejné zájmy, vkus i osobnost. Ovšem můžete taky v některých směrech „narazit“ na problémy. Jak takový vztah může vypadat?

VIDEO: Horoskop: Na co mají talent jednotlivá znamení?

Ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec)

Protože oba patříte ke stejnému živlu, vaše vlastnosti, záliby a preference se budou do značné míry shodovat. Jste většinou plní života a užíváte si nezávislosti dělat věci po svém. Vaše dítě bude také činorodé a nadšené do věcí a bude rádo zkoušet nová dobrodružství. Společně pak oba rádi riskujete a jste rození vůdci. Je to opravdu povedená kombinace.

Protože jste oba přirození lídři, můžete očekávat, že vaše soužití bude plné jisker, zvláště když bude mít dítě (nebo vy), pocit, že nevelíte. Jak říkají astrologové, maminky a děti narozené v ohnivém znamení spolu budou dobře vycházet, pokud budou mít oba pocit, že vedou hru. Zaměřit byste se měla na hry, které jsou o týmové spolupráci a kde jsou si všichni rovni.

Matky podle horoskopu: Jak vychovává Štír, Střelec, Váhy nebo Kozoroh?

Vzdušná znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář)

Mámy narozené ve vzdušném znamení jsou hravé, veselé a zábavné. Jste extrémně otevřené a myslíte dopředu. Oceňujete intelektuální rozhovory a věříte ve zkoumání sebe sama. Právě v tomto znamení se rodí maminky, které vyprávějí dětem před spaním pohádky, které jsou z jejich vlastního života. Jsou to taky ty mámy, které poslouchají, učí se pořád novým věcem, a nikdy neodsuzují své děti za to, že i ony zkouší něco nového. Nechají své ratolesti chybovat, protože to považují za správné.

Děti narozené ve vzdušném znamení bývají malými žvanily a společenskými motýli, kteří mají dravou zvídavost. Proto je důležité, aby se cítily vyslyšeny a aby jejich pocity nepřehlušily hlasy „velké matky“. Důležité je, abyste oba občas byli také sami se sebou, a mohli tak prozkoumat svou osobnost. Pokud tedy patříte s dítětem ke stejnému živlu, pak to bude duo, které vše zvládá snadno a z ničeho si neděláte těžkou hlavu. Protože si dokonale rozumíte, je pro vás oba snadné společně komunikovat.

Zemská znamení (Kozoroh, Býk, Panna)

Spolehlivá a zodpovědná, to jsou přídavná jména, která dokonale vystihují matky v zemském znamení. Vždy budete ochranitelská a pro své děti budete chtít to nejlepší. Pokud jste se narodila v některém ze tří zemských znamení, pak budete klást důraz na hodnoty, etiku a chování. Rodina a tradice jsou pro vás stejně důležité jako rodinná dovolená.

Pokud vaše dítě patří ke stejnému živlu, pak bude váš vztah velmi kompatibilní a stabilní. Vaše osobnostní rysy se budou vždy shodovat, a to je obrovská výhoda. Jistě, můžete být občas oba tvrdohlaví, ale ve finále vždycky dojdete k řešení. Býci, Kozorozi a Panny budou vždycky rádi něco dělat společně, protože mají velký smysl pro komunitu. Váš vztah bude naplněný smysly, ať už je to dobré jídlo, smyslové hry nebo čas strávený v přírodě.

Vodní znamení (Rak, Štír, Ryby)

Patříte do vodního znamení? Pak se nedivte, že vám budou říkat „supermanka“. Maminky v tomto znamení jsou bezpodmínečně milující a soucitné, pečující a plná mateřských rysů. Máte vrozené pochopení pro emoce druhých a jste vždy neuvěřitelně empatická. Tyto maminky jsou nebo si přejí být neustále propojené se životem svých dětí. Protože jsou ale emocionální, můžou být někdy nepředvídatelné.

Máte-li dítě ve stejném znamení a živlu, pak se připravte na velké emoce. Raci a Ryby jsou extrémně citlivé a empatické, takže může být příjemné sdílet s dítětem stejné druhy emocí a pocitů. Kompatibilita je v tomto případě opravdu vysoká, protože společně můžete diskutovat o emocích, budete se rádi dívat na stejné typy pořadů či filmů nebo poslouchat stejnou hudbu. Někdy však může přemíra emocí vést k nedorozumění. Pamatujte si ale, že jste tu jeden pro druhého a zrcadlíte si navzájem vaše vzestupy i pády.

Témata: Děti, Horoskopy, Matka, Beran, Znamení podle horoskopu, Kozoroh, Panna, Emoce, Vodnář, Lev, Štír, Střelec, Býk, Živel, Pocit, Vztah, Znamení, Maminka